Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Digitālā ēra ir izmainījusi to, kā mēs uzņemam un skatām fotogrāfijas, tomēr ir reizes, kad izdrukātā attēla burvība pārspēj ekrānā skatāmu bildi.Fotogrāfijas izdruka tur, kur esi Tu: mājās, ceļā, piknikā vai ciemos – šī ir viena no pārnēsājama bezvadu fotoprintera īpašajām iespējām. Jau nepilnu minūti pēc tam, kad attēls ir uzņemts ar viedtālruni, Tavās rokās var būt neliela, ar LG Pocket photo tikko izdrukāta fotogrāfija.

Iesākumam – pašas ierīces fiziskais noformējums.

LG Pocket photo

BOOT.Lv izmēģinātā LG Pocket photo modelis ir PD233. Uzreiz pieminēšu, ka atšķirībā no nedaudz lētākā – PD221, šis modelis nodrošina pilnvērtīgu saderību ne tikai ar Android, bet arī ar iOS ierīcēm.

Vienīgā būtiskā atšķirība abu ierīces versiju izskatā ir tas, ka PD221 ir lielāks USB pieslēgvietu aizsargvāciņš. Iemesls tam ir papildus USB pieslēgvieta, kas paredzēta tiešai telefona savienošanai ar printeri.

PD221 gadījumā šāds savienojums ir nepieciešams printera diagnostikai un iestatījumu maiņai. Mūsu apskatītais printeris PD233 šīs darbības veic izmantojot Bluetooth savienojumu.

LG Pocket photo ir neliela – 72 x 129 x 24 milimetrus liela kārbiņa, kas sver 212 gramus. Tīri vizuālam baudījumam, tās sānu malas ir noapaļotas – bez asiem stūriem.

IMG_20131126_154959

Ierīces sāni ir sudrabainā krāsā, bet ierīces korpusa augšējā un apakšējā daļa ir veidotas no vienkāršas baltas plastmasas, kurā iestrādāts neparasts reljefs. No attāluma šis reljefs izskatās vienkārši rievots, taču ieskatoties tuvāk redzams, ka tās patiesībā ir… sirsniņas. Nenoliegšu, šāds dizaina risinājums šķiet nedaudz nepiemērots un rada aizdomas, ka ierīce ir paredzēta visai šaurai lietotāju auditorijai.

Printera labajā pusē redzams visai pamatīga izmēra, bet ļoti ērti attaisāms vāciņš, kas sedz microUSB portu un ierīces atiestatīšanas pogu. USB ports paredzēts tikai ierīces uzlādei.

IMG_20131126_154602

Kastītes kreisajā pusē redzama tā ieslēgšanas un izslēgšanas poga, kas kalpo arī par printera statusa indikatoru – poga ir izgaismota un atkarībā no tā, kādas darbības veic (vai pieprasa) printeris, tā var spīdēt (vai mirgot) dažādās krāsās. Virs pogas redzama atvere, kas paredzēta auklas piestiprināšanai (ja nu vēlies printeri nēsāt pakārtu kaklā)

Ierīces augšējā ir apdrukājamā papīra nodalījuma vāciņš. Šī vāciņa atvēršanas mehānisms nav īpaši ērts, taču pie tā atvēršanai nepieciešamā trika var ātri pierast. Skaidrībai – vāciņa atvēršana notiek pabīdot sāņus tajā esošo slēdzi, taču vienlaikus – nepiespiežot vāciņu ierīces virzienā.

IMG_20131126_154542

Pilnīgi bez pārsteiguma – printera priekšējā daļā atrodas atvere, pa kuru tas izsniedz gatavās fotogrāfijas.

Izdrukas

Tā kā patiesi ērta ierīces pārnēsāšana un lietošana nav apvienojama ar foto drukai ierasto tintes izdrukas tehnoloģiju, LG izveidotais Pocket photo izmanto ZINK – Zero INK risinājumu.

ZINK tehnoloģijā, kā jau vēsta nosaukums, netiek izmantota tinte. Tā vietā, izdrukas notiek uz īpaša papīra, kas siltuma ietekmē maina savu krāsu. Tiesa, atšķirībā no pierastā termopapīra, ZINK papīram neesot tieksme izbalēt. Šo apgalvojumu nevaru ne īpaši apstiprināt, ne noliegt, vien varu apgalvot, ka pirms dažiem mēnešiem izdrukātie attēli nav pamanāmi mainījuši savu izskatu.

Jāņem vērā, ka izdrukas tehnoloģija nedaudz ietekmē šī printera spēju izgatavot fotogrāfijas ļoti karstā un visai vēsā vidē – korekta printera darbaspēja tiek solīta tad, ja tas atrodas 5 – 40 °C temperatūrā.

Pateicoties ZINK tehnoloģijai, LG Pocket photo spēj drukāt attēlus neatkarīgi no ierīces fiziskā novietojuma – galvenais, lai nebūtu bloķēta gatavās fotogrāfijas izdošanas atvere.

IMG_20131126_154742

Izdruku kvalitāte, diemžēl, atpaliek tam, ko spēj piedāvāt labākie tintes printeri.

Lai arī izdrukāto attēlu tumšākās detaļas lielākoties izskatās visai labi, attēlu gaišākās daļas nereti cieš no detalizācijas trūkuma, kas liek izdrukātajiem attēliem izskatīties tā, it kā tie būtu cietuši no pārāk agresīvas un neprofesionālas apstrādes foto rediģēšanas aplikācijā. Interesanti, ka daži attēli no dažādiem izdrukas defektiem (detalizācijas problēmām, neprecīzām krāsu pārejām ēnās un tamlīdzīgi) cieš izteikti vairāk, nekā citi.

Pielietojums

Tā kā šī printera izdrukātie fotoattēli ir salīdzinoši nelieli (7,6 x 5 cm), ir skaidrs, ka to galvenais pielietojums nebūs ģimenes fotoalbums. Arī LG sava produkta prezentācijā uzsver, ka Pocket photo ir īpaši piemērots dažādu, neparastāku ideju realizācijai.

Kā piemēri tiek minēti īpaši pielāgoti ielūgumi vai pašu veidotas apsveikuma kartītes, iespēja izmantot izdrukātos attēlus lai veidotu kolāžas vai galu galā – sagādātu prieku bērniem, ļaujot tiem iegūt tikko uzņemtā foto izdrukātu versiju.

Protams, netiek aizmirsts fakts, ka šī printera izdrukātās fotogrāfijas ir tieši tik mazas, lai tās ērti varētu nēsāt līdzi makā.

Secinājumi

Būtu pārspīlēti teikt, ka LG Pocket photo ir ierīce, kas vajadzīga katram – tā tas noteikti nav. Tāpat, šis fotoprinteris nav piemērots cilvēkiem, kuri krīt panikā par katru sīkāko foto (un to izdruku) defektu.

Tomēr, ja Tev patīk izdrukātas fotogrāfijas un vēlies iespēju tās saņemt tūlīt, LG Pocket photo var būt tieši tas risinājums, pēc kā jau sen ilgojies.

Kā galvenās ierīces priekšrocības jāmin bezvadu darbība (ar vienu uzlādi, ierīce spēj izdrukāt apmēram 25 fotogrāfijas) un kompaktums, kas to padara ļoti ērti pārnēsājamu. Nevar noliegt arī salīdzinoši vienkāršo ierīces lietošanu – tai nav nepieciešams mainīt tintes kasetnes, izdruku veikšanai atliek vien tajā ievietot speciālo papīru.

Kā trūkumus jāmin ierīces cenu (kas nedaudz pārsniedz 100 latus) un izdruku kvalitāti, kas dažkārt ievērojami atpaliek tai, ko sniedz kvalitatīvākie tintes printeri.

IMG_20131126_154940

Izsaki savu viedokli