Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ļoti ātrs, bet nav daudzkodolu procesors. Ļoti plastmasīgs un ar rievotu aizmuguri, taču nav Samsung ražojums. Tas ir Huawei U8860.

Huawei mobilie tālruņi Latvijā parasti asociējas ar budžeta klases ierīcēm, kas neizceļas ar īpašu kvalitāti. Acīmredzami, Huawei ir izlēmuši pierādīt, ka viņi var arī labāk, piedāvājot vidējā segmenta viedtālruni Huawei U8860 HONOR.

Huawei dizaineri veidojot šī telefona noformējumu ir acīmredzami slinkojuši. Telefona priekšējā daļa izskatās ļoti prasti, radot dīvainu lētuma sajūtu. Vienīgais elements, pie kā apstājas acis skatot šī telefona priekšējo daļu ir HUAWEI logo starp ekrānu un skaļruņa sietiņu. Sudrabotās krāsas uzraksts agresīvi un nepievilcīgi izceļas no kopējā fona. Iespējams, daudz labāk izskatītos, ja tā krāsa būtu līdzīgāka zem ekrāna esošajām skārienjutīgajām “pogām”. Starp citu, šīs “pogas” izvietotas Huawei raksturīgajā secībā: izvēlnes, mājas, atgriešanās un meklēšanas.

Jau skatot telefona priekšējo daļu, ir ļoti labi redzamas izteikti no korpusa izbīdītās skaļuma regulēšanas un ieslēgšanas pogas. Lai arī tas atvieglo šo pogu atrašanu, tomēr to nevar nosaukt par vizuālo tēlu uzlabojošu elementu. Pogu izvietojums šķiet nedaudz mulsinošs – ja skaļuma regulēšanas pogas atrodas ierastajā vietā, tālruņa kreisajā malā, tad ieslēgšanas/ekrāna bloķēšanas un atbloķēšanas poga atrodas ierīces augšējās malas kreisajā pusē. Šis novietojums ir nedaudz neierasts un daļai cilvēku var šķist arī neērts.

Telefona 3,5mm mikrofonaustiņu pieslēgvieta novietota augšpusē, micro USB pieslēgvieta atrodas ierīces apakšā.

Telefona aizmugurējā daļa viennozīmīgi ir tā izskatīgā puse. Aizmugurējā vāciņa lielākā daļa izveidota Samsung raksturīgajā, rievotajā stilā. Te nu jāslavē Huavei – rievojums izveidots tik lieliski, ka ir sajūta, ka telefons pie rokas teju pielīp. Pateicoties tam, veidojas ļoti pārliecinošā satvēriena sajūta. Uz aizmugurējā vāciņa izvietoti arī Huawei un Google logo. Nedaudz izceltā kameras acs, ar blakus novietoto LED gaismekli, vēl vairāk rada sajūtu, ka tiek skatīts topošais Samsung tiesas pieteikums par ierīces vizuālā tēla zādzību.

Ja ierīces vizuālais tēls radīja nelielu neizpratni, tad ar iekšām viss ir skaidrs. Huawei U8860 savos tehniskajos parametros ir ļoti līdzīgs Sony Xperia arc S, vien ar nedaudz – par 0,2 collām mazāku ekrānu un izteikti lielāku atmiņu.

Huawei 8860 svarīgākie tehniskie parametri ir šādi:

  • 480 X 854, 4 collu kapacitīvi skārienjutīgs LCD ekrāns ar nelieliem krāsu attēlošanas kropļojumiem (baltā krāsa ir dzeltenīga). Ekrānā attēlotais ir salīdzinoši labi saskatāms arī tiešā saules gaismā.
  • 2GB iekšējā SD krātuve, 1GB programmām paredzētā atmiņa, 512MB RAM
  • 8 MP aizmugurējā kamera ar autofokusu, VGA priekšējā kamera
  • Qualcomm MSM8255T Snapdragon mikroshēnojums ar 1.4 GHz Scorpion CPU un Adreno 205 GPU
  • 1900mAh akumulatora baterija

Telefons tiek tirgots ar Android 2.3.6 OS, pieejams izmēģinājuma versijas statusā esošs Android 4 jauninājums.

Huawei veiktie pielāgojumi Android 2.3.6 sistēmai ir vērtējami kā lieliski, gan vizuāli, gan veiktspējas ziņā. Pirmais uzlabojums redzams bloķēšanas ekrānā – tas izveidots Android 4 stilā. Ekrāna atbloķēšana notiek velkot apļa vidū novietoto punktu uz apļa malu. Lai nodrošinātu ātrāku piekļuvi bieži izmantotām funkcijām, apļa malās papildus atbloķēšanas funkcijai, novietotas arī SMS, zvanu un fotokameras ikonas. Gadījumā,  ja telefonā gaida neatbildēts zvans vai SMS, par šo faktu informē ne tikai mirgojošais indikators virs telefona ekrāna, bet arī bloķēšanas ekrāna ikona.

Telefona saskarsne darbojas pārsteidzoši ātri, ņemot vērā, ka tā nebūt nav apdalīta animāciju rādīšanas jomā. Zibenīgi atveras un darbojas ne tikai telefona pamatfunkciju – zvanu un sms aplikācijas, bet arī aplikāciju saraksts. Šajos veiktspējas rādītājos Huawei U8860 noteikti spēj konkurēt ar citu ražotāju tālruņiem un nereti tos pārspēt. Ir skaidrs, ka šis telefons ir starp tiem retajiem, kas satur lieliski optimizētu un nepārsārņotu Android būvējumu.

Kādus labumus Huawei ir izlēmuši iekļaut U8860 Android būvējumā?

Papildus bloķēšanas ekrāna un palaidēja (launcher) modifikācijām, iekļauta interesanti realizēta tastatūra – lielo burtu ievade notiek uzspiežot burta taustiņam un pavelkot augšup, ciparu un citu sekundāro simbolu ievadei jāpavelk lejup. Lai arī Huawei tastatūras risnājums nav īpaši piemērots latviešu valodas specifisko simbolu ievadīšanai, tomēr nenoliedzami, tas ir interesanti izveidots.

Ir veiktas izmaiņas kameras aplikācijā – tai pievienota spēja uzņemt HDR attēlus. Jāteic, ka manos izmēģinājumos, Huawei U8860 “HDR” attēli sanāca izteikti veiksmīgāki, nekā HTC One X izpildījumā. Diemžēl, gan “HDR”, gan parastajos attēlos kameras trokšņu filtrācijas pasākumus Huawei U8860 veic sliktāk, nekā HTC telefoni, tāpēc iegūtais galarezultāts vērtējams tikai kā labs. Protams, katram jāizvērtē, kas ir sliktāk – trokšņu slāpēšanas radītās plastmasas sejas vai paši trokšņi…

Kā papildu komponents, pievienota laika apstākļu informācijas un prognozes aplikācija, kas apgādāta ar simpātisku pulksteņa-datuma-laika apstākļu un prognozes sīkrīku.

Huawei pievienojuši arī failu pārlūku, DLNA aplikāciju, kas ļauj koplietot telefonā esošās filmas, mūziku un attēlus.

Iekļauts arī citu ražotāju izstrādājumiem neraksturīgs rīkssistēmas datu dublēšana. Tas ļauj veikt kontaktu, sms, zvanu žurnālu, sistēmas iestatījumu, modinātāju, pārlūkprogrammu datu, e-pasta kontu, kalendāru, sākumekrāna un citu sistēmā iekļauto aplikāciju datu rezerves kopēšanu atmiņas kartē. Rezerves kopēšanu iespējams veikt manuāli vai uzstādot automātisko procesu.

Huawei iekļāvuši arī “drošības centru”, kas paredzēts ienākošo zvanu un SMS filtrācijai. Papildus vienkāršam “blacklist”, kas liedz sarakstā iekļautajiem numuriem zvanīt vai rakstīt uz tālruni, pieejama arī “privātā liste” – zvani un sms no šiem numuriem nerādīsies kopējā sarakstā un būs apskatāmi tikai drošības centrā, pēc paroles ievades.

Pievienota Facebook un Twitter integrācija, kas dažiem var šķist ērta. Katrā gadījumā, sinhronizācija uzstādāma ar ne mazāk kā stundas intervālu un šāds parametrs būs nepieņemams lielai daļai Twitter lietotāju.

Trafika pārlūks ir Android 4 iekļautā datu apjoma monitoringa rīka versija priekš Android 2.3. Šis mērītājs uzrāda ar mobilo pieslēgumu un WiFi izmantoto datu apjomu. Ir iespējams uzstādīt limitu mobilā interneta lietojuma apjomam, lai pasargātu sevi no pārsteiguma rēķinā.

Iekļautas arī divas piezīmju veikšanas aplikācijas – RichPad, kas ļauj piezīmes zīmēt un Piezīmju bloks, kas ļauj izveidot drukāta teksta piezīmes.

Īpaši izceļams papildinājums ir Uzdevumu pārlūks. Šī aplikācija aizvieto arī ierasto Android iepriekš izmantoto aplikāciju sarakstu, kas atveras pieturot Mājas taustiņu. Aplikācija uzrāda visas aktīvās programmas ērti pārskatāma, horizontāli ritināma saraksta veidā, nodrošinot iespēju tās arī ērti tur pat no saraksta aizvērt.

Visas pievienotās aplikācijas ir pielāgotas, lai vizuāli saskanētu ar kopējo telefona saskarsnes noformējumu.

Kopsavilkums:

Huawei U8860 ir ļoti ātrs un lietošanā praktisks telefons. Tā visai vidusmērīgā tehniskā specifikācija būs pietiekama vairumam aplikāciju un darbību, izņemot pagaidām vēl nelielo skaitu rīku, kas paredzēti tikai lieljaudas ierīcēm. Šī telefona vienīgais reālais trūkums ir nelielā krāsu nobīde baltās krāsas atainojumam, ko īpaši izteikti var redzēt interneta pārlūkā vai Twitter klientā. Varu minēt, ka šo problēmu rada aizmugurapgaismojuma “siltā”, nevis “tīrā” – zilganbaltā gaisma.

Kā relatīvu trūkumu var minēt telefona dizainu, taču tas nav viennozīmīgi vērtējams.

+ātrdarbība

+ietilpīga akumulatora baterija

-nedaudz par augsta cena

-šaubīga ekrāna krāsu precizitāte

Paldies Bite par testiem piegādāto tehniku!

Saistītās tēmas: huawei

Izsaki savu viedokli