Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nokia Lumia 800 šobrīd ir viennozīmīgi interesants telefons, kas spēj piesaistīt uzmanību jaut tajā pašā mirklī, kad tiek paņemts rokās. Diemžēl, izskatās, ka šim telefonam jāsaņem vēl pamatīgu devu programmatūras uzturētāju mīlestības…

Par to visu – šajā apskatā!

Nokia Lumia 800 svars, forma un lieliskais ekrāns tiešām liek atzinīgi novērtēt Nokia tālruņu dizaineru un inženieru darbu – šis tālrunis nevainojami iegulstas rokā.Izceltais ekrāns, ar tā noapaļotajām formām, rada sajūtu, ka ekrānam nav fiziskas robežas – tas nolokas lejup ierīces sānu virzienā un teju nemanāmi to nomaina ierīces korpuss. Zem ekrāna atrodas ierastās 3 Windows Phone vadības pogas. Šajā gadījumā tās realizētas kā skārienjutīgā ekrāna daļa. Izmēģinājumos tika atklāts, ka cilvēkiem ar mazām rokām, turot telefonu labajā rokā, nopietnas grūtības rada ekrāna kreisās puses aizsniegšana. Mēģinot ar īkšķi stiepties pretī kreisajai malai, nereti sanāk pieskarties telefona meklēšanas pogai. Šāda negadījuma sekas ir redzamas pēc apmēram sekundes, kad atveras Bing meklētājs. Jāpiezīmē, ka Windows Phone platformā, meklēšanas pogai ir tikai interneta pārlūka meklētāja atvēršanas funkcija.

Visas 4 fiziskās pogas ir novietotas Lumia 800 labajā pusē. Ieslēgšanas/bloķēšanas poga un skaļuma regulēšanas dubultpogas ir zemas un labi iekļaujas korpusa līnijās. Īpaši pamanāma ir tikai divpoziciju kameras poga – tā ir izteiktāk izcelta no korpusa.

Telefona aizmugurējā daļa izveidota nedaudz noapaļota – lai atbilstu priekšpuses reljefam. Augšējā daļā novietots LED gaismeklis un kamera. Kameras sniegtā attēlu kvalitāte vērtējama kā vidēji laba, neradot nekādus pārsteigumus.

Kā dizaina elements telefona aizmugurējā daļā novietota metāla plāksnīte ar Nokia un Carl Zeiss logo. Šī plāksnīte ir korpusa vājā vieta un ātri pārklājas ar skrāpējumiem.

Telefona augšā atrodas austiņu pieslēgvieta, zem interesanti veidota vāciņa slēpjas USB pieslēgvieta. Kad atvērts USB pieslēgvietas vāciņš, ir iespējams atbrīvot ļoti neparasto Micro SIM stiprinājuma mehānismu un piekļūt SIM kartei.

Telefona apakšā atrodas skaļruņa sietiņš. Nokia Lumia 800 iebūvētais skaļrunis, diemžēl, neizceļas ne ar skaļumu, ne skaņas kvalitāti – tā veikums ir visai viduvējs.

Microsoft un Nokia ir likuši gana lielas cerības viens uz otru, apvienojot spēkus Windows Phone ierīču ražošanai. Te nu jāsaka, ka Nokia savu darījuma pusi pilda godam – pārliecinošs telefona noformējums, lieliskās Nokia Maps un Nokia Drive aplikācijas – tas rada pamatīgu papildus vērtību Nokia ražotajiem Windows Phone viedtālruņiem. Diemžēl, Microsoft nav parūpējušies par Windows Phone platformas latviskojuma iespējām un izdarot savu izvēli par labu kādam Windows Phone viedtālrunim, vēl nenoteiktu laiku rakstīsiet zinjas, sms, tviitus, biznesa e-pasta zinjojumus vai komentaarus interneta vietnees stilaa, kas lielaakoties raksturiigs neizgliitotiem cilveekiem. Ja daljai cilveeku taa neshkjiet probleema un lasot shiis rindas pat netiks piefiskeeta probleema, ir gana daudzi, kas šādā rakstības formā saņemtus ziņojumus vērtē visai negatīvi un/vai izjūt dziļu diskomfortu, ja ir spiesti tā rakstīt.

Daļa lietotāju kā diskomfortu var izjust arī faktu, ka Windows Phone platformas telefoni “statusu joslu” – informāciju par WiFi signāla stiprumu, mobilo sakaru zonu, Bluetooth statusu, akumulatora atlikumu un citu svarīgu informāciju, parāda tikai pēc pieskāriena telefona ekrāna augšējai daļai. Iespējams esmu “kontroles frīks”, taču jūtos daudz labāk, ja ierīces lietošanas laikā man šī informācija ir vienmēr redzama.

Runājot par WiFi, slikta ziņa tiem, kas raduši paļauties uz vienmēr WiFi tīklam pieslēgušos ierīci, kas savā nodabā veic sinhronizācijas, lejupielādē aplikāciju jauninājumus un galu galā – netērē mobilā interneta datu plānu. Nokia Lumia 800 izmanto WiFi tikai laikā, kamēr ir aktīvs tā ekrāns, pārējā laikā izmantojot mobilo datu pieslēgumu (ja tas ir aktīvs) vai arī vienkārši efektīvi taupot akumulatora enerģiju, ja mobilo datu pārraide ir atslēgta. Šis nav ērts un izdevīgs risinājums tiem, kas lielāko daļu laika pavada vietās ar WiFi interneta piekļuvi un tāpēc izvēlējušies iztikt bez pamatīgiem datu plāniem. Diemžēl, tas nozīmē, ka iegādājoties Lumia 800, šos ieradumus nāksies mainīt.

Šādiem pašiem datu apjoma taupītājiem, kā pozitīva ziņa būs Nokia Drive navigācijas aplikācijas iespēja ielādēt kartes (un balsis) izmantojot WiFi. Pēcāk pārslēdzot aplikāciju Offline režīmā, varēs baudīt kvalitatīvo, uz Nokia Maps balstīto navigācijas sistēmu, nelietojot datu pieslēgumu.

Tiešsaistes karšu sistēmas Waze cienītājus gan nāksies apbēdināt – šis sociālais navigācijas rīks Windows Phone platformai nav pieejams.

Windows Phone (gana pašsaprotami) iekļauts arī Microsoft Office dokumentu apskatei un rediģēšanai paredzētais aplikāciju komplekts. Ja Word un PowerPoint aplikācijas ir piemērotas tikai dokumentu skatīšanai (piedāvātās rediģēšanas iespējas ir pārāk minimālas un neērtas lietošanā, lai būtu praktiski izmantojamas kam vairāk, par drukas kļūdu novēršanu) un pat nav spējīgas precīzi attēlot dokumenta noformējumu (kas ir klupšanas akmens lielai daļai mobilo dokumentu skatīšanas un rediģēšanas rīku), tad Excel aplikācija ir izveidota daudz labāk – pieejama pat formulu bibliotēka, lai varētu veikt gana pilnvērtīgus labojumus un papildinājumus dokumentam. Starp citu, neizprotamu iemeslu dēļ, PowerPoint skatītājam šķiet ir izteikti iebildumi pret vairākiem attēliem vienā prezentācijas slaidā.

Lielu neizpratni mums izsauca dīvainā Nokia Lumia 800 skārienjutīgā ekrāna darbība. Pagāja apmēram nedēļa, līdz tika uzķerts knifiņš – ekrāns uzkrītoši bieži nereģistrē pieskārienus, ja pirksts sāk savu ceļu pāri ekrānam no pašas ekrāna kreisās malas, vietā, kur tā saskaras ar telefona korpusu. Pašlaik nav skaidrs, vai tas ir programmatūras vai ierīces konstrukcijas defekts, taču tas rada visai kaitinošus efektus telefona lietošanas laikā.

Ļoti iepriecināja fakts, ka komplektā ar telefonu ir iekļauts nevainojami veidota gumijas aizsargčaula. Lai arī šis aizsarglīdzeklis (kā vairums šāda tipa produktu) neizbēgami samazina telefona lietošanas ērtumu (un palielina izmēru), tomēr ir skaidrs, ka šis “mētelītis” var izglābt telefonu daudzās situācijās. Katram Lumia 800 īpašniekam ir izvēle – kad un vai vispār uzvilkt telefonam šo aizsargu.

Runājot par tehniskajiem parametriem, Lumia 800 ir aprīkots ar lieliskas kvalitātes 480 x 800 izšķirtspējas 3,7 collu AMOLED ekrānu, kas ir ļoti labi saskatāms arī saules gaismā, 1.4 GHz Scorpion vienkodola CPU un Adreno 205 GPU, kas nodrošina salīdzinoši labu telefona ātrdarbību. Lumia 800 iebūvētās atmiņas apjoms ir 16GB un kā jau visiem Windows Phone viedtālruņiem – šo apjomu nevar papildināt ar atmiņas kartēm.

Kopsavilkums:

Lai arī pirmajā iespaidā Lumia 800 radīja jūru pozitīvu iespaidu, tomēr ekrāna darbības traucējumi gana ātri sāka kopējo pozitīvo ainavu iedragāt. Darvas pili piešķīra arī pamanāmi ierobežotais aplikāciju klāsts – Windows Phone nav atrodams pat pārāk daudzu zināmāko servisu un aplikāciju atbalstīto platformu sarakstā.

Tiesa, nezuda lietas, kas izraisīja pirmo pozitīvo iespaidu – vienotais dizaina stils aplikācijās (arī trešo pušu), vienkāršais un plūstošais saskarsnes noformējums kā arī patiesi lieliskais telefona dizains.

Ir skaidrs, ka ar nelieliem programmatūras funkcionalitātes uzlabojumiem, tostarp ļoti nozīmīgo latviešu valodas teksta ievades atbalsta elementu, šis viedtālrunis varētu kļūt par ērtu, izskatīgu un praktisku telefonu katram, kas vēlas vienkāršu un stabilu viedtālruni.

Nokia Lumia 800 Latvijas veikalos maksā sākot no 250 latiem.

Saistītās tēmas: Nokia Lumia

Izsaki savu viedokli