Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ANO Starptautiskā Telekomunikāciju Savienība ir apstiprinājusi MIT-Advanced bezvadu platjoslas tehnoloģiju, kas nodrošinās 100 megabitu sekundē lielu ātrumu pārvietojoties, vai 1 gigabita sekundā lielu ātrumu stāvot uz vietas. Pašlaik lietota tiek IMT-2000 tehnoloģija, kas stāv aiz 3G tīkla.

Pirmie, kas šo tehnoloģiju izmantos, būs LTE-Advanced un WirelessMAN-Advanced standarti, taču tagad vairāk koncentrēsimies tieši uz LTE-Advanced, jo šis standarts visticamāk aizvietos mūsu 3G tuvāko pāris gadu laikā. Pirmā valsts, kas šo LTE-A. standartu sāks lietot, ir Zviedrija, jo tieši šī valsts bija pirmā, kas sāka izmantot LTE mobilo tīklu un jau kopš vasaras testēja 1Gbps iespējas.

Lai arī LTE-A. piedāvātais ātrums ir pielīdzināms pat optiskajam internetam, tā nav vienīgā standarta priekšrocība. Ļoti nozīmīgs ir arī pazeminātais elektroenerģijas patēriņš, par ko varam pateikties taupīgākam radiofrekvenču spektram. Tajā pašā laikā, šis radiofrekvenču spektrs nodrošinās lielāku ātrumu mazākos joslas platumos.

Jāpiemin, ka reālais ātrums reti kad sasniegs 1Gbps, jo viss ir atkarīgs arī no bāzes stacijas pieslēguma ātruma. Piemēram Latvijā reti kur ir novērojams pat pilns potenciālais 3G tīkla ātrums.

Saistītās tēmas: 4g lteltelte-advancedmit-advanced

Izsaki savu viedokli