Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ar Asus ražotajiem Windows 8 RT planšetdatoriem esam iepazinušies jau agrāk un novērtējuši kā veiksmīgus produktus. Šajā reizē pastāstīšu par iepriekš apskatītā modeļa 3G versiju.

Atšķirībā no iepriekš apskatītajām – tikai WiFi versijām, ar 3G apgādātais planšetdators ir daudz piemērotāks darbam ārpus WiFi pieejamības zonas. Pateicoties “internets ir visur” faktoram, šis planšetdators būs vienlīdz lietojams gan birojā, gan mājās, gan ceļā starp šīm abām vietām. Pilnīga planšetdatora potenciāla realizācija.

Vizuāli šis planšetdators teju nav atšķirams no WiFi modeļiem – tā dizains veidots ļoti līdzīgi. Planšetdatora priekšējā daļā redzams ekrāns, tīmekļkamera un Windows logo taustiņš, kas nedaudz “bremzēti” reaģē uz pieskārieniem. Vibrācija, kas informē par taustiņa darbību, kā arī to pavadošā sākuma skata parādīšanās notiek vismaz pus sekundi vēlāk, nekā būtu sagaidāms un  dažkārt izprovocē lietotāju to bezjēdzīgi nospiest vēlreiz.

Planšetdatora skaļuma regulēšanas pogas ir novietotas tā labajā pusē, ekrāna bloķēšanas poga – virspusē. Lai arī šis risinājums ne visiem šķitīs ērts, tas pilnībā izslēdz iespēju nospiest nepareizo pogu un netīšām nobloķēt ierīces ekrānu.

Ierīces kreisajā pusē novietota microSD kartes un MicroSIM vieta. Atklājās, ka planšetdatoram (ar pašreizējo programmatūras būvējumu) ir nopietnas grūtības izmantot SIM kartes, ko aizsargā PIN kods, tāpēc ļoti ieteicams pirms SIM ievietošanas šādā planšetdatorā, noņemt tās PIN koda pieprasījumu.

Planšetdatora korpusa uzbūves kvalitāte šķiet laba, turklāt aizmugurējās daļas noformējumā izmantotais skrāpētais metāls un rievotā plastmasa, rada ļoti simpātisku kontrastu.

Kā jau Windows 8 RT ierīce, šis planšetdators ir apgādāts ar Office 2013 aplikācijām, kā arī tam ir pieeja strauji augošajam aplikāciju un spēļu klāstam Windows 8 aplikāciju veikalā. Lai arī uzkrītoši liela daļa aplikāciju un spēļu ir iegādājamas par naudu, netrūkst arī bezmaksas aplikāciju. Ja esi radis pie Android lietotājiem pieejamajām aplikācijām un spēlēm, liela daļa Microsoft Store redzamo nosaukumu Tev būs sveši, taču atradīsies arī bariņš pierastu izklaides un darba rīku.

Pateicoties šim aplikāciju “arsenālam”, Windows RT planšetdatori spēj nodrošināt gan darba (galda datoriem paredzētās Office versijas funkcionāls un vizuāls līdzinieks), gan izklaides (strauji augošs maksas un bezmaksas spēļu klāsts, tostarp uz citām platformām pierastas spēles), gan saziņas funkcijas, pilnā Windows datoru veikumam pielīdzināmā kvalitātē. Pieejamas gan Twitter aplikācijas, gan Skype ar balss un video zvanu atbalstu. Starp citu, Internet Explorer žestu vadība ir ļoti ērts risinājums ātrai navigācijai starp tīmekļa vietnēm.

Asus no savas puses iekļāvuši vairākas aplikācijas: Asus Camera ir ievērojami funkcionālāka attēlu uzņemšanas aplikācija, par Windows 8 iekļauto. Asus SMS aplikācija nodrošina SMS sūtīšanas un saņemšanas funkciju. Asus Supernote ir universāla piezīmju veikšanas aplikācija, kas zināmā mērā atgādina Microsoft OneNote funkcionalitāti, taču ir Windows 8 aplikācija. MyLibrary ir grāmatu veikals un lasīšanas aplikācija, MyDictionary ir vārdnīca un tulkošanas aplikācija. Asus WebStorage nodrošina piekļuvi Asus datu uzglabāšanas mākoņservisam. Nav aizmirsts arī par elektronisko lietošanas pamācību.

Attiecībā uz planšetdatoriem tik svarīgo parametru – ierīces darbības ilgumu no akumulatora, jāteic, ka precīzus datus iegūt neizdevās. Jebkurā gadījumā, ierīce turējās gana tuvu ražotāja norādītajam teorētiskajam darbības ilgumam – 9 stundām.

Asus Vivo Tab RT tehniskie parametri nelika vilties – planšetdators darbojās raiti. Lai to nodrošinātu, planšetdators apgādāts ar NVIDIA Tegra3 četrkodolu procesoru, kas darbojas 1.3 GHz takts frekvencē un 2GB lielu operatīvo atmiņu (RAM). Visi operētājsistēmas dati tiek uzglabāti 64GB iekšējā atmiņā, no tās aptuveni 20GB aizņem sistēma un sistēmas atjaunošanas partīcijas dati. Informāciju planšetdators attēlo 10.1″ WXGA (1366×768) Super IPS+ tehnoloģijas ekrānā.

Protams, daudzu aplikāciju ielādes ātrums atpalika ātrdarbībai, ko varam redzēt izmantojot modernu datoru un Windows 8 PRO, tomēr aiztures nav lielākas, kā pierasts redzēt citu OS planšetdatoros.

Asus VivoTab RT ar 3G cenas, bez dokstacijas – 489LVL, ar dokstaciju – 579LVL

Saistītās tēmas: asuswindows 8

Izsaki savu viedokli