Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šo HTC Sensation XL apskatu sagatavojis BOOT.Lv lasītājs Ansis

 

 

Ievads

HTC ir uztaisījis īstus slazdus neizlēmīgajiem – šoreiz rokās nonākušais telefons HTC Sensation XL ir ļoti tuvs radinieks iepriekš apskatītajam HTC Titan, tikai aprīkots ar Android operētājsistēmu un iekārojamāks papildu aprīkojuma dēļ. Sensation XL tapis sadarbībā ar Beats Audio, uz ko norāda sarkanas logo telefona aizmugurē un komplektā esošās Beats ausis. Nosaukumā ietvertais „XL” norāda uz lielu izmēru un šajā ziņā HTC Sensation XL neliek vilties.

 

Izskats, uzbūves kvalitāte un tehniskais apraksts

Sākušu aprakstu ar to, ka atzīšos – HTC Sensation XL ir viens no glītākajiem viedtelefoniem, ko nācies redzēt. Ierīce pieejama tikai baltā krāsā un to papildina alumīnijs aizmugures panelī un līnijā telefona apakšdaļā. Telefona priekšpusē zem 4.7 collas lielā ekrāna atrodas ierastās Android vadības skārienjūtīgās pogas, virs ekrāna ir HTC logo, priekšējās kameras acs un sensori. Turpat blakus ir brīdinājumu diode, kura būs redzama tikai kad informēs par atnākušu ziņu vai akumulatora lādēšanos. Patīkami, ka ekrāns ir vienā līmenī ar pārējo korpusu. Kā jau minēju – Sensation XL aizmuguri pārsvarā sedz alumīnijs, nedaudz balta, taustei patīkama plastmasa, kā arī liela kameras acs, divas LED zibspuldzes, skaļruņu atveres un sarkans Beats logo. Labajā sānā ir skaļuma regulēšanas poga un kreisajā sānā ir USB pieslēgvieta, kā arī augšā ir ieslēgšanas poga un standarta austiņu pieslēgvieta. Atsevišķi izdalītu kameras pogu diemžēl neatradīsim. Telefons ir 132.5 x 70.7 x 9.9mm liels un 162g smags.

Tehnisko specifikāciju ziņā HTC Sensation XL noteikti nevarēs dēvēt par līderi, tas aprīkots ar 1.5GHz vienkodola procesoru, nedaudz novecot sākušo Adreno 205 video akseleratoru un 768MB RAM. Ekrāna izšķirtspēja ir tikai 480 x 800 punktu un tas ir nepietiekami. Lai arī Sensation XL modeli neatradīsim Gorilla glass sarakstos, tomēr lietošanas laikā radās sajūta, ka telefons ir saņēmis skrāpējumdrošu stiklu. Galvot gan par to nebūtu gatavs. Operētājsistēma un lietotāja dati savā starpā dala iebūvētus 16GB atmiņas, kura nav paplašināma ar atmiņas kartēm. Pieejamā atmiņa ir 12GB un tas nav daudz tik muzikālam telefonam, turklāt pieejamā atmiņa tiek sadalīta telefona atmiņā un virtuālā SD kartē. Ierīci darbina Android 2.3.5 versija ar HTC Sense 3.5. Apskatam saņemtais telefons nāca kopā ar baltām lielajām Beats Solo ausīm, bet mazumtirdzniecībā nopērkamajam HTC Sensation XL visticamāk būs in-ear austiņas.

Iegādājoties telefonu jārēķinās, ka baterijas darbības laiks būs īsāks, nekā cerēts. Lādēt telefonu pie vidējas noslodzes nāksies katru dienu, pat ja naktī ļausiet tam ieiet enerģijas taupīšanas režīmā. Arī radio un mūzikas klausīšanās baterijas darbības laiku samazina acīmredzami.

[bootgallery]

Lietotāja saskarne, ātrdarbība un zvanīšana

Lietotāja saskarnes izskats pārsteigumus nerada, tiek izmantota svaigākā HTC izstrādātā Sense 3.5 versija. Precizitātei jāatzīmē, ka neliela daļa funkciju nestrādāja vai nebija pieejamas, jo testam izsniegtais telefons visticamāk ir programmatūras izstrādātāju versija, to labi parādā zem Phone identity redzamais versijas numurs telefona nosaukums un– HTC Runnymede, kas ir agrīns Sensation XL nosaukums. Uzkrītošas saskarnes aiztures ar HTC Sense netika novērotas. Tai pat laikā, piemēram, GO Launcher EX darbību nemaz nav vēlmes saukt par pieņemanu.

Telefonā uzstādītais procesors un video akselerators spēs nodrošināt plūdenu programmu un spēļu darbību. Ļoti retas, nelielas aiztures tika novērotas tikai vienā autosacīkšu spēles bezmaksas versijā, līdz ar to vairāk vainot gribās spēli, nevis Sensation XL ātrdarbību. Nedaudz apbēdināja fakts, ka interneta plašumos atrodamu un oficiāli lejupielādējamu 720p standarta video telefons nebija spējīgs attēlot bez aizturēm.

Pirmo reizi saskāros ar tik labi izstrādātu apkārtējo skaņu novēršanas funkciju. Nevienu brīdi nebija sajūta, ka Sensation XL iejaucas sarunā, mēģinot kaut ko noklusināt vai uzlabot. Balss sakaru kvalitāte vērtējama kā izcila. To pašu var sacīt par saziņu un sociālo portālu integrāciju.

 

Video, foto, mūzika, Beats, skaņa

Labā ziņa ir tāda, ka HTC ir piestrādājis pie Sensation XL fotokameras tehniskajiem rādītājiem un telefonam tādus var uzskatīt par ļoti labiem – 8 megapikseļu backlit sensors, platleņķa salīdzinoši gaiša F2.2 optika un ļoti ātrs autofokuss izklausās brīnišķīgi. Sliktā ziņa – ražotājs ir noslinkojis ar fizisku slēdža pogu un iegūtais gala rezultāts nav labs. Pat ar izslēgtu automātisko attēla uzlabotāju Sensation XL pamanās fotogrāfiju sabojāt un pārlieku liela graudainība parādās arī labos gaismas apstākļos. Video kamera spēj filmēt 720p ar 30 kadriem sekundē un telefonos reti sastopamo stereo skaņu, bet arī neiepriecina ar savu veikumu. Ir bezjēdzīgi likt 8 megapikseļus, tai pat laikā neuzlabojot mūžīgo HTC problēmu ar attēlu kvalitāti. Neapstrādātas, izmēros samazinātas fotogrāfijas ir apskatāmas pievienotajā galerijā.

HTC uz sadarbību ar Beats noteikti liek lielas cerības, to parāda Beats logo gan uz iepakojuma, gan Sensation XL korpusa. Komplektā iekļauto Monster ražoto Beats Solo austiņu cena pārokeānā ir $180 un noteikti tās atradīs pircējus ar vēlmi pēc izteiktāka basa. Austiņu uzbūve vērtējama kā laba šādai cenai, izmantoti augstvērtīgi materiāli – patīkama plastmasa un mīksta āda vai kāds ļoti labs ādas aizvietotājs. Pat vads ir daudz resnāks, nekā pierasts redzēt austiņās līdzīgā cenu kategorijā. Pēc sīkākas izpētes un meklējumiem internetā konstatēju, ka Sensation XL līdzi dotās austiņas nav gluži tas pats, ko iespējams iegādāt atsevišķi no telefona. Atšķirības ir ar neapbruņotu aci redzamas: uz vada nav mikrofona zvanu veikšanai un arī pats vads nav atvienojams austiņu galā. Pārdomas par ilgmūžību rada plānais vadiņš pie autiņu salocīšanai domātajām eņģēm. Skanējums nav vērtējams kā viennozīmīgs. Atsevišķi zemās frekvences un atsevišķi augstās frekvences skan niansēti un sūdzībām nevajadzētu rasties, savukārt skaņdarbā kopā tās nesadzīvo un bass noēd „augšas”. HTC Sensation XL piedāvā Beats skaņas uzlabotāju ieslēgtu vai izslēgtu, tas ir pieejams tikai iebūvētajam mūzikas atskaņotājam un FM radio netiek piedāvāts. Nekāda cita veida skanējuma regulēšana nav atrodama.

 

Kopsavilkums

Ja piever acis uz dažām nepilnībām, kuras novērojamas vairumam ar Android aprīkoto HTC telefonu, tad varu teikt, ka šis ir glītākais un vislabāk nostrādātais HTC telefons, ko esmu turējis rokā. Protams, piekritīšu arī tiem, kuri kurnēs, ka par šādu cenu ražotājam bija pienākums uzstādīt Gorilla skrāpējumdrošu stiklu, lielākas izšķirtspējas ekrānu un piestrādāt pie fotokameras darbības. Jebkurā gadījumā – HTC Sensation XL būs žēl atdot atpakaļ pēc testam dotā laika beigām.

Apskata sagatavošanas brīdī HTC Sensation XL cena interneta veikalos ir ap 355Ls.

Saistītās tēmas: htc

Izsaki savu viedokli