Aktuāls

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

”Nintendo Switch” jau atkal pārdošanas apjomu ziņā pārspēj ”PS4” un ”Xbox One”

Aprīkojums

”Porsche” savu pirmo elektroauto atrādīs 2019. gadā

Automobiļi, moto transports

65% no interneta lietotājiem, kas izmanto bezvadu tīklus, sabiedriskās vietās vienmēr vai bieži no mobilā interneta pārslēdzas uz brīvpieejas WiFi. To ļoti reti dara vai nedara nemaz vien 10% aptaujāto, noskaidrots Lattelecom veiktajā Snapshots pētījumā.

5533605_ORIGINAL_1389429878.jpg

Biežākais pārslēgšanās iemesls nav pārsteidzošs – deviņi no desmit WiFi lietotājiem to dara, jo brīvpieejas WiFi izmantošana ir bez maksas. 40% ir svarīgs neierobežotais interneta lietošanas apjoms, savukārt ceturtdaļai no aptaujātajiem būtisks ir interneta ātrums, ko īpaši novērtē vīrieši.

„Latvijā ir augsti attīstīta tehnoloģiskā infrastruktūra, tādēļ WiFi pieejamība kļuvusi par standartu, ko lietotāji pieprasa it visur – kafejnīcās, slimnīcās, lielveikalos. Jaunākie pētījumi liecina, ka iedzīvotāji arī iepirkšanās laikā arvien biežāk lieto internetu, lai pārsūtītu dāvanu bildes un salīdzinātu preču cenas. Šādos gadījumos īpaši svarīga ir pakalpojuma stabilitāte, ātrums un uzticamība, kas ir Lattelecom-free galvenās priekšrocības,” skaidro Edgars Strods, Lattelecom Produktu attīstības daļas direktors.

Aptauja parāda, ka visvairāk bezvadu internets tiek lietots mājās, kafejnīcās, tirdzniecības centros, autoostās, darbā un mācību iestādēs. Sievietes biežāk nekā vīrieši WiFi izmanto mācību un ārstniecības iestādēs, savukārt kungi interneta pieejamību novērtē arī sabiedriskajā transportā.

Latvijas WiFi kvalitāti novērtē augstāk

Salīdzinot bezmaksas WiFi tīklus Latvijā un ārzemēs, vairāk nekā puse aptaujāto norāda, ka Latvijas WiFi pieejamības (64%), kvalitātes (56%) un pieslēgšanās ērtuma (56%) ziņā ir labāks. Kamēr iedzīvotāji vecumā virs 25 gadiem jau paguvuši novērtēt pašmāju bezvadu tīklu kvalitāti, jaunieši sliecas domāt, ka ārpus Latvijas tas ir labāks.

Kā pieslēgties bezmaksas WiFi visā Latvijā?

WiFi punktu saraksts ir pieejams www.WiFi.lv un www.1188.lv. Punktos nodrošinātais interneta ātrums ļauj lejupielādēt attēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi internetu publisko piekļuvi, lietotājam viedierīcē jāizvēlas Lattelecom-free tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa tajā atvērsies WiFi mājaslapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties īsu 15 sekunžu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, pēc 30 minūtēm jāatkārto iepriekš minētās darbības.

Par pētījumu: Snapshots pētījums veikts 2015. gada vasarā, aptaujājot 750 respondentus no visas Latvijas.

Izsaki savu viedokli