Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Apple pirms kāda laika prezentēja pasaulē plānāko klēpjdatoru MacBook Air, bet pēc dažiem mēnešiem pasaules plānākā datora tituls jau piederēja komānijas Hewlett-Packard paspārnē esošajam Voodoo, kas radīja Envy 133 klēpjdatoru. Tomēr abiem šiem produktiem bija ļoti izteikts mīnuss – gan Voodoo, gan Apple klēpjdatori ir ļoti dārgi. Tagad savu laimi plāno piezīmjdatoru ražošanā izmēģina vēl viens ļoti pazīstams ražotājs – Asus. Atšķirībā no konkurentiem, Asus S101 klēpjdatora, kas plānākajā vietā ir vien 1.8 cm biezs, cena gan ir ļoti pieņemama – 699 ASV dolāri.

Jau iepriekš Asus ir piedāvājuši kompaktus un lētus piezīmjdatorus (līdzšinējie Eee PC sērijas produkti), tomēr, lai gan šie datori aizņēma maz vietas, tie bija visai biezi. Asus Eee PC S101 gan ir nedaudz biezāks par Apple un Voodoo izstrādājumiem, tomēr šis dators, kas ir aprīkots ar 10.2 collu lielu LED ekrānu, sver tikai 1 kilogramu un plānākajā vietā ir nieka 1,8 centimetrus biezs, tādēļ par tā kompaktumu sūdzēties nudien būtu grēks.

Tiek ziņots, ka šī klēpjdatora ekrāna izšķirtspēja būs 1024×600 pikseļi, un tas atbalstīs 802.11n standarta Wi-Fi bezvadu internetu, kā arī Bluetooth 2 bezvadu datu pārraides standartu. Asus Eee PC S101 būs aprīkots ar Intel Atom centrālo procesoru, Multitouch (vienlaicīgi spēj reaģēt uz vairākiem pieskārieniem) tehnoloģijas skārienjutīgo paliktni, 4-in-1 standarta atmiņas karšu lasītāju, augstas kvalitātes skaļruņiem, kā arī 1 GB operatīvās atmiņas. Papildus visam iepriekš minētajam, lietotājam pienāksies bezmaksas 20 GB datu uzglabāšanas vieta uz Asus tiešsaistes serveriem.

Diemžēl šim piezīmjdatoram piemīt līdzīgs trūkums kā Apple MacBook Air datoram – arī Asus ražotajam Eee PC S101 nebūs maināms akumulators. Šī iebūvētā akumulatora darbības ilgums gan būšot pietiekami labs – ar vienu uzlādes reizi pietiks aptuveni 5 stundu ilgam darbam.

Jaunais ultra portatīvais klēpjdators būs pieejams 3 dažādās konfigurācijās: ar 16 GB SSD disku un Windows XP operētājsistēmu (cena 699 dolāri), kā arī 32 GB (cena 699 dolāri) vai 64 GB (cena 799 dolāri) SSD datu nesēju, izvēloties Linux operētājsistēmu.

Izsaki savu viedokli