Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Apmēram mēnesi BOOT.Lv lasītājiem bija iespēja dalīties plānos attiecībā uz sava datora apgādāšanu ar Windows 8. Lūk arī aptaujas rezultāti!

Atklājās, ka nedaudz vairāk, nekā puse aptaujas dalībnieku pašlaik neplāno pāreju uz Windows 8 un ir apņēmušies turpināt izmantot viņiem pašlaik ierastāko Windows versiju. Tieši šādu variantu izvēlējās 542 aptaujātie, kas atbilst 55,6% aptaujas dalībnieku.

Nenoliedzami, šādu lietotāju izvēli ietekmē gadu laikā radies stereotips, ka Microsoft operētājsistēmas tiek izlaistas pa “soļiem” – vispirms veiksmīga, tad neveiksmīga, tad atkal veiksmīga un pēc tam – neveiksmīga. Gan jau vairums māk no galvas noskaitīt dzejoli: “Windows 98 labs, Windows 2000 slikts, Windows XP labs, Windows Vista slikts”. Skumji, bet ne pārsteidzoši ir tas, ka Windows 8, kā “labā” Windows 7 sekotājs, saņēma “slikts” zīmogu jau sen, pirms tā pārdošanas uzsākšanas datuma…

Nākamā lielākā aptaujas dalībnieku daļa – 166 aptaujātie, kuri sastāda 17% no visiem dalībniekiem, jau ir jauninājuši savus datorus uz Windows 8.

Iepējams, ka viņiem šīs ziņas tapšanas brīdī jau ir pievienojušies arī neliela daļa no tiem, kuri aptaujā atzīmēja atbildi “Plānoju jaunināt sava datora OS uz Windows 8 kaut kad tālākā nākotnē“. Šādi, optimistiski plāni, ir 93 BOOT.Lv aptaujas dalībniekiem, kuri sastāda 9,5% no visiem šīs aptaujas dalībniekiem.

Windows 8 lietotāju pulkam noteikti ir pievienojušies visi 7,9% aptaujas dalībnieku, kuri atzīmēja, ka plāno jaunināšanu paveikt vēl pirms 2013. gada pienākšanas. Līdz ar to, noteikti varam domās šos 77 balsotājus pievienot Windows 8 lietotāju skaitam!

6,2% no aptaujas dalībniekiem izlēmuši, ka sāks izmantot Windows 8 tikai tad, kad iegādāsies  jaunu datoru. Tas ir lielisks plāns, tāpēc gribētos cerēt, ka vismaz daļai no 60 aptaujas dalībniekiem, kas izvēlējās šo atbildi, Ziemassvētkos ir izdevies kļūt par jauna datora, apgādāta ar Windows 8, īpašniekiem!

Pavisam neliela daļa – 3,8% aptaujas dalībnieku vēlas sagaidīt, līdz Microsoft būs novērsis ievērojamu daļu iespējamo Windows 8 nepilnību, tāpēc pāries uz šo OS tikai pēc tam, kad tai būs izveidots pirmais jauninājumu komplekts Service Pack 1. Arī šāda nostāja atsevišķu profesionāļu (un viņu iedvesmoto) vidū nav nekāds jaunums. Par pamatu tam kalpo pārliecība, ka Service Pack 1 iznākšana ir kā atskaites punkts OS reālajai pabeigtībai, kad tā ir sevi pārbaudījusi “reālās dzīves apstākļos” un tajā veikti visi nepieciešamie labojumi. Starp citu, agrākajos gados novērots, ka “tikai pēc SP1 iznākšanas” politiku īpaši aktīvi piekopj uzņēmumu IT struktūras.

Vēlamies pateikties visiem 975 aptaujas dalībniekiem!

Aptauja

Saistītās tēmas: aptaujasboot.lv

Izsaki savu viedokli