Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Divas trešdaļas jeb 66% Latvijas iedzīvotāju pauž viedokli, ka SIA Lattelecom un SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) apvienošanas gadījumā klientiem būtu ērtāk no viena pakalpojumu sniedzēja saņemt piemērotāko risinājumu, vienotu piedāvājumu un vienu rēķinu, liecina TNS Latvia veiktais sabiedriskās domas pētījums.

Vienota piedāvājuma un viena rēķina sniegtās ērtības visvairāk saskata iedzīvotāji vecuma grupā no 18 līdz 39 gadiem (septiņi no desmit aptaujātajiem), savukārt respondenti vecumā no 40 līdz 55 gadiem ir nedaudz piesardzīgāki – 61% atzīst, ka šāds risinājums klientiem būtu ērtāks.

Arī telekomunikāciju nozarē Eiropā vērojams uzņēmumu apvienošanās un pirkšanas darījumu pieaugums – to apjoms ir divkāršojies, salīdzinot ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā, liecina akciju tirgus izpētes uzņēmuma Dealogic (Lielbritānija) dati. Kopējais darījumu apjoms šinī periodā tiek vērtēts 53,3 miljardu eiro apmērā. Vieni no šī gada apjomīgākajiem darījumiem ir Lielbritānijas mobilo sakaru operatora Vodafone vienošanās ar ASV telekomunikāciju uzņēmumu Verizon par 45% Verizon Wireless kapitāldaļu pārdošanu un starptautiskā telekomunikāciju uzņēmuma Liberty Global darījums par britu kabeļtelevīzijas un interneta operatora Virgin Media Inc. iegādi.

LMT un Lattelecom valsts kapitāla daļu pārvaldības darba grupas 9.septembra sēdē Lattelecom un LMT uzņēmumu padomju pārstāvji apliecināja, ka apvienošanās darījumam redz pozitīvu sinerģiju. Kopīgo viedokli par darījuma sinerģijas ieguvumiem apsprieda abu padomju pārstāvju izveidotā darba grupa, kas savus saskaņotos aprēķinus līdz septembra beigām iesniegs ekonomikas ministram.  Savukārt Privatizācijas aģentūrai uzdots līdz oktobrim pabeigt darbu pie precizētā un uzlabotā informatīvā ziņojuma sagatavošanas Ministru kabinetam par ministru darba grupā līdz šim vērtēto uzņēmumu valsts kapitāla daļu pārvaldību.

TNS Latvia aptauja veikta interneta vidē no 24. septembra līdz 26. septembrim. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Saistītās tēmas: lattelecomlmt

Izsaki savu viedokli