Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Apple popularitāte nenoliedzami strauji pieaug, un, līdz ar to, arvien vairāk ražotāji cenšas kopēt iekosto ābolu. Tomēr tagad kāda kompānija ar nosaukumu Psystar ir gājusi vēl tālāk, un ir atļāvusies kopēt nevis Apple datoru dizainu, bet gan operētājsistēmu – šis ražotājs piedāvā iegādāties OpenMac datorus, kuru konfigurācija ir piemērota tā, lai uz šīm iekārtām varētu uzstādīt nemodificētu Mac OS X Leopard operētājsistēmu. Pie kam šie datori tiek piedāvāti par ļoti demokrātisku cenu – aptuveni 400 ASV dolāriem.


Psystar par 399.99 ASV dolāriem jums piedāvā iegādāties sistēmu ar Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz centrālo procesoru, 2 GB DDR2 667 operatīvās atmiņas, 250 GB lielu cieto disku (pieejama arī versija ar 400 GB) integrētu Intel GMA 950 grafisko procesoru (iespējams pasūtīt arī NVIDIA GeForce 8600GT videokarti), DVD+/-R rakstītāju ar SATA interfeisu, kā arī četrām USB pieslēgvietām. Cenā gan nav iekļauta operētājsistēmas cena, tādēļ, ja vēlēsieties, lai datorā būtu uzstādīta Mac OS X 10.5 Leopard operētājsistēma, jums būs jāpiemaksā vēl 155 dolāri.

Portāls Guardian.co.uk ir veicis nelielu izpēti, cenšoties noskaidrot ko vairāk par šo mistisko kompāniju. Viņi noskaidroja, ka ražotājs plāno turpināt piedāvāt šos datorus pat tad, ja kompānija Apple viņus iesūdzēs tiesā. Pie kam tika noskaidrots, ka internetā par šo ražotāju līdz šim nebija pieejama gandrīz nekāda informācija. Tāpat interesants šķiet fakts, ka vakar kompānijas mājaslapā tika nomainīta adrese, kurā uzņēmums ir atrodams.

Ekstremālās pārvērtības:


Interesanti, ka kompānija Apple pagaidām nav uzsākusi tiesas procesu vai arī nākusi klajā ar oficiālu paziņojumu. Tomēr, visticamāk, ka uzņēmums šobrīd pārdomā turpmāko rīcību.

Izsaki savu viedokli