Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Samsung UE46F8000 ir “gudrais” televizors, turklāt – funkcionāli visai spējīgs modelis.

Bez gara ievada, ķeršos uzreiz pie svarīgajām lietām: kas atrodams televizora iepakojuma kastē.

TV komplektācija šķiet nosaucama par standartizētu – iekļauta sauja pāreju no TV pieslēgvietām uz populārākajiem savienojumu standartiem, divas TV tālvadības pultis un brilles 3D satura baudīšanai 2 cilvēkiem. Rodas pamatots jautājums: kāpēc tikai 2? Vai nebūtu loģiskāk iekļaut brilles vismaz 4 skatītājiem? Atbildi uz šo jautājumu neceru uzzināt.

IMG_5093

Runājot par tālvadības pultīm, pirmā no tām ir visai parasta, ļoti ērtas formas TV pults. Otru pulti par parastu gan nevar nosaukt – tā ir apgādāta ar skārienjutīgo virsmu, ļoti līdzīgu tām, ko varam baudīt portatīvajos datoros. Lai padarītu pults lietošanu ērtāku, šī skārienjutīgā virsma vairumā TV funkciju darbojas analoģiski virzienu taustiņiem, nevis tiek izmantota vienkārša, ekrānā attēlota kursora vadīšanai. Diemžēl, aplikāciju, kurās darbosies kursora režīms, šķirošana nav notikusi perfekti – piemēram Skype būtu bijis ērtāk izmantot kursoru, taču šī aplikācija darbojas “virzienpogu” režīmā. Par laimi, izmantojot rokas žestus, arī Skype ir ērti lietojams. Līdzīga situācija ir arī ar Youtube aplikāciju, tāpēc tās vietā ir ērtāk vienkārši pārlūkā atvērt youtube.com.

IMG_5090

Saprotams, TV komplektācijā iekļauta arī “kāja” TV novietošanai uz galda (vai citas tam piemērotas virsmas).

Ja plāno šādu TV novietot uz galda, jārēķinās, ka šī TV “kājas” konstrukcija pieprasa, lai TV tiktu novietots uz virsmas, kas nav šaurāka par pašu TV. Tāpat, tam vajag visai pamatīgu vietas rezervi arī uz aizmuguri. Iespējams, lai nodrošinātu kaut nedaudz mazāku fiziskās telpas rijību, vai varbūt – vienkārši dizaina vārdā, tomēr veidojot šī televizora “kāju” Samsung nodrošinājuši visai daļēju TV stabilitāti: risks apgāzt TV uz aizmuguri (kur to tāpat parasti “noķertu” siena) ir praktiski 0 – šajā virzienā to ļoti stabili tur “kāja”. Diemžēl, uz priekšu (parasti nedrošākais virziens) šis TV sagāžams daudz vieglāk.

IMG_5083

Kādas tieši funkcijas piedāvā šis TV?

Uzreiz jāteic, ka iespēju klāsts ir pārāk plašs, lai tās visas būtu iespēja atklāt un iepazīt izmēģināšanas periodā, tāpēc pastāstīšu ar tām funkcijām, kas visvairāk pievērsa uzmanību.

Kā pirmā lieta, kas var piesaistīt šajā TV, ir tā spēja attēlot 3D saturu. Gana loģiski, pirmā vieta, kur meklēt 3D saturu ir televizora Smart Hub “gudro” funkciju izvēlnē… Un tur tas tiešām ir!

Diemžēl, šajā sadaļā esošā aplikācija piedāvā straumēt vien nelielus, dažādu žanru video rullīšus, taču ar tiem pietiek lai pārliecinātos – TV spēj atainot lielisku 3D attēlu.

Skatoties 2D video, izmantojama “3D attēlam nedaudz līdzīgas sajūtas” veidošanas funkcija, kas lielākoties vienkārši rada iespaidu, ka TV ekrāns atrodas “dziļāk” aiz tā reālās atrašanās vietas.

Kā jau visas “Smart TV” tipa ierīces, arī šis TV var ievērojami paplašināt savu funkcionalitāti, izmantojot aplikāciju veikala piedāvājumus.  Tajā var atrast gan zināmāko sociālo tīmekļu (Twitter, Facebook, Draugiem.lv) satura baudīšanai paredzētas aplikācijas, gan ziņu, vai pat ss.lv sludinājumu lasīšanai paredzētas lietotnes. Protams, nav aizmirsts par dažādiem online TV piedāvājumiem un spēlēm.

IMG_5082

Kā novērojām, ne visas TV aplikāciju veikalā atrodamās lietotnes ir nevainojami stabilas – dažām bija tieksme negaidīti (un bez redzama iemesla) aizvērties, dažas reizes aplikāciju uzkāršanās dēļ nācās pārstartēt televizoru.

Runājot par socializēšanās risinājumiem, TV pieejama arī Skype aplikācijas, kas, izmantojot TV iebūvēto video kameru, nodrošina iespēju ērti un patīkami veikt Skype video zvanus, nepametot ērto vietu uz dīvāna. Kameras programmatūra nodrošina automātiskās attēla sekošanas funkciju, “pietuvinot” attēlu TV lietotāja sejai.

IMG_5085

TV ir apgādāts ar tīmekļa pārlūku, kas atbalsta Flash, līdz ar to, bez problēmām vari tajā skatīties, piemēram, tv3play.lv vai kādā ziņu lapā publicētos video.

Lai TV esošās aplikācijas būtu ērtāk lietot, tam ir iespējams pieslēgt tastatūru un peli. Šim mērķim var izmantot gan Bluetooth ierīces (TV ir iebūvēts Bluetooth atbalsts), gan USB pieslēdzamos bezvadu uztvērējus. Īpaši ērta TV vadīšanai izrādījās Logitech veidotā tastatūra, kas paredzēta spēļu konsolēm – tās labajā pusē atrodas neliels skārienjutīgais paliktnis, ko TV ļoti labprāt pieņēma kā peles aizvietotāju.

Teksta ievadei televizorā var lietot arī vienu no abām pultīm vai roku žestus.

Ja ar pultīm viss ir skaidrs – tās nodrošina iespēju pārvietot iezīmi pa ekrāna tastatūru (viena ar bultu taustiņu, otra ar skārienjutīgā paliktņa palīdzību) un spaidot ievades taustiņu (vai skārienjutīgo virsmu, kas darbojas arī kā peles poga), tad roku žestu ievade ir krietni interesantāka un pierodot – nedaudz efektīvāka metode.

Uzsākot roku žestu ievades izmantošanu, televizora ekrānā parādās neliels plaukstiņas simbols (dažās aplikācijās, piemēram interneta pārlūkā, tas pārvēršas par milzīgu bultu), kas darbojas līdzīgi peles kursoram. Lai to vadītu, jākustina roka, kas tika pavērsta pret TV. Klikšķa funkcijai, jāsavelk plauksta dūrē. Daļai darbību, piemēram attēla pietuvināšanai vai grozīšanai, jāizmanto abas rokas.

Sākot izmantot šo ievades metodi, TV brīdina, ka ilgstoša un aktīva šīs vadības metodes lietošana var radīt roku nogurumu. Šis apgalvojums ir patiess, tāpēc roku žestu ievades metodes, visticamāk, tiks izmantotas salīdzinoši reti – piemēram, kad būs slinkums stiepties pēc TV pults, vai lai izrādītos viesiem.

Attēls un tā kvalitāte

Šī TV demonstrēto attēlu gribētos raksturot ar frāzi “nebija kam piesieties“, jo šāds raksturojums šķiet visatbilstošākais. Attēlam nav pamanāmu trūkumu, kas varētu traucēt baudīšanu. Vienkārši skaists, dzidrs un nevainojams attēls.

Kopsavilkums

Samsung Series 8 Smart TV UE46F8000 spēj nodrošināt plašu klāstu ar izklaides iespējām, gan kā vienkāršs TV, gan izmantojot tā “gudrās” funkcijas. Ja bieži mēdz veikt Skype videozvanus, šis TV ne tikai spēj nodrošināt šādu funkciju, bet arī padara to krietni interesantāku. Sarunu biedrs novērtēs arī šī TV kvalitatīvo kameru.

Jārēķinās, ka ja TV tiek iegādāts ar domu, ka to skatīsies vairāk par 2 pāriem acu, 3D satura baudīšanai nāksies iegādāties papildu brilles.

Tehniskās nianses

Kā jau noprotams pēc televizora nosaukuma, tas ir apgādāts ar 46 collas lielu FullHD izšķirtspējas ekrānu.

Savienojumam ar internetu izmantojams pierastais kabeļa pieslēgums un krietni ērtākais – WiFi savienojums.

Kā interesanta nianse – šis televizors atbalsta Smart Evolution, kas nākotnē ļauj modernizēt televizora “Smart TV” daļu, uzstādot jaudīgāku procesoru, GPU un papildus RAM, kas ievietoti  Smart Evolution Kit.

Ar pilniem televizora tehniskajiem parametriem var iepazīties Samsung vietnē.

IMG_5087

Saistītās tēmas: samsung

Izsaki savu viedokli