Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc Nokia Play 360 Bluetooth skaļruņa apskata publicēšanas tika saņemti komentāri, aicinot apskatīt kādu lētāku un vienkāršāku šāda tipa ierīci. BOOT.Lv ņem vērā savu lasītāju vēlmes, tāpēc šoreiz apskata uzmanības centrā nonāk media-tech LA VOLTA BT skaļrunis, kas izceļas ar ļoti zemu cenu – 16 lati.

Media-tech LA VOLTA BT dizains nepārsteidz. Lielākā daļa skaļruņa priekšējās daļas ir aizsegta ar melnas krāsas metāla režģi, aiz kura saskatāmas mazu skaļrunīšu aprises. Labajā pusē, uz it kā glancētas plastmasas joslas atrodas media-tech logo, 3 sudrabota krāsojuma pogas un zili izgaismots ierīces statusa indikators.

Pogu funkcionalitāte ir izveidota gana nepraktiski – augšējā un apakšējā poga pilda divas funkcijas katra. Augšējās pogas īss piespiediens pārslēdz nākamo dziesmu, ilgāk pieturot tie palielināts skaļruņa skaļums. Apakšējās pogas funkcijas ir pretējas – īss piespiediens pārslēdz iepriekšējo dziesmu, ilgāks – samazina skaļumu. Mēģinājums nedaudz izmainīt skaļumu visbiežāk liks vienkārši pārslēgt dziesmu. Izmēģinājumu laikā ātri tika secināts, ka vispraktiskāk ir uzstādīt ierīcei maksimālo skaļumu un vairs nekad nepieskarties pogām. Patiesībā, skaļruņa lietošanā tās ir nepieciešamas vien tad, ja kādu iemeslu dēļ nav iespējas skaļumu pieregulēt ar atskaņotāja vadības rīkiem.

Skaļruņa labajā sānā atrodas 3.5mm audio ieeja, mini USB pieslēgvieta, ko lieto ierīces uzlādei un mehāniskais ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis. Ierīces aizmugurē ir divas atlocāmas kājiņas, kas ļauj ierīci nolikt relatīvā stāvus stāvoklī. Tas nepieciešams, jo šim skaļrunim ir ļoti izteikta virziendarbība – mainot skaļruņa stāvokli (un virzienu) izteikti izmainās dzirdamā skaņa.

Skaļruņa funkcionalitāte un lietošana nedaudz pārsteidza ar savu vienkāršību.

Pirmais pārsteigums bija metode, kurā uzāk skaļruņa Bluetooth “meklēšanās” režīmu, lai varētu “sapārot” to ar telefonu (vai datoru). Pēc pieredzes ar citām Bluetooth ierīcēm gaidīju, ka man nāksies turēt kādu pogu vai pogas. Realitāte izrādījās daudz vienkāršāka un ērtāka: skaļrunis katrā ieslēgšanas reizē pāriet “atklājams” režīmā un savienojumu ar to var izveidot jebkura saderīga ierīce. Vēlies mainīt “piepāroto” ierīci? Uz sekundi izslēdz skaļruni un tas ir gatavs sapāroties ar nākamo ierīci.

Vēlies skaļrunim pieslēgt ierīci izmantojot vadu, lai samazinātu atskaņotāja enerģijas patēriņu (vai vienkārši pieslēgtu ierīci, kas neatbalsta Bluetooth)? Komplektā iekļauts 3.5mm (standarta “austiņu”) kabelis, kā arī pārejas priekš Sony Ericsson agrāk izmantotajiem austiņu pieslēgšanas savienotājiem un 2,5mm spraudnim, kas bija populārs agrākajos Nokia modeļos.

Kā jau ierasts vairumam bezvadu skaļruņu, arī media-tech LA VOLTA BT atskaņotās skaņas skanējumu pamanāmi ietekmē virsma, uz kā skaļrunis tiek novietots. Lielākoties skaņas uzlabojuma efekts bija novērojams uz nelielām, cieta materiāla virsmām, piemēram kafijas galdiņa. Bez šāda veida pamatnes skaļrunis vēl aizvien izklausās krietni labāk par vidusmēra telefona skaļruni, taču skaņa ir spalgāka un mazāk patīkama.

Pēc tehniskajiem parametriem, media-tech LA VOLTA BT ar vienu akumulatora uzlādi var atskaņot mūziku 3 stundas, taču praktiskie izmēģinājumi liecina, ka neizmantojot skaļruni pilnā skaļumā, ierīces darbības laiks pēc vienas uzlādes ir daudz ilgāks, pārsniedzot 6 stundas.

Dīvainā kārtā, šim skaļrunim nav nekādas akumulatora uzlādes (vai izlādes) indikācijas. Par izlādi paziņo skaļruņa apklušana un darbības laikā spīdošā indikatora izdzišana. Tā kā instrukcijā pieejamā informācija ir bezgala skopa, uzlādei nepieciešamais laiks nav noskaidrots. Ņemot vērā, ka ierīcei tehniskajos parametros norādīta Litija baterija, paredzamais pilnas uzlādes ilgums nepārsniedz 3 stundas.

Šī skaļruņa komplektā ir iekļauts tikai uzlādei paredzētais USB kabelis, tāpēc skaļruņa uzlādei būs nepieciešams USB ports. Tas gan mūsdienās nav problēma – USB porti ir ne tikai datoriem, bet arī ievērojama daļa telefonu un planšetdatoru lādētāju. Kopumā, atteikšanās no lādētāja ierīces komplektā ir vērtējama kā ļoti pozitīvs solis – tiek samazinātas ierīces komplekta izmaksas un mājās neuzrodas vēl viens, lieks, lādētājs.

Lai nodrošinātu skaļrunim simbolisku aizsardzību pret bojājumiem transportēšanas laikā, komplektā iekļauts auduma maisiņš. Šī aksesuāra lietderība gan šķiet visai apšaubāma – vairums skaļruņa lietotāju uzskatīs skaļruņa ievietošanu maisiņā par pārāk darbietilpīgu procesu. Maisiņa praktiskākais pielietojums var būt skaļruņa 3,5mm audi vada un tā pāreju, kā arī uzlādei paredzētā USB kabeļa nēsāšanai.

Kopsavilkums:

Media-tech LA VOLTA BT ir mazbudžeta BT skaļrunis, kas noderēs gan kā alternatīva portatīvā datora iebūvētajiem skaļruņiem, gan brīžos, kad ir vēlme sagādāt muzikālo fonu vietā, kur nav elektrības rozetes. Skaļruņa nelielā cena tam uzliek arī veiktspējas ierobežojumus – no tā nav jēgas gaidīt nopietnu zemo frekvenču skanējumu, vai mežonīgu skaļumu bez skaņas kropļojumiem. Tiesa – ierobežota budžeta (vai nelielu prasību) gadījumā, šis skaļrunis ir gana laba izvēle.

Paldies M79 par testiem izsniegto tehniku!

Saistītās tēmas: media-tech

Izsaki savu viedokli