Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šoreiz mūsu lasītājs Ansis ir sagatavojis Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus apskatu.

Šoreiz tiek apskatīts ilgi gaidītais Samsung mazākā izmēra planšetdators Galaxy Tab 7.0 Plus. Var teikt, ka 7.0 Plus ir atjaunināts P1000 Galaxy Tab. Ļoti tālu no vecākā brāļa P1000 jaunais 7.0 Plus nav atrāvies, ir dažas krasas un ļoti interesantas atšķirības. Lasi tālāk un uzzini, ka šis nav parasts planšetdators, bet ierīce, kas spēj tās lietotāju padarīt pamanītu jebkuros apstākļos.

Pamata tehniskā specifikācija:

  • 193.7 x 122.4 x 9.9 mm, 345g;
  • 600 x 1024 punktu, 7.0 collu (~170 ppi) PLS LCD ar 16 miljoniem krāsu;
  • Android OS 3.2 Honeycomb ar TouchWiz UX lietotāja saskarni;
  • Divkodolu 1.2GHz centrālais un Mali-400MP video procesors ar 1GB RAM;
  • 3.15Mpix galvenā kamera ar autofokusu un LED zibspuldzi, 2Mpix videosarunu kamera, 720p video uzņemšanas iespēja;
  • 3G un infrasarkano staru ports;
  • 4000 mAh akumulators;

Gandrīz katrs ir dzirdējis stāstu par īpatnēju cilvēku, kurš uz koka pagales uzzīmējis telefona pogas un ekrānu un, runājot pa šo pagali, bīda ģelas ar Maskavu. Ja arī neesi šādu moderno teiku dzirdējis, tad tagad katram Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus 3G lietotājam ir iespēja par šādu nesaprastu dīvaini kļūt, jo planšetdators pilntiesīgi darbojas arī kā GSM balss sakaru ierīce. Atzīšos, ka ārpus mājām tikai divas reizes atļāvos atbildēt uz zvanu bez Bluetooth bezvadu austiņas – gluži ar pirkstiem manā virzienā nerādīja, smaidus sejās gan redzēju.

Noderīgi? Jā!

Parocīgi? Dažreiz!

Dīvaini? Katru reizi!

Šādu divi-vienā risinājumu varētu izvēlēties cilvēki, kuru ikdienā nepieciešams planšetdators un tālrunis, jo kopā ar Bluetooth bezvadu austiņu rezultāts būs pietiekami pierasts un nenāksies nēsāt apkārt gan planšetdatoru, gan telefonu. Lietošanas laikā tika konstatēts, ka balss sakari nav planšetdatora stiprākā puse, dažkārt sarunu partneri sūdzējās par sliktu dzirdamību.

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus uzbūve ir vienkārša un kvalitatīva. 7 collu ekrānu ietver melna, planšetdatora turēšanai pietiekami plata apmale. Pa perimetru ir sudrabota plastmasas līnija un aizmugure ir veidota no baltas plastmasas. Priekšpusē atradīsim tikai skaļruni balss zvanu veikšanai un nelielu kameru video zvaniem. Nav nevienas pogas, jo tās tiek veiksmīgi aizstātas Android OS 3.2 Honeycomb saskarnē. Kreisajā sānā atrodas nosegtas microSD un SIM kartes ievietošanas ligzdas, labajā sānā ir bloķēšanas un skaļuma regulēšanas pogas, kā arī infrasarkanais ports, augšā ir 3.5mm standarta austiņu pieslēgvieta un apakšā ir divas skaļruņu atveres un nestandarta lādēšanas un datu apmaiņas pieslēgvieta. Manuprāt, skaļuma regulēšanas pogas ir pārāk viegli netīšām nospiežamas. Ierastā microUSB pieslēgvieta ierīcē nav iebūvēta.

[bootgallery]

Samsung izvēlētais 7 collu ekrāns ir nedaudz novecojis risinājums un pārsteigumus nerada. Jāatzīmē, ka līdzvērtīgus ekrānus izmanto arī konkurenti HTC Flyer un BlackBerry PlayBook. Samsung izvēlētā PLS LCD matrica ir no foto un video entuziastu izmantotās IPS matricu saimes un nodrošina labākus skata leņķus, nekā plaši pazīstamā Retina Display tehnoloģija. Atšķirībā no priekšgājēja Samsung P1000 Galaxy Tab, apskatāmā ierīce nav aprīkota ar skrāpējumdrošu ekrāna pārklājumu, kas šobrīd ir jau gandrīz kļuvis par standartu. Galaxy Tab 7.0 Plus ekrāns vērtējams kā vidēji labs, bet noteikti varētu vēlēties lielāku izšķirtspēju. Šo planšetdatoru nevarēšu ieteikt grāmatu tārpiem, jo ekrāna malu attiecība un izšķirtspēja ļoti apgrūtina lasīšanu vertikāla novietojuma laikā.

Galaxy Tab 7.0 Plus darbina paša Samsung izstrādātais Exynos čipsets, kas sastāv no 1.2GHz divkodolu centrālā un Mali-400MP video procesora. Turklāt Samsung lolojums benčmarkos ir ātrāks, nekā plaši izmantotais NVIDIA Tegra2. Testa laikā netika konstatētas nekādas traucējošas aiztures. Planšetdatorā iebūvētais 4000mAh akumulators spēs nodrošināt darbību nedaudz vairāk kā vienu diennakti pie vidēji augstas noslodzes. Jāatzīmē, ka Galaxy Tab 7.0 Plus gaidīšanas režīmā ar ievietotu balss zvanu SIM karti būs pārsteidzoši nesaudzīgs un var gadīties, ka pa nakti patērēs pat 25% no pilna akumulatora uzlādes līmeņa.

Jāpiemin Android OS 3.2 Honeycomb ar TouchWiz UX lietotāja saskarni. Planšetdatoros lietotais Android vēl ir bērna autiņos un uzlabojumus visticamāk varam gaidīt tikai no nākamās versijas – Ice Cream Sandwich. Aplikāciju izstrādātāji arī nesteidzas ar planšetdatoriem piemērotu saskarņu izstrādāšanu. Biežāk lietotajās aplikācijās novērojami lieli, tukši laukumi, kas rodas izšķirtspēju atšķirības dēļ. Situāciju mēģina glābt Samsung ar TouchWiz UX lietotāja saskarni. Tā ir vienkārša, ātra un ērti lietojama, bet nepamet sajūta, ka lietotājs tiek nepamatoti ierobežots ar, piemēram, maksimālo ikonu skaitu vienā mājas ekrānā. Daļai lietotāju šāds risinājums šķiet vairāk nekā pieņemams un tie ir gatavi maksāt lielu naudu un stāvēt garās rindās, bet Android ierīcei ir jābūt ar plašākām lietotāja saskarnes pielāgošanas iespējām.

Interesantākais Galaxy Tab 7.0 Plus pielietojums saistīts ar sen mobilajās ierīcēs aizmirsto infrasarkano portu. Samsung piedāvā jau iepriekš instalētu aplikāciju Peel Smart remote, ar kuru iespējams planšetdatoru lietot kā elektronisko ierīču tālvadības pulti. Lietojamība nebūs ne tuvu plašāk pazīstamo universālo pulšu ražotāju piedāvātajam, jo aplikācija piedāvā tikai tādu kā taustīšanos tumsā – tiek izvēlēts ražotājs un tad sākas mēģinājumu un kļūdu karuselis. Katrai pogai notiek izmēģinājums un pēc tā lietotājs norāda vai izdevies veikt vēlamo darbību. Vienkāršākās komandas iespējams ieprogrammēt, pārējam vienkārši pietrūks pacietības. Neatradu iespēju pievienot mājās esošo WD TV mēdiju atskaņotāju un digitālās virszemes televīzijas dekoderi. Interneta plašumos izpētīju, ka ASV šai aplikācijai ir daudz plašāks un interesantāks atbalsts, kā arī Galaxy Tab 7.0 Plus ir pagaidām vienīgā ierīce, kas strādā ar Peel Smart remote aplikāciju.

Noteikti visus interesē kā izstrādātas foto un video funkcijas. Fotogrāfijas no 3 megapikseļu kameriņas nāk ārā pieņemamas, pat labākas nekā dažu viedtelefonu 5 megapikseļu kameras. Patīkami, ka planšetdators netiecās pārgaismot uzņemtos attēlus. Neskatoties uz to, Galaxy Tab 7.0 Plus nevajadzētu uzskatīt par fotoaparāta aizvietotāju. Video funkcija ir pārsteidzoši labi nostrādāta un gala rezultāts būs stipri virs vidējā. Papildus punktus dod stereo skaņa un attēla detalizācija, ko nodrošina planšetdatora veiktspēja.

Kopumā Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus vērtējams kā ļoti interesants un kvalitatīvi uzbūvēts planšetdators ar paplašinātu iespēju klāstu. Īpašnieku varētu apbēdināt balss sakaru kvalitāte un pastiprinātā tieksme tukšot akumulatoru gaidīšanas režīmā, kā arī daudzi potenciālie pircēji nepacietīgi gaida Android 4.0 Ice Cream Sandwich parādīšanos lielāko ražotāju planšetdatoros. Vai pats tādu iegādātu? Visticamāk, ka jā. Tikai pēc Ice Cream Sandwich iznākšanas.

+ lieliska veiktspēja

+ kvalitatīvi nostrādāts korpuss

+ papildu iespējas (balss zvani, tālvadības pults)

– ekrāna izšķirtspēja

– balss sakaru kvalitāte

– nesaudzība pret akumulatoru gaidīšanas režīmā

Saistītās tēmas: samsung galaxy tab

Izsaki savu viedokli