Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Paskaties, tur, viņam rokās! Vai tas ir telefons? Vai tā ir planšete? Nē, tas ir Samsung Galaxy Note!

Samsung Galaxy Note ir patiesi interesants viedtālruņa un planšetdatora hibrīds. Tā ekrāna izmērs ir 5,3 collas, ekrāna izšķirtspēja – 800 x 1280 pikseļi – tāda pati, kā Samsung Galaxy Tab 10.1. Pateicoties Super Amoled tehnoloģijai, ekrānā attēlotais attēls izskatās patiesi lieliski.

Pirmo reizi paņemot rokā Galaxy Note, pārsteidza tā svars. Par spīti savam ievērojamajam izmēram, tā svars ir 178 grami. Tieši tā – tā svars ir pavisam nedaudz lielāks, kā izmēros ievērojami mazākajam HTC Sensation un citiem viedtālruņiem.

Gaužām nepierasti likās arī tas, ka tam komplektā iekļauts irbulis – gana līdzīgs tiem, kuri aizgāja no mūsu dzīves līdz ar rezistīvajiem skārienjūtgajiem ekrāniem. Gluži, kā agrāko laiku viedtālruņiem, arī Galaxy Note tas ir ievietots ierīces korpusā. Protams, šajā gadījumā tas nav vienkāršs plastmasas un metāla veidojums, jo Galaxy Note ne tikai atšķir šī irbuļa un pirkstu pieskārienus, bet pat izšķir irbuļa otro režīmu, kas aktivizējas nospiežot tā sānā esošo pogu. Jāpiebilst, ka šī poga ir izveidota visai neveiksmīgi – tā ir grūti atrodama un pārāk grūti nospiežama, lai tās lietošana spētu kļūt ātra, ērta un intuitīva.

Viedtālrunī uzstādīta Android 2.3.6 versija, kura ir optimizēta telefona funkcijām. Samsung ir apgādājuši Galaxy Note ar savu grafiskās vides risinājumu – TouchWiz. Iemesls, kāpēc nevēlēsieties tā vietā uzstādīt citu Launcher slēpjas ne tikai faktā, ka ar citām sākumekrāna aplikācijām nekorekti darbojas Samsung Notes sīkrīks, kurš ir ļoti nozīmīga Samsung uzstādīto papildinājumu daļa. Svarīgākais iemesls šoreiz ir tas, ka šī TouchWiz versija ir patiesi kvalitatīvi izveidota un labi pielāgota ierīces specifiskajai funkcionalitātei. [bootgallery]

Kā jau vēsta ierīces nosaukums, tā ir īpaši optimizēta dažādu piezīmju veikšanai. Piezīmēs var izmantot drukātu un ar roku rakstītu tekstu vai zīmējumus, ekrānattēlus un skaņas ierakstus. Šīs darbības tiešām ir tik ērti veikt, kā redzams populārajā Galaxy Note reklāmas video.

Zvanīšanas funkcija nenesa pārsteigumus –  stabilos tīkla apstākļos, nevainojami darbojas gan balss, gan video zvanu funkcijas. Sarunas laikā skaņa ir gan skaļa, gan kvalitatīva. Balss zvanu veikšanas procesā saskāros tikai ar vienu problēmu – nomācoši bieži Galaxy Note liekot pie auss, telefona skaļruni novietoju nevis pret ausi, bet sāņus, līdz ar to, parasti nesadzirdot sarunas pirmos vārdus.

Problēmas sagādāja telefona spēja izmantot mobilo tīklu automātiskas 2G/3G izvēles apstākļos. Pārslēdzoties starp tīkliem mainīga signāla stipruma apstākļos, telefons vienmēr uz dažām sekundēm zaudēja “zonu” . Šajā laikā pārtrūka gan sarunas, gan datu pārraide. Problēmu var novērst izvēloties tikai vienu tīkla režīmu. Tāpat, tika novērota problēma telefonu atbloķējot – tas atteicās reaģēt uz pirkstu pieskārieniem, korekti atpazīstot tikai irbuli. Problēma izzūd izslēdzot ekrānu un ieslēdzot to atkārtoti. Īpaši uzjautrinošs ir fakts, ka ekrāna nereaģēšanas problēma dažkārt novērojama arī iPhone. Tas rada joku par to, ka Samsung no Apple kopē pat gļukus. Realitātē, visticamāk, problēmas izplatības iemesls ir tas, ka Samsung ražoja arī iPhone ekrānus. Problēma bija novērojama salīdzinoši reti, ne tās iemesli, ne kādas īpašas apstākļu sakarības netika piefiksētas. Ir pamats ticēt, ka šī problēma ir defekts, ko novērš garantijas remontā.

Ierīces tehniskie parametri ir iespaidīgi. ARM cortex A9 divkodolu procesors ar 1,4GHz takts frekvenci, 1GB RAM8MP aizmugurējā un 2MP priekšējā kamera, 16GB atmiņa, Micro SD atbalsts, Sarunu režīms: līdz 1570 min, Gaidstāves laiks: līdz 960 h, AGPS, GPS un GLONASS, kā arī barometrs. Savienojumu standartu sarakstā nav pārsteigumu – HSDPA 21 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.

Secinājumi:

  • Samsung Galaxy Note droši var nosaukt par patiesi iespaidīgu ierīci. Tā tehniskie parametri nodrošina iespēju to izmantot gan kā telefonu, gan kā planšeti, turklāt lielākoties – neizejot uz kompromisiem.
  • Ierīces patiesais potenciāls atklāsies tikai tad, kad tā saņems solīto atjauninājumu uz Android4, jo Android4 jānojauc robežu starp viedtālruņu un planšetdatoru platformām
  • Samsung Galaxy Note būs lieliska izvēle cilvēkiem, kuru ikdienā ir regulāra nepieciešamība veikt grafisku attēlu uzmetumus vai piezīmes rokrakstā
Kā būtiskākais trūkums šai ierīcei jāmin tās augstā cena – 400-500 lati.

Saistītās tēmas: samsungsamsung galaxy

Izsaki savu viedokli