Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ARM pavisam noteikti rada visekonomiskākos mobilos procesorus attiecībā pret jaudu, tādēļ arī teju visās mobilajās ierīcēs mēs varam atrast tieši ARM lolojumus, taču, kad ražotājam ir jāizvēlas grafiskais procesors, ARM risinājums ne vienmēr ir pirmajā vietā.  Apple un TI, piemēram, izmanto PowerVR grafisko procesoru, NVIDIA savos Tegra procesoros – GeForce risinājumus, kamēr Samsung savos Exynos procesoros pieturās pie pašu ARM veidotajiem Mali-400. Nesen ARM paziņoja par jaunu grafisko procesoru – Mali-T658, kas būšot pat 10 reizes ātrāks, nekā Samsung Exynos procesoros atrodamais Mali-400.

Mali-T658 ir veidots tā, lai lieliski saderētu ar gaidāmajiem Cortex-A15 un Cortex-A7 procesoriem, kuru apvienojums rada jau agrāk pieminēto big.LITTLE konfigurāciju – viens kodols atbild par vienkāršam ikdienas darbībām, taču otrs pieslēdzas brīžos, kad jauda sāk aptrūkties, piemēram, spēlējot spēles.

Domājams, ka Cortex-A15, Cortex-A7 un Mali-T658 apvienojumu vienā procesorā mēs redzēsim tikai 2013. gadā, taču, ņemot vērā ātrumu, ar kādu tehnoloģijas attīstās, šo jaunumu mēs varētu redzēt jau nākamgad.

Saistītās tēmas: armbig.littlecortexgpugrafiskās kartesmalimali-t658

Izsaki savu viedokli