Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vai pamanīji, ka pēdējos gados telefonu Bluetooth austiņas strauji kļūst aizvien mazākas? HTC veidotā BH M500 brīvroku sarunu austiņa izmēros kļuvusi gana kompakta, lai to varētu ievietot sērkociņu kastītē.

Niecīga izmēra austiņas, kādas agrāk bija redzamas vien filmās, strauji sāk kļūt par realitāti. Kā pierādījums tam ir HTC veidotā, niecīgā izmēra Bluetooth austiņa.

Man pieejamais eksemplārs ir noformēts baltas un pelēkas krāsas kombinācijā, taču ir pieejamas melnas un violetas krāsas versijas. Austiņas izmērs ir patiesi niecīgs – 11mm bieza x 16mm plata x 42mm gara. Pieskaitot ausī ievietojamo uzgali, ierīces biezums ir 26mm. Jāpiemin, ka par spīti niecīgajam izmēram, austiņā iebūvētais akumulators spēj nodrošināt aptuveni 6 stundu sarunu laiku un apmēram 8 dienu gaidīšanas laiku.

Ierīces redzamā daļa veidota noapaļotā formā, baltā krāsā ar vienīgu indikatoru noslēptu aiz vizuāli sietiņam līdzīga veidojuma austiņas augšējā daļā. Patiesībā, tas ir nevis sietiņš, bet režģa veida krāsojums uz austiņas korpusa.

Ierīces skaļruņa pusē atrodas arī lādētāja pieslēgvieta. Šajā gadījumā, tā ir standarta microUSB. HTC vismaz ir pieticis pieklājības neiekļaut komplektā uzlādes ierīci – maz ticams, ka šo austiņu iegādāsies cilvēki, kam mājās nav ne datora, ne moderna telefona.

Pateicoties savam kompaktajam izmēram (un niecīgajām svaram – 10 grami), austiņas vienīgais stiprinājums ir in-ear austiņām raksturīgā gumijas puļķa paveids. Neizprotamu iemeslu dēļ, komplektā ir iekļauts tikai viens uzgalis.

Kā jau labi zina vairums in-ear austiņu lietotāji, viens izmērs ne tuvu nav piemērots visiem. Pozitīvā ziņa – šīs austiņas korpusa izmērs ir līdzīgs vairumam in-ear austiņu, tāpēc tai der no citām austiņām pāri palikušie uzgaļi.

Otra, nedaudz neierastā lieta – šai austiņai nav skaļuma regulēšanas pogu (būsim reāli – tā ir tik maza, ka lai regulētu tās skaļumu, to nāktos izņemt no auss) un atsevišķas zvanu pieņemšanas pogas.

Atbildei uz zvaniem, pietiek uzspiest ierīces korpusam. Tieši tā – šīs pogas funkciju pilda viss HTC BH M500 korpuss. Tas ir ļoti ērts risinājums divos gadījumos: vienkārši atbildot uz zvanu (nav jāmeklē pogu, uzspied austiņai jebkurā vietā) un ja vēlies atbildēt uz zvanu ar austiņu, taču tā vēl ir kabatā. Ar vienu kustību iespiežot austiņu ausī, automātiski notiek arī atbildēšana uz zvanu.

Korpusa – pogas realizācijai ir arī viens šaušalīgs trūkums. Ja austiņu nav izdevies stabili ievietot ausī, mēģinājums to piekārtot visticamāk beigsies ar zvana pārtraukšanu. Ja zvans nenotiek, divi austiņas piespiedieni var aktivizēt zvanu uz pēdējo zvanīto tālruņa numuru.

Saprotams, ar laiku var ietrenēties austiņu cieši satvert aiz sāniem, neuzspiežot korpusu/slēdzi, tomēr šis risinājums vairumam šķitīs vai nu ļoti ērts, vai ļoti neērts. Maz ticams, ka šajā jautājumā būs vienaldzīgie.

Protams, austiņas tiek pirktas nevis dēļ to dizaina, bet lai tās reāli izmantotu zvanu veikšanai. Šajā kategorijā HTC veidojums patīkami pārsteidza. Par spīti tam, ka ierīces mikrofons atrodas tur, kur tas atrodas – pie auss, sarunu biedrs teikto dzird tīri un labi.

Dzirdamība austiņā gan ir sarežģītāk vērtējama. Man, tīri subjektīvi, skaņa šķiet pārāk zema un basīga. Lai arī vairumā gadījumu šāds skanējums vērtējams kā patīkams, tomēr ja sarunu biedram ir izteikti zema balss, rodas sajūta, ka tā tiek atskaņota caur sabvūferi. Uzsvēršu, ka šī īpašība var kļūt par problēmu tikai daļai lietotāju. Austiņas skaļums ir pietiekams, lai kompensētu gan vājāku dzirdi, gan klusāku sarunu biedru – es to lielākoties izmantoju uzstādot apmēram pusi no maksimālā skaļuma.

Kopsavilkums:

HTC BH M500 Bluetooth brīvroku austiņa būtu izcils produkts, ja ne viens inženieru FAIL – austiņas stiprinājums ne tuvu nav derīgs katram cilvēkam un komplektā nav iekļauti papildu uzgaļi. Vēl vairāk – man tā arī neizdevās atšifrēt uz austiņas uzstādītā uzgaļa cilpiņas nozīmi.

Ja Tev ir vēlme baudīt zemāku balss skanējumu sarunas laikā, Tavā mājā (vai draugiem) ir saglabājies maiss ar in-ear austiņu uzmavām un ir nepieciešamība pēc ērtas brīvroku sarunu ierīces, HTC BH M500 var būt lieliska izvēle.

HTC BH M500 vidējā cena Latvijā ir 25 lati.

Saistītās tēmas: bluetoothhtc

Izsaki savu viedokli