Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Telefonsarunas braukšanas laikā, nelietojot brīvroku sistēmu ir pārkāpums, ko pieļauj ievērojama daļa šoferu. Šajā apskatā pastāstīšu par ierīci, kas ne vien nodrošinās ērtu telefona zvanu veikšanu brīvroku režīmā, bet arī sniegs auto iebūvētajām brīvroku sistēmām pielīdzināmu lietošanas ērtumu.

Supertooth Crystal ir auto paredzēta Bluetooth skaļruņa – brīvroku sistēma, ko var ērti uzstādīt uz auto saules aizsarga. Apgādāta ar trokšņu slāpēšanas un atbalss novēršanas funkcijām, kā arī iespēju vienlaikus sadarboties ar divām ierīcēm.

Ierīces redzamākā – priekšējā daļa veidota no glancētas plastmasas, kas pārklāta ar neparastu, „skrāpētā alumīnija” stila noformējumu. Supertooth Crystal kreisajā pusē atrodas īpaši izcelts elements – ar sudrabotas krāsas stīpu apjozta funkcionālā poga, kas veic gan zvanu pieņemšanas, gan pārtraukšanas funkcijas. Šī poga var aktivēt arī telefonu „balss atpazīšanas” funkciju zvanu veikšanai nosaucot kontakta vārdu, taču kā jau labi zina visi, kas šādas funkcijas mēģinājuši izmantot savos telefonos – to lietderības pakāpe ir tuva 0. Šī poga kalpo arī par indikatoru, kas ar savu mirgošanu informē par ierīces darbības režīmu.

Krietni neuzkrītošākas ir pārējās 4 pogas. Tās paredzētas skaļuma regulēšanas, ieslēgšanas/izslēgšanas un zvana atteikšanas funkciju veikšanai. Pogām ir blāvs apgaismojums, ko reāli pamanīt var vien tumsā.

Visas ierīces pogas ir visai grūti nospiežamas. No vienas puses – tas pasargā no nejaušas nepareizās pogas nospiešanas, no otras – tas vienkārši nav ērti.

Ierīces labajā pusē, aiz plastmasā veidotu atverīšu „sietiņa” atrodas skaļrunis. Starp skaļruni un multifunkcionālo pogu ierīces korpusā izveidots reljefs, kas nedaudz imitē skaļruņa „sietiņu”

Supertooth Crystal mikrofons redzams pašā ierīces kreisajā malā.

Ierīces aizmugurējā daļā redzama microUSB pieslēgvieta, ko izmanto ierīces uzlādei un magnēts, ar ko ierīce turas pie stiprinājuma skavas. Atsevišķas metāla skavas un magnēta risinājums ļauj ērti pārlikt skaļruni uz saules aizsarga otru pusi, kad tas tiek nolaists vai pacelts. Uz skavas ir īpaši padziļinājumi, kuros brīvroku sarunas ierīce nostiprinās ļoti stabili.

Ierīce pieejama 5 krāsu versijās: zilā, violetā, pelēkā, melnā un baltā krāsā, tāpēc ir iespēja izvēlēties savai gaumei un salona krāsām piemērotāko ierīci.

Kā jau Bluetooth ierīce, skaļrunis automātiski savienojas ar telefonu atrodoties no tā relatīvi nelielā attālumā, tāpēc nav jāpiedomā pie telefona pieslēgšanas un atslēgšanas no Supertooth Crystal – savienojumu ar telefonu ierīce spēs uzturēt tikai tad, kad telefons atradīsies pavisam tuvu auto. Iekāp mašīnā – runā pa skaļruni. Izkāp un attālinies no tās dažus metrus – runā pa telefonu kā parasti.

Pateicoties ierīces 41 dienu ilgajam gaidīšanas laikam (kas, saprotams, samazinās veicot zvanus) un 20 stundu sarunu laikam, Supertooth Crystal uzlādi visticamāk nāksies veikt ne biežāk, kā reizi nedēļā. Šai darbībai, komplektā iekļauts standarta USB kabelis un auto piepīpētāja-USB pāreja. Starp citu, šī pāreja (un kabelis) var lieti noderēt arī telefona uzlādei.

Lai arī uzlādes procesā Supertooth Crystal saglabā savu darbaspēju, taču visticamāk vēlēsies to nedēļas nogalēs uzlādēt mājās, jo atrodoties uz blakus sēdekļa (vai citā, uzlādes procesam izvēlētā vietā), tas ļoti vāji spēs uztvert Tavu balsi.

Attiecībā uz balss uztveršanu, Supertooth Crystal ir viena lieliska īpašība, kas reizē var būt tā galvenais klupšanas akmens: tā mikrofons ir ar ļoti izteiktu virziendarbību.

Ja ierīci uzstādot pavērsīsi to prom no sevis, sarunu biedrs visticamāk vairs nespēs uztvert tevis teikto, jo skaņa kļūs ievērojami klusāka.

Ierīces skaļrunis nodrošina skaļu un asu skanējumu, sarunu biedra teikto saprast ir viegli. Kā papildu funkcija šim brīvroku risinājumam ir Bluetooth A2DP atbalsts, kas ļauj izmantot Spertooth Crystal kā telefona skaļruni. Lai arī maz ticams, ka to izvēlēsies izmantot mūzikas atskaņošanai (skaņas parametri, kas ir ļoti piemēroti balss atskaņošanai, nodrošina mūzikai visai nepievilcīgu skanējumu), tas lieti noderēs informācijas atskaņošanai no GPS aplikācijas.

Kopumā, Supertooth Crystal atstāja visai pozitīvu iespaidu – ļoti labs darbības ilgums no akumulatora, kompaktais izmērs un ērtā lietošana, apvienojumā ar skaidro un skaļo skaļruņa skanējumu padara šo brīvroku sistēmu ērti un patīkami lietojamu.  Problēmas var rasties, ja saules aizsarga uzbūve neļauj Supertooth Crystal pavērst uz savu pusi – sarunu biedrs Tevi slikti dzirdēs.

Supertooth Crystal aptuvenā cena Latvijas veikalos ir 25 lati.

Saistītās tēmas: bluetooth

Izsaki savu viedokli