Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kad, tolaik vēl Sony Ericsson, prezentēja Xperia Arc, daudzi ļoti pozitīvi novērtēja tā neparasto formu un tās sniegtās priekšrocības. Jaunais Xperia J acīmredzami ir Arc dizaina un idejas turpinājums.


Sony Xperia J negaidīti ērts rokā, jo papildus tā izliektajai formai, tā aizmugurējais vāciņš ir pārklāts ar “soft touch” “sauso”, papīram līdzīgo sajūtu imitējošo pārklājumu. Šī kombinācija ir tiešām izcili veiksmīga, jo telefons ne tikai dabiski un patīkami ieguļ rokā, bet arī rada sajūtu, it kā turētu nevis plastmasas izstrādājumu, bet drīzāk kādu mīksto rotaļlietu.

Telefona dizainā izceļas 3 elementi: glancētās plastmasas priekšējās daļas elementi, sudrabotās krāsas josliņa, kas atdala telefona aizmugurējo un priekšējo daļu, kā arī aizmugurējais, izliektās formas vāciņš.

Sudrabotās krāsas josliņa ļoti veiksmīgi darbojas kā barjera, starp mirdzoši melno, glancēto telefona priekšējo daļu un vizuāli izteikti gaišāko, matēto aizmugurējo paneli.

Kā “odziņa” ir telefona apakšējā daļā, aiz šīs josliņas noslēptā violetā LED gaismiņa, kas iespīdas laikā, kamēr telefons demonstrē bloķēšanas ekrānu.

Kā vienīgo vērā ņemamo telefona dizaina (un funkcionalitātes) trūkumu jāmin ne pārāk veiksmīgo skaļuma regulēšanas taustiņa un/vai ieslēgšanas/ekrāna bloķēšanas pogas novietojumu.

Šīs pogas ir novietotas blakus, turklāt ekrāna bloķēšanas poga ir zemāka par skaļuma regulēšanas pogām. Šī iemesla dēļ, pirmajās telefona lietošanas dienās, ekrāna bloķēšanas un atbloķēšanas darbības vienmēr notika ar divu pogu – skaļuma augšup un ieslēgšanas pogu vienlaicīgu nospiedienu. Pat vēlāk pie pogu izvietojuma pierodot, nepameta sajūta, ka tas nav ideāls risinājums (vismaz manām rokām).

Abas telefona pieslēgvietas izvietotas ļoti ērtās un praktiskās vietās: mikrofonaustiņu pieslēgvieta atrodas telefona augšā, bet microUSB pieslēgvieta novietota telefona kreisās puses augšējā daļā. Līdz ar to, pat ja pie abām pieslēgvietām ir pieslēgtas tām paredzētās ierīces, telefons vēl aizvien ir ērti turams rokā un lietojams.

Saprotams, visus interesē ierīces ekrāns. Sony apgādājuši šo telefonu ar vienkāršu un jauku 4 collas lielu TFT tehnoloģijas ekrānu, kas rāda dzirdu un labi saskatāmu 480 x 854 punktu izšķirtspējas attēlu.

Diemžēl, Sony Xperia J nav automātiskās ekrāna gaišuma vadības, tāpēc jāizmanto manuāli uzstādījumi. Par laimi, Google Play Store netrūkst ekrāna gaišuma pielāgošanai paredzētu līdzekļu.

Par telefona ātrdarbību rūpējas Qualcomm MSM7227A Snapdragon platforma, 1 GHz Cortex-A5 vienkodola procesors ar Adreno 200 GPU. Operatīvās atmiņas apjoms ir 512 MB.

Kā jau nojaušams, šie tehniskie parametri ir pietiekami lai darbinātu ievērojamu daļu pieejamo lietojumprogrammu un spēļu, taču jārēķinās, ka to atvēršanās dažkārt notiks ar pamanāmām aizturēm.

Telefons ir apgādāts ar samērā labas kvalitātes 5 MP kameru.

Šī telefona kamerai ir tikai divi salīdzinoši bieži pamanāmi trūkumi – problēmas ar autofokusu (tā ātrumu), kā arī uzkrītošas krāsu nobīdes, fotografējot nelielā attālumā esošu objektu, vāja apgaismojuma apstākļos, kad ieslēdzas LED gaismeklis.

Protams, nevar teikt, ka šīs būtu reti sastopamas problēmas citos telefonos…

Video kvalitātes lauciņā, telefona veikumu sabradā uzņemtā materiāla izšķirtspēja – 640×480 (VGA) izšķirtspēja. Uzņemtais video pat nespēj attēloties pa visu ekrāna platumu, ir ļoti labi saredzama video “kubikošanās” (it sevišķi pie straujākām kustībām). Šī ir tā telefona funkcija, ko visticamāk aktivizēsi tikai vienu reizi – izmēgināšanai.

Mūs patīkami pārsteidza šī telefona skaļrunis. Lai arī no tā (pašsaprotami) nav sagaidāms pilnvērtīgs mūzikas skanējums, tomēr tas nodrošina ievērojami labāku skaņas atskaņojumu, kā vairums mobilo tālruņu. Skaņa ir ne tikai skaļa (kas daļai telefonu ir vienīgais “labuma” radītājs), bet kopējā skanējuma līmenis ir pielīdzināms vidusmēra portatīvā datora veikumam.

Telefona tehnisko parametru kopsavilkums:

  • Ekrāns: 4 collas, 480 x 854 punktu izšķirtspēja, TFT tehnoloģija
  • Qualcomm MSM7227A Snapdragon platforma ar 1 GHz Cortex-A5 vienkodola procesoru um Adreno 200 GPU
  • 4GB iekšējā atmiņa (lietotāja aplikācijām pieejami apmēram 750MB, lietotāja datiem – apmēram 2GB), RAM – 512MB. MicroSD karšu atbalsts (līdz 32GB)
  • 5MP aizmugurējā kamera ar LED gaismekli, VGA priekšējā kamera
  • 1750mAh Li-Ion akumulators
  • Android 4.0.4 (ir cerība sagaidīt 4.1)

Kopumā, šis telefons vērtējams kā vizuāli pievilcīgs, turklāt tas priecē ne vien acis, bet arī roku. Telefona vizuālais noformējums un sajūta to turot rokā rada krietni dārgāka telefona iespaidu. Diemžēl, telefona tehniskie parametri atpaliek tā dizaina skaistumam, tieši šādā veidā nodrošinot Sony Xperia J tā cenu – apmēram 160Ls.

Saistītās tēmas: androidsony xperia

Izsaki savu viedokli