Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piedāvājam BOOT.Lv lasītājiem iepazīties ar mūsu lasītāja Anša sagatavoto LG Optimus Sol E730 apskatu

 

Šoreiz apskatam saņemts LG Optimus Sol E730, par kura galveno trumpi var uzskatīt Ultra AMOLED ekrānu. Lielākais OLED tehnoloģiju izmantotājs ir Samsung un pārējie ražotāji ne tuvu nevar stāvēt klāt plašajam ar OLED aprīkoto modeļu klāstam. Bet kādreiz jau solis ir jāsper! Šis ir pirmais un pagaidām vienīgais LG mēģinājums Android telefonu izdaiļot ar OLED tehnoloģijas ekrānu. Turpinājumā uzzināsim kā tas ir izdevies.

Īss galveno parametru uzskaitījums:

  • Izmēri 122.5 x 62.5 x 9.8 mm un svars 110 g;
  • 3.8 collu Ultra AMOLED 480 x 800 punktu ekrāns ar Gorilla glass;
  • Android 2.3.4, ko darbina 1GHz procesors un Adreno 205 video akselerators un 512 MB RAM;
  • 5Mpix foto un 720p video;
  • 1500mAh akumulators;
  • Aptuvenā cena apskata sagatavošanas laikā interneta veikalos ir 170Ls.

Nu tad par galveno – par LG E730 ekrānu. Pirmais iespaids ir graujošs, vizuālais gandarījums absolūts. Sajūta, ka kāds uz mūsu pelēcīgo ziemas dienu atsūtījis atklātnīti ar Bali skatiem – piesātināti zilas debesis, neticami zaļš ūdens, zelta smiltis un ne šīs planētas augu valsts. Jā, Super AMOLED darbībā redzēt vajadzētu katram. Telefona testēšanas laikā uz 15 minūtēm uzspīdēja saule un tiešā gaismā attēla redzamība necieta. 480 x 800 punktu izšķirtspēja 3.8 collu ekrānam ir pietiekama un šādas cenu kategorijas telefonam prasīt ko vairāk būtu nekaunība. Uzskatu, ka LG Optimus Sol izmantotais ir viens no patīkamākajiem redzētajiem ekrāniem. Enerģijas patēriņš ir samazināts un akumulatora informācijā uzrādās, ka ekrāns ir patērējis ap 8 – 20% no kopējās enerģijas. Novērots, ka LCD ekrāni parasti patērē ap 70% enerģijas. Dati ņemti no ražotāju iebūvētajiem baterijas informācijas rīkiem.

LG Optimus Sol priekšpusē atrodas trīs vadības skārienjutīgās pogas (pazudusi meklēšanas poga), skaļruņa atvere balss zvaniem un tai blakus izvietota kamera video zvaniem. Zem vadības pogām atrodas mikrofona atvere, kas pirmajā acu uzmetienā atgādina nolūzušu plastmasas malu. Kreisajā sānā ir saļuma regulēšanas pogas un augšā atrodas bloķēšanas poga, USB un austiņu pieslēgvietas. Aizmugurē ir galvenā fotokamera, vienīgais uz telefona atrodamais LG logotips un mono skaļrunis. Korpuss ļoti precīzi izgatavots no spīdīgas plastmasas un ideāli pieguļ pārējām komponentēm – nerodas lētuma sajūta, nekas lieki nekustas. Optimus Sol būtu ieteicams nēsāt maciņā, jo aizmugures panelim ir tieksme skrāpēties. Patīkami, ka korpusa uzbūve ļauj telefonu viegli pacelt no galda.

[bootgallery]

Meklēšanas poga tiek pietiekami veiksmīgi aizstāta Optimus 2.0 lietotāja saskarnē, pie šāda risinājuma ir jāpierod. Jāpiebilst, ka pogu apgaismojums izslēdzas neatkarīgi no ekrāna un tas notiek pārāk ātri. Skaļuma regulēšanas pogas, kā arī lietotāja saskarnes zvana un saziņas pogas atrodas pretēji ierastajam. Optimus 2.0 lietotāja saskarne piedāvā septiņus mājas ekrānus un to skaits nav maināms. Ekrāna tastatūra vertikālā telefona novietojumā pilnībā neizmanto visu ekrānu un ir salīdzinoši šaura, bet horizontālā novietojumā ir ērta un viegli izmantojama. Lietošana laikā netika novērotas uzkrītošas aiztures.

LG Optimus Sol aprīkots ar 5Mpix fotokameru ar autofokusu, bet nav uzstādīta zibspuldze un kamera būs lietojama ārā labos gaismas apstākļos. Vidēji apgaismotās telpās fotogrāfijas būs graudainas un pelēcīgas un pa retam apjuka arī baltās krāsas balanss. Slēdža pogas skaņa nav atslēdzama. Video kamera filmē 720p standartā ar 30 kadriem sekundē un tās sniegums vērtējams kā viduvējs. Iebūvētais video atskaņotājs ar gandrīz nemanāmu aizķeršanos spēja atskaņot no interneta lejupielādētu 720p video.

Zvanīšanas un saziņas funkcijas LG Optimus Sol izstrādātas gandrīz bez trūkumiem – nedaudz kaitinoša ir zvana pārtraukšanas funkcija, jo ekrāns ieslēdzas sekundi pēc tam, kad noņemts no auss, kā arī pati pārtraukšana notiek apmēram sekundi pēc pogas nospiešanas. Par spīti energotaupīgam ekrānam, telefons uzrādīja viduvēju darbības ilgumu ar vienu uzlādi. Saudzīgs lietotājs var rēķināties ar apmēram 30 stundu akumulatora darbību, ne vairāk.

Kopumā LG Optimus Sol vērtējams kā interesants un pietiekami kvalitatīvi nostrādāts vidējas cenu kategorijas un veiktspējas telefons, bet fotokameras darbība varētu dažus atturēt no izvēles par labu šim LG modelim.

Saistītās tēmas: LG Optimus

Izsaki savu viedokli