Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Biedrība „Rīgas Velo nedēļa” un Rīgas dome sadarbībā ar citiem velo aktīvistiem no 26. aprīļa līdz 5.maijam, atklājot šī gada velo braukšanas sezonu, rīkos Rīgas Velo nedēļu. Rīgas Velo nedēļa ar dažādiem pilsētas sporta un kultūras velopasākumiem jau trešo gadu tiek organizēta riteņbraukšanas aktīvās sezonas sākumā, lai visiem satiksmes dalībniekiem atgādinātu, ka pilsētā riteņbraucēji ir neatņemama ikdienas transporta sastāvdaļa, kurai ir tendence aizvien palielināties.

Šodien preses konferencē Rīgas dome informēja par paredzētajiem veloinfrastruktūras uzlabojumiem Rīgā. Savukārt Valsts policijas un Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji atgādināja par drošu pārvietošanos ar velosipēdu, ievērojot Ceļu satiksmes noteikumus.

7601_623766947651686_683005750_n

„Esmu gandarīts, ka ik gadu pieaug to rīdzinieku skaits, kuri par ikdienas pārvietošanās līdzekli izmanto velosipēdu, tāpēc Rīgas dome sākusi jaunu veloceļu izbūvi – Daugavgrīvas ielas satiksmes mezgla un Daugavas krastmalas rekonstrukcijas ietvaros, kā arī Vecāķu prospektā no Kalngales ielas līdz Atlantijas ielai. Šobrīd tiek projektēts veloceļš Centrs – Ķengarags – Rumbula – Dārziņi, kā arī veikti veloceļa uz Daugavgrīvas salu līdz Vakarbuļļu pludmalei izpētes un projektēšanas darbi”. Tika uzsvērt, ka viens no pašvaldības mērķiem ir izveidot veloceļu tīklu, kas savieno Rīgas centru ar mikrorajoniem, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos velobraucējiem.

Savukārt biedrības „Rīgas Velo nedēļa” pārstāvis Toms Ērenpreiss informēja:  „Mūsu mērķis ir aicināt Rīgas iedzīvotājus riteni izvēlēties kā vienu no pamata pārvietošanās līdzekļiem, veidojot aizvien spēcīgāku ikdienas riteņbraukšanas kultūru. Rīgas Velo nedēļas ietvaros ar vairākām diskusijām tiks akcentēta riteņbraucēju drošība un pieaugušā nepieciešamība pēc kvalitatīvas, pārdomātas un visaptverošas veloinfrastruktūras. ”

Rīgas Velo nedēļa sāksies 26. aprīlī un ietvers vairāk nekā 25 pasākumus. Tie būs interesanti gan pašiem jaunākajiem velobraucējiem, gan jau pieredzējušiem veloentuziastiem. Notiks gan diskusijas par Rīgas veloinfrastruktūras attīstību, gan velosipēdista lomu pilsētas satiksmē. Tāpat notiks izklaidējošas velo polo, velo triāla,  velo ruļļu cīņas, velo orientēšanās sacensības. Nedēļa noslēgsies ar krāšņu un jau par tradīciju kļuvušo Tvīda braucienu – retro velosipēdu un tērpu parādi 5. maijā.

Plašāka informācijas par pasākumiem pieejama Rīgas Velo nedēļa mājas lapā http://rigasvelonedela.lv/

Saistītās tēmas: Rīgavelosipēdi

Izsaki savu viedokli