Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdaļa TV skatītāju gatavi izmantot digitālās TV papildus funkcijas, tostarp pārraižu ierakstīšanu un saglabāšanu (PVR) un tiešraides pauzi, liecina pēc „Viasat Latvija” pasūtījuma veiktās GFK aptaujas rezultāti*. Dati apstiprina, ka digitālās televīzijas ieviešana vērtējama kā pagrieziena punkts TV skatītāju paradumu maiņai. Būtiski, ka aktīvāk interesi par jaunās paaudzes TV iespējām izrāda vīrieši.

Pētījuma rezultāti rāda, ka tādas digitālās TV papildus funkcijas kā pārraižu ierakstīšana un saglabāšana (PVR), elektroniskais programmu gids (EPG), tiešraides pauze ir nozīmīgas 24% TV skatītāju un visaktuālākās tās ir tieši vīriešiem. Nozares pārstāvji norāda, ka Latvijā kaislīgāko TV skatītāju vidū pastiprināsies tendence izmantot digitālās TV papildus funkcijas skatīšanās kontrolei. TV skatīšanās paradumu tendences pasaulē strauji mainījušās un cilvēki arvien biežāk izvēlas skatīties pārraides ierakstā, uzglabājot tās uztvērēja atmiņā un veidojot savu iemīļoto pārraižu kolekcijas. Piemēram, dati par ASV liecina, ka tur jau vairāk kā 60% cilvēku skatās pārraides ierakstā, aizstājot tradicionālo TV skatīšanos, kad tā tika pakārtota piedāvātajai programmai.

Turpina Henings Liks (Henning Lycke), Viasat vadītāja pienākumu izpildītājs Latvijā: „Digitālās televīzijas ieviešana ir devusi impulsu daudz straujākai TV skatītāju paradumu maiņai. Līdzīgi kā citviet pasaulē, arī Latvijā arvien vairāk palielināsies tā TV skatītāju grupa, kas izmanto PVR un citas ērtas funkcijas, lai pilnībā kontrolētu TV skatīšanās laiku un saturu. Tādēļ saviem skatītājiem piedāvājam uztvērēju, kas apvieno visas jaunākās TV kontroles funkcijas vienuviet, turklāt, atbilstoši pasaules praksei, ļauj veidot savu filmu un pārraižu kolekciju, uzglabājot to neierobežotu laiku.”

Pēc „Viasat Latvija” pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti rāda, ka būtiska nozīme pārraižu ierakstīšanas un saglabāšanas (PVR), elektroniskā programmas gida (EPG) un citām TV skatīšanās kontroles funkcijām ir ģimenēs ar bērniem, jo šīs funkcijas palīdz panākt kompromisu par pārraižu izvēli. Kā liecina ASV veiktais pētījums, starp populārākajiem iemesliem par labu pārraižu ierakstīšanas un saglabāšanas jeb PVR funkcijai ierindojas darba režīms, kas neļauj skatīties iecienītākās pārraides, kā arī divu interesējošu pārraižu translācija vienā laikā. PVR funkcija ļauj TV skatītājam būt noteicējam pār TV programmu un veidot to pašam, veicot pārraižu ierakstu uztvērēja atmiņā, neatkarīgi no tā, vai skatāties citu pārraidi vai vēl atrodaties darba vietā. Tagad katrs ģimenes loceklis var veidot savu iecienītāko pārraižu un programmu kolekciju, ko skatīties jebkurā laikā, arī pēc vairākiem mēnešiem, jo ieraksts tiek saglabāts uztvērēja cietā diska atmiņā bez termiņa ierobežojuma. Uztvērēja atmiņas lielums ir 320GB, kas ļauj uzglabāt līdz 160 stundām satura.

Saistītās tēmas: televīzijatv

Izsaki savu viedokli