Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mūsdienās kompaktkameras sāk kļūt aizvien funkcijām bagātākas, brīžiem pārsteidzot ar iespējām, ko ražotājs ir paredzējis likt kamerai izpildīt. Saprotams arī Samsung, veidojot WB150F, ir centušies mazajā kameras korpusā ievietot iespējami vairāk lielu ciparu un skaļu nosaukumu. Šajā apskatā pastāstīšu, cik labi Samsung tas ir izdevies.

Ko mēs parasti sagaidām no kompaktkameras? Spēju uzņemt attēlus ātri, automātiskā režīmā, nedaudz labākā kvalitātē, nekā to spēj mobilie telefoni. Lai uzlabotu šo kameru sniegumu, ražotāji parasti tās apgādā ar dažādu režīmu programmām. Pirms dažiem gadiem sāka parādīties arī interesantākas funkcijas – piemēram seju atpazīšana un automātiskā attēla uzņemšana brīdī, kad cilvēks kadrā pasmaida.

Visus pēdējos gadus ik pa laikam izskan arī mobilo telefonu ražotāju solījumi, ka šis (un arī šis) jaunais telefona modelis ir apgādāts ar TĀĀĀĀAĀDU kameru, lai šī telefona lietotājam vairs nebūtu pat domas par kompaktkameras lietošanu. Izrādījās, ka šī solījuma piepildīšanai galvenais priekšnosacījums nemaz nebija augsta telefona kameras kvalitāte un spēja radīt lieliskus attēlus. Gluži nemanāmi un nepārvarami par normu kļuva iegūto attēlu apstrāde un šajā jomā mūsdienu viedtālruņi spēj apmierināt vairumu lietotāja prasību pēc kā neparastāka. Prasības pret attēla kvalitāti jūtami nokritās.

Lai spētu konkurēt iespējās ar viedtālruņiem, Samsung apgādājuši WB150F kompaktkameru ar pamatīgu devu filtru un risinājumu, ko pierasts redzēt mobilajos tālruņos.

Samsung WB150F ir salīdzinoši neliela izmēra kamera. Tās iepakojumu rotā dažādi lieli un skaļi cipari: 18x optiskā attēla pietuvināšana, 14,2 megapikseļu izšķirtspēja, 3 collu hVGA (480×320) ekrāns, WiFi atbalsts.

Ja kādam rodas jautājums, kāds labums kamerai no WiFi, uzskaitīšu dažas ar WiFi saistītās funkcijas: attēlu sūtīšana uz e-pastu, attēlu augšupielāde Facebook un Picasa, attēlu kopēšana uz datoru bezvadu režīmā.

Uzskati, ka attēlu koplietošanu tomēr ērtāk veikt no telefona? Arī šādā gadījumā noder Samsung WB150F bezvadu tīkla funkcija. Uzstādot Android vai iOS telefonā Samsung aplikāciju un aktivizējot foto pārsūtīšanu uz telefonu, kamera izveidos bezvadu tīklu, ko automātiski izmantos telefons lai ielādētu uzņemto bilžu kopijas. Tas ir arī ērts risinājums, kā turpat tusiņā izdalīt uzņemtos attēlus – nenāksies tos vēlāk sūtīt pa Skype.

Pašas kameras lietošana padarīta maksimāli vienkārša. Kamerai ir 8 darba režīmi: Gudrais automātiskais režīms, video režīms, iestatījumu režīms, bezvadu režīms, tēmu režīms, specefektu režīms un divi pusautomātiskie režīmi – Program un Aperture, Shuter,  Manual.

Gudrais automātiskais režīms ir pilnībā automatizēts foto uzņemšanas režīms. Visi kameras parametri tiek uzstādīti automātiski, darbojas automātiskā tēmu noteikšana – automātiski ieslēdzas Macro, ainavas režīms un tamlīdzīgi. Automātiskā režīmu izvēle nav perfekta, taču šis režīms ir visvairāk piemērots tiem, kas vēlas vienkārši fotografēt, nevis pirms katra kadra pielāgot kameru.

Ja gatavo tēmu izmantošana sagādā prieku, Samsung ir parūpējušies par plašām iespējām. Pieejamas šādas tēmas: Skaists portrets, nakts, ainava, teksts, saulriets, krēsla, gaismas avots fonā, pludmale vai sniegs. Katrai tēmai ir savs iestatījumu komplekts. Visvairāk izceļas skaistā portreta režīms – pieejamas tādas funkcijas, kā ādas toņa korekcija un ādas nepilnību maskēšana. Pēdējā funkcija izveido vairāk vai mazāk (atkarībā no funkcijai uzstādītā “jaudas” līmeņa) pamanāmu “plastmasas sejas” efektu, automātiski izlīdzinot ādu.

Īpašo efektu izvēlne būs lielisks rīks cilvēkiem, kam patīk rotaļāties ar attēliem. Efektu režīmu izvēlne pieejami: Panorāmas režīms, Maģiskais rāmis, Dalītais kadrs, Attēls attēlā, Māksilnieka ota, Foto filtri, Video filtri, Foto rediģētājs.

Panorāmas režīms izceļas ar divām īpašībām: pirmkārt, panorāmu var sākt jebkurā virzienā. Vairs nav ierastā “no kreisā uz labo” parametra. Nospied pogu un veic taisnu kustību izvēlētajā virzienā – uz augšu, uz leju, pa labi vai pa kreisi. Panorāma tiks ierakstīta jebkurā gadījumā. Otrā neparastā īpašībā – panorāmas uzņemšanas režīms tik tiešām darbojas. Brīvi un ātri. Vienīgā novērotā tā “kaprīze” ir nepatika pret virziena maiņu – šajā gadījumā uzņemšana tiek pārtraukta un materiāls – saglabāts.

Maģiskais rāmis nodrošina savulaik telefonos sastopamajai rāmju funkcijai līdzvērtīgus efektus. Fotoattēla varoņa seja var nonākt uz sienas, uz pergamenta, ūdens atspulgā, pilnmēness sejā, skaņuplates noformējumā, uz žurnāla vāka vai avīzes virsrakstā, T-krekla apdrukā, melnbaltā TV ekrānā, vecā fotoalbumā, svētku kartiņas noformējumā, trolejbusa pieturas reklāmas stendā vai pat rotāt mājas sienas izmēra reklāmas plakātu. Lielai daļai šo rāmju pievienoti arī attēla filtri, lai izveidotos pārliecinošāka attēlu kompozīcija.

SplitShot veido attēlus, kas sastāv no divām vai trīs horizontāli vai vertikāli novietotām, vienāda izmēra daļām. Attēlus savieno pakāpeniskas pārejas efekts.

Attēls attēlā piedāvā iespēju uzņemt lielu attēlu, ar mazāu attēlu tajā. Mazā attēla novietojums un izmērs ir maināmi. Viens no pielietojumiem ir attēls, kurā redzama kāda objekta detaļa un mazajā attēlā redzams viss objekts kopumā (manā piemērā – otrādi).

Mākslinieka otas režīms izveido attēlu un “tapšanas video” trijos formātos: gleznojums, cartoon stila zīmējums un melnbalts uzmetums ar zīmuli. Sagatavotie video ir 10 sekundes gari.

Foto filtru režīmi nodrošina klasiskos attēlu efektus – daļēji izpludinātu attēlu efektus, daļēji tonētu attēlu efektus, dažādu tekstūru attēlu efektus.

Video filtru klāsts daļēji atkārto foto filtru klāstu, tomēr tajā iekļauti tikai šādi filtri: Miniature (izceļ centrā redzamo, izgaismojot un izpludinot malas), Vignetting, kas izceļ centru ēnojot malas, Half Tone Dot, kas padara attēlu graudainu, Sketch, kas veido melnbaltā zīmuļa uzmetuma efektu, Fish-Eye filtrs, kas liec attēlu, Classic – platekrāna melnbaltais režīms, Retro – platekrāna sārtenbrūnais režīms un 4 Palette Effect, kas izmaina attēloto krāsu spektru un piesātinājumu.

Foto rediģētājs nodrošina gana plašu funkciju klāstu – sākot no attēlu grozīšanas, iepriekš minēto filtru pielietošanas, gaišuma un kontrasta vadības, līdz sejas izlīdzināšanai.

Kā noprotams, kameras iespējas attēlu (un video) pēcapstrādei ir tiešām vērā ņemams. Jautājumā par tās spējām attēlus uzņemt, atbilde gan nav viennozīmīga.

Samsung WB150F kameras plašais funkciju klāsts, kopā ar gana pieņemamo kameras cenu – aptuveni 120 lati, pats par sevi rada aizdomas, ka uz kaut ko būs ekonomēts. Šajā gadījumā tā ir attēlu kvalitāte – lai arī tā viennozīmīgi pārspēj mobilo telefonu veikumu, tomēr no šādas cenas kameras gribētos sagaidīt kvalitatīvākus rezultātus. Visticamāk, šīs kameras mērķauditorija – jaunieši, pat nepamanīs kameras uzņemto attēlu trūkumus, toties novērtēs tās lietošanas ērtumu, attēlu apstrādes un koplietošanas iespējas, kā arī kameras pievilcīgo dizainu.

Kā ievērojama kameras priekšrocība jāpiemin tās savienojuma veids ar datoru – tas ir standarta micro USB, ko mūsdienās izmanto teju visu viedtālruņu savienošanai ar datoru un uzlādei. Starp citu, arī akumulatora uzlādi šī Samsung kamera veic ar tieši šī paša kabeļa palīdzību, līdz ar to, vajadzības gadījumā to var uzlādēt no datora.

 Kopsavilkums:

Samsung WB150F nav nosaucama par lētākā segmenta kameru, tomēr tās galvenās vērtības ir augstā attēlu izšķirtspēja efektīvs automātiskais režīms, plašās attēlu rediģēšanas iespējas un attēlu uzņemšanas filtri. Apvienojumā ar ērto savienojamību (uzlāde un datu pārraide ar vienu vadu, WiFi), šī kamera var izrādīties negaidīti veiksmīgs pirkums, jo šīs kameras lietošana ir patiesi vienkārša tad, kad gribas netērējot laiku bildēt un aizraujoša, kad ir vēlme radīt kādu pavisam īpašu attēlu.

Saistītās tēmas: digitālā fotogrāfijafotokamerassamsung

Izsaki savu viedokli