Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šoreiz mūsu rokās ir nonācis M79 akcijas ietvaros piedāvātais Asus Eee PC 1005PX netbuks, kurš pieejams par ļoti zemu cenu – 199 latiem.

Netbuka vāks ir veidots no lakotas plastmasa, uz sarkanās krāsas modeļa pirkstu nospiedumi un citi netīrumi nav tik viegli pamanāmi, uz melnas krāsas gan tie varētu izcelties nedaudz vairāk. M79 datorsalonā ir pieejami abu krāsu modeļi, gan sarkani, gan melni.

[bootgallery]

Atverot vāku skatam paveras netbukam neierasti liela tastatūra, tā ir tikai pavisam nedaudz mazāka nekā standarta izmēra klēpjdatoram. Zem tastatūras novietots skārienjutīgais paliktnis. Pati tastatūra ir ērta, tomēr pilnīgam komfortam tā varētu būt klusāka un prasītos lielāka virsma, kur novietot plaukstas, taču, diemžēl, datoram ar 10 collu displeju tas fiziski nav iespējams.

Displeja izšķirtspēja ir 1024 x 600 pikseļi, kas priekš 10 collu diagonāles garuma ir pilnīgi pietiekami. Displejam ir matēts pārklājums, līdz ar to, līdz minimumam samazināta atspīdumu rašanās, kas nereti ir diezgan kaitinoša.

Datora kreisajā pusē ir novietotas lādētāja, ārējā monitora vai projektora, kā arī USB un SD/MMC atmiņas karšu pieslēgvietas, labajā pusē varam atrast tīkla kabeļa, austiņu un mikrofonu, kā arī otru USB portu.

Lācītim vēderā ir paslēpts Intel Atom N450 centrālais procesors, kura takts frekvence ir 1.6 gigaherci, viena gigabaita DDR2 operatīvā atmiņa un 250 gigabaitu cietais disks. Protams, par resursietilpīgām aplikācijām varam aizmirst uzreiz, jo netbuki pēc definīcijas šādām darbībām nav paredzēti, taču sērfošanai tīmeklī, mācībām vai ne-augstas izšķirtspējas filmu skatīšanai šis būs labs risinājums. Kā Asus 1005PX veiktspēju novērtē komplektācijā iekļautā Windows 7 Starter operētājsistēma, iespējams redzēt attēlu galerijā pievienotajā ekrānšāviņā.

Nepārtraukti sērfojot tīmeklī un lietojot Skype, akumulators, ar vienu uzlādes reizi, šo netbuku spēj darbināt nedaudz virs piecām stundām.

Verdikts: Asus 1005PX par savu cenu ir patiešām lielisks netbuks ar visiem no tā izrietošajiem plusiem un mīnusiem – ilgu akumulatora darbības laiku, kompaktiem izmēriem, bet mazu jaudu un displeju. Par 199 latiem šis noteikti būs labs pirkums!

Saistītās tēmas: asusAsus eeenetbukiportatīvie datori

Izsaki savu viedokli