Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Cīņa par ierīces izmēru jau labu laiku ir viena no svarīgākajām disciplīnām moderno ierīču ražošanā. Mēs jau esam pat paspējuši pierast pie tā, ka ražotāji mēģina uzstādīt gan lielākā, gan mazākā izmēra rekordus. Pircējiem brīžiem pat vairs nav skaidrs – labāks (modernāks, tehnoloģiski attīstītāks un praktiskāks) ir lielāks vai mazāks ierīces izmērs.

Sony SRS-BTV5 gadījumā gan ir skaidrs, ka šīs ierīces galvenais trumpis ir niecīgais izmērs, kas paceļ jēdzienu “viegli pārnēsājam bezvadu skanda” pavisam jaunos augstumos.

Iedomājies tenisa bumbiņu.

Visai neliela lieta, kas prasa pavisam nedaudz vietas. To bez problēmām var ietilpināt teju katrā kabatā, tai atradīsies vieta katrā somā. Tā neaizņem daudz vietas uz galda vai plaukta.

Sony bezvadu skanda SRS-BTV5 izmēros teju precīzi atbilst tenisa bumbai – tas ir nedaudz zemāks, jo tam ir “nogriezta” apakšējā daļa. Lai arī pilnībā apaļā forma izskatītos iespaidīgāk, tomēr šāds risinājums noteikti nebūtu ērts vai vismaz – stabils.

IMG_4955

Pirmā daļa, ko var ievērot apskatot šo ierīci, ir tās augšā redzamais skaļrunis. To no traumām palīdz pasargāt tiltam līdzīgs pārsegs. Diemžēl, šis vizuāli pievilcīgais risinājums nes līdzi arī kādu neērtību: ja vēlēsies saglabāt skandu tīru, kā tikko izņemtu no iepakojuma, skaļruņa daļas tīrīšana sagādās pamatīgas galvassāpes. Kā ērtākais risinājums tā tīrīšanai izrādījās Cyber Clean.

IMG_4956

Tuvāk apskatot skandu, uz tā korpusa sānu daļas redzamas skaļuma regulēšanas pogas, zvanu uzsākšanas un pārtraukšanas poga, mikrofona atvere un plastmasas vāciņš. Atverot vāciņu, atklājas skaņas ieejas (ja vēlies šo skandu pieslēgt ierīcei, kas nav apgādāta ar Bluetooth) un microUSB pieslēgvieta, ko lieto ierīces uzlādei.

IMG_4958

Sony SRS-BTV5 apakšējā daļa ir veidota ļoti interesanti – to apjož dūmakaini puscaurspīdīgs gumijas gredzens, kas kalpo kā ļoti stabila kāja un arī kā gaismas kliedētājs abiem skandas statusa indikatoriem, kas ataino tās darbības un uzlādes statusu.

IMG_4959

Kā jau var nojaust pēc skandas virspusē esošā NFC logo, šī ierīce spēj izmantot šīs savienojuma metodes sniegtās iespējas, tiesa to izmantošanai nepieciešams Android viedtālrunis, kas apgādāts ar NFC atbalstu. Gadījumā, ja tas nav Sony Xperia viedtālrunis, tajā jābūt uzstādītai Sony Smart Connect aplikācijai. Ja šie priekšnoteikumi ir izpildīti, telefona savienošana ar skandu notiek vienkārši pieskaroties ar telefona NFC antenas daļu SRS-BTV5 “tiltam”.

Ja Smart Connect aplikācijas viedtālrunī nav (un nav vēlmes to uzstādīt), ierīce neatbalsta NFC vai vispār – skandai piepārojamā ierīce nav apgādāta ar Android operētājsistēmu, Bluetooth savienojumu var izveidot gana vienkārši. Lai to paveiktu, ierīci izslēdz un ieslēdzot tur slēdzi ieslēgšanas stāvoklī, līdz sāk mirgot Bluetooth savienojuma indikators. Telefonā (vai planšetdatorā, datorā) jāveic Bluetooth ierīču meklēšana un jāizvēlas SRS-BTV5.

Skaņa

Skandas skanējums patiešām pārsteidza ar iespaidīgo skaļumu. Tik tiešām, mēs nebijām domājuši, ka tik maza ierīce var tik skaļi atskaņot mūziku. Vēl vairāk – kamēr netiek veikti eksperimenti ar telefona skaņas filtriem, arī maksimālajā skaļumā, skanējums nepārvērtās troksnī.

Kā jau sagaidāms, šīs skandas stiprā puse ir augšējās un vidējās frekvences. Nē, nav pamata iztēlē radīt svilpienu un pīkstienu orķestri – Sony SRS-BTV5 izdotā skaņa nav līdzīga vairuma telefonu skaļruņu pīkstieniem. Vēl vairāk – tā skaņa ir pilnvērtīgāka un skaļāka, nekā vairumam mūsdienu portatīvo datoru. Ja skanda tiek ievietota komplektā iekļautajā maisiņā, tās skanējums kļūst nedaudz dobjāks un, atkarībā no gaumes, tīkamāks.

IMG_4962

Maisiņš ir lielisks ne tikai skandas uzglabāšanai un pasargāšanai no nelielām traumām transportēšanas laikā, bet arī ērtai pārnēsāšanai, ja vēlies ar šādas ierīces esamību padižoties apkārtējiem.

SRS-BTV5

Sony lēš, ka SRS-BTV5 ar pilnībā uzlādētu akumulatoru spēs nodrošināt apmēram 4 stundas mūzikas atskaņošanas. Šis rādītājs neizklausās sevišķi iespaidīgi, taču spriežot pēc mūsu izmēģinājumiem – 4 stundas aprēķinātas skandu pamatīgi noslogojot. Ja mūzikas atskaņošana notiek vidējā skaļumā, ierīces akumulators spēj nodrošināt tās darbību krietni ilgāk.

Ierīces pilnai uzlādei nepieciešamais laiks var sasniegt 3 stundas.

Kopsavilkums

Sony SRS-BTV5 ir mazākā no mūzikas atskaņošanai paredzētajām skandām, kāda ir nonākusi mūsu rokās. Par spīti niecīgajam izmēram, šī bumbiņa spēj izdot iespaidīga skaļuma un arī negaidīti labas kvalitātes skaņu.

Šī ir tā reize, kad par miniatūru tehnoloģiju nākas maksāt ne sevišķi miniatūru naudas summu – Sony SRS-BTV5 cena ir aptuveni 47 lati. Pašlaik tas ir pasūtāms Sony Center Rīgā, Brīvības ielā 40.

Saistītās tēmas: sony

Izsaki savu viedokli