Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šajā apskatā pastāstīšu par HTC Desire C viedtālruni – telefonu, kas uzskatāms par HTC Tattoo, Wildfire un Wildfire S sērijas turpinājumu.

HTC Desire C ir neliela izmēra Android viedtālrunis, kas īpaši piemērots tiem, kas vēlas kompaktu ierīci. Lai arī tas nav mazākais no tirgū pieejamajiem Android viedtālruņiem, tā izmērs ir raksturojams kā zelta vidusceļš – tas nebūs par lielu teju nevienai rokai, tajā pašā laikā tas nav tik mazs, lai padarītu telefona lietošanu neērtu.

HTC Desire C dizains ir veidots līdzīgā stilā, kā One S, tikai vēl izteiktāk noapaļots. Telefona priekšējā daļā redzams ierīces ekrāns, zem tā novietoti HTC jaunajam standartam atbilstošie 3 vadības taustiņi – Back, Home un Multitasking. Šo pogu simboli ir skaidri uzzīmēti uz ekrāna. Jāteic, ka šis risinājums izskatās pat labāk par plaši izplatīto variantu – skārienjutīgos taustiņus padarīt redzamus tikai ierīces ekrāna darbības laikā.

Virs ekrāna spoguļojas HTC logo. Lai tas nebūtu vienīgais košais elements telefona priekšējā daļā, arī pašu ekrānu apjož spīdīga josliņa. Priekšpuses augšējā daļā ir pamanāms neuzkrītošs skaļruņa sietiņš.

Ierīces kreisajā sānā redzama microUSB pieslēgvieta, labajā sānā – skaļuma regulators, kas vizuāli labi saplūst ar ierīces korpusu. HTC Desire C augšējā malā redzama mikrofonaustiņu pieslēgvieta un spīdīgā krāsā noformēta ieslēgšanas/ekrāna bloķēšanas poga. Ļoti interesants elements ir padziļinājums blakus ieslēgšanas pogai – šī ir tā vieta, kurā ieķeroties ar nagiem, tiek noņemts telefona aizmugurējais vāciņš.

Telefona aizmugurējā daļa ir noformēta gana garlaicīgi. Neliels, apaļas formas skaļruņa sietiņš vietā, kur pierasts redzēt kameras LED zibspuldzi un pašas kameras acs. Patiešām milzīgs HTC logo aizmugurējās daļas vidū un “beatsaudio” logo apakšā. Pozitīvi, ka visam aizmugurējam vāciņam izmantots HTC iecienītais “Soft touch” pārklājums.

Kā jau visi jaunie HTC telefoni, arī šis ir apgādāts ar Android 4 operētājsistēmu, kas, ņemot vērā telefona tehniskos parametrus, darbojas pārsteidzoši labi.

HTC Desire C tehniskie parametri:

  • Ekrāns: 3,5 collas, 320 x 480 pikseļi
  • CPU: 600MHz
  • Atmiņa: 512 RAM, 4GB iekšējā atmiņa (1GB pieejams lietotāja datiem)
  • Kamera: 5MP foto, bez autofokusa un zibspuldzes, VGA (640 x 480) video
  • Akumulators: 1230 mAh
  • Izmērs: 107.2 x 60.6mm x 11.95mm
  • Svars: 98 g

Kā redzams, ierīces parametri ir ļoti pieticīgi, tomēr ikdienas lietošanas procesā tas nav sevišķi uzkrītoši izjūtams, jo HTC ir tiešām piestrādājuši pie telefonā uzstādītā Android 4 būvējuma optimizācijas. Saprotams, brīnums nav paveicams un darbinot resursu prasīgākās aplikācijas, telefona veiktspēja pamanāmi atšķiras no jaudīgākajiem modeļiem. Priecīgā ziņa – izmantojot zvanīšanas un SMS aplikācijas, pārslēdzoties starp sākumekrāniem, skatot laika prognozi, vai klausoties mūziku, aiztures ir teju nemanāmas.

Mūzikas atskaņošana ir viena no šī telefona būtiskākajām funkcijām, ne velti tas apgādāts ar HTC Sense 4 pierasto mūzikas baudīšanas rīku komplektu: BeatsAudio skaņas efektiem un HTC Music aplikāciju, kas apvieno mūzikas atskaņotāja, SondHound dziesmu atpazīšanas rīka, TuneIn Radio tiešsaistes radiostaciju un 7digital mūzikas veikala un FM radio funkcijas. Jāpiezīmē, ka FM radio ir vienīgais mūzikas atskaņošanas risinājums, kas nepieļauj BeatsAudio skaņas uzlabotāja izmantošanu.

Beats Audio sniegto skaņas uzlabojumu baudāmība ir visai tieši atkarīga no izmantotajām austiņām. Testiem paredzētajam telefonam komplektā iekļautajās austiņās skaņas atšķirība ar ieslēgtu un izslēgtu BeatsAudio teju nebija nosakāma, taču izmantojot Philips CitiScape ST. GERMAIN austiņas, skaņas skanējums ievērojami uzlabojās.

Runājot par ikdienas lietošanā vissvarīgāko telefona daļu – ekrānu, tas nesagādās pārsteigumus. HTC Desire C 3,5 collu ekrāna izmērs nodrošina labas kvalitātes attēlu, bez pārspīlējumiem. Saprotams, tiešos saules staros ekrāna redzamība pasliktinās, bet arī vasaras dienas vidū telefona ekrānā var gana viegli izlasīt SMS tekstu vai vārdus telefongrāmatā.

Nedrīkst nepieminēt Sense 4 lietotāja saskarsnes pielāgojumus, kas veikti lai uzlabotu telefona veiktspēju. Lai arī telefons apgadāts ar HTC Sense 4. versiju, tā ir nevis pilnā Sense 4 versija, kas apgādāta ar dažādiem 3D efektiem, bet “plakana” – no efektiem brīva versija.  Ekrānu pārejas notiek vienkārši slīdoši, bez jebkādām papildu animācijām. Tāpat, ātri un vienkārši izslīd un pārtinas aplikāciju saraksts. Teju vienīgās telefonā redzamās animācijas ir vienkāršas slīdošās kustības. Likvidēta pat pulksteņa “lapiņu pārtīšanās” HTC populārajam pulksteņa/laika prognozes sīkrīkam. Šis vienkāršais un efektīvais noformējums ir lieliska izvēle vājākas veiktspējas telefonam.

Mazāk iepriecinoša ir telefona kameras darbība. Uzņemtie attēli ir pieņemamas kvalitātes spožā gaisma, taču to kvalitāte dramatiski samazinās līdz ar apgaismojuma līmeni. Diemžēl, pazūdot tiešiem saules stariem raksturīgam gaišumam, attēlā parādās uzkrītošs trokšņu līmenis.

Jau pēc dažu izmēģinājuma attēlu uzņemšans kļuva skaidrs, ka šim telefonam no LED zibspuldzes labuma nebūtu – tās gaisma ir par vāju šī telefona kameras nežēlīgajām prasībām. Protams, HTC automātiskās attēla uzlabošanas funkcija spēj padarīt dažu attēlu izskatu labāku, taču tas nemaina lietas būtību – ar šo telefonu uzņemtās bildes būs piemērotas tikai skatīšanai telefona ekrānā vai publicēšanai sociālajos tīmekļos.

Kopsavilkums

HTC Desire C ir neliels, gana pievilcīgs un ērts viedtālrunis cilvēkiem, kas vēlas mazu un ērtu ierīci, nepievēršot uzmanību kameras kvalitātei un telefona veiktspējai lietojot sarežģītas aplikācijas. Telefons spēj lieliski pildīt arī mūzikas atskaņotāja funkcijas un pateicoties Beats Audio, izmantojot pietiekami kvalitatīvas austiņas, var baudīt lielisku mūzikas skanējumu. Telefona izmērs padara to par lielisku kompanjonu cilvēkiem, kas par svarīgu kritēriju uzskata ērtu telefona izmantošanu ar vienu roku.

Diemžēl, pašlaik šis telefons atrodas tā parametriem neatbilstošā cenu zonā – apmēram 150 latu. Ņemot vērā, ka šis modelis Latvijā parādījies pavisam nesen, sagaidāms, ka drīz šis telefons ieņems tam atbilstošāku cenu zonu.

Saistītās tēmas: androidHTC Desire

Izsaki savu viedokli