Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šoreiz par apskata galveno varoni kļuvis Asus K53T sērijas portatīvais dators. Ar ko tas īpašs? Lai to uzzinātu, nāksies izlasīt visu apskatu!

Asus K53TA-SX008V (turpmāk tekstā K53T) ir ļoti pievilcīgi noformēts portatīvais dators. Tā ekrāna izmērs – 15,6 collas, ar 1366 x 768 pikseļu izšķirtspēju un LED aizmugurapgaismojumu, padara to par pietiekami komfortablu gan darbam, gan izklaidei. Kā trūkums jāmin fakts, ka ekrānam ir ļoti šaurs skata leņķis.

Ja darbs ir saistīts ar regulāru skaitļu ievadi, lieti noderēs tastatūras ciparu ievades bloks. Diemžēl, tas ir mazāks, kā pierasts stacionāro datoru tastatūrām, taču viennozīmīgi ir gana ērts un svarīgs papildinājums. Pati tastatūra ir klāta ar vizuāli un taustei ļoti tīkamu, nedaudz graudainu, pārklājumu. Diemžēl, šis pārklājums ātri kļūst netīrs, zaudējot labu daļu savas pievilcības. Tā gan nav problēma, kuru nespētu risināt datora tīrīšanai paredzētās salvetes. Ar pašu svarīgāko funkciju – rakstīšanu, šī tastatūra tiek galā lieliski, jāuzteic arī datora korpusa reljefs zem tās – tas ir ļoti  ērts rokām.

Patiesi patīkamu pārsteigumu sagādāja skārienjūtīgais paliknis (touchpad). Tā vadības programmatūra apgādāta ar vairākām jaunām un patiesi ērtām žestu funkcijām. Pierasto pirksta vilkšanu gar touchpad labo pusi, ritināšanas funkcijas izpildei, aizvieto daudz ērtāks un dabiskāks žests – jebkurā touchpad vietā velkot pa vertikāli divus pirkstus. Pierasts peles kreisā taustiņa klikšķi izpildīt ar vienkāršu piesitienu touchpad? Asus ir izdomājuši risinājumu arī labā taustiņa klikšķa aizvietošanai – piesitiens ar 3 pirkstiem vienlaikus. Darbojas arī pierastās pietuvināšanas un attālināšanas darbības, satuvinot un attālinot uz touchapd novietotus pirkstus. Pagāja mazāk, kā pusstunda, un es jau biju pilnībā pieradis pie jaunajiem žestiem un ērtuma, ko tie sniedz. Priekšstatu par šo žestu darbību var gūt šajā video.

Skaņas atskaņošanas spēja K53T arī nav aizmirsta. Datora skandu aizsargsietiņu rotā Altec Lansing logo, solot kaut nedaudz, tomēr labāku par vidusmēru, skanējumu. Skaņa tiešām ir visai laba, taču par to lielāks nopelns pienākas Asus skaņas apstrādes aplikācijai – to atslēdzot, skaņa kļūst gana līdzīga tai, ko pierasts dzirdēt no telefona skaļruņiem.

Izvēloties datoru, ir svarīgi zināt, vai tam ir visas vajadzīgās pieslēgvietas. Asus K53T arī šajā jomā ir ar ko lepoties – tam ir ne tikai 2 USB 2.0 standarta pieslēgvietas, bet arī viena USB 3.0 pieslēgvieta, kurai pievienojot USB 3.0 standartu atbalstošu ierīci var izmantot daudz lielākā datu pārsūtīšanas ātruma priekšrocības. Kā nezūdošas vērtības, ir LAN un VGA pieslēgvietas. Datoru var ērti pieslēgt TV izmantojot HDMI, lai uz lielā ekrāna baudītu FullHD filmas vai aplūkotu fotogrāfijas, kuru ielādi datorā atvieglo MMC/SD/MS karšu lasītājs.

Datora veiktspēju tieši ietekmējošie tehniskie parametri ir gana nopietni, lai šo portatīvo datoru varētu uzskatīt par pilnvērtīgu galda datora aizvietotāju vidusmēra lietotājam.  Dators aprīkots ar AMD A4-3300M divkodolu procesoru, kura takts frekvence ir 1,9GHz, 3GB DDR3-1333 RAM (no kuriem sistēmai un aplikācijām pieejami 2,24GB), kā arī divām videokartēm – procesorā integrēto Radeon HD 6480G un krietni nopietnāko – Radeon HD 6650M ar 1GB video atmiņas. Pateicoties šai kombinācijai, dators spēj ekonomiski patērēt enerģiju un ilgāk darboties no akumulatora. Veicot vienkāršas darbības tiek izmantota vājākā videokarte, taču intensīvākiem uzdevumiem, piemēram spēlēm, ieslēdzas jaudīgākā. Iepriecina fakts, ka arī pie intensīvas slodzes, dators nepārkarsa. Failu uzglabāšanai datorā ir 500GB cietais disks. Datora cenā iekļauts Windows 7 Home Premium x64, tāpēc pievienoju arī tā vērtējumu par Asus K53T veiktspēju.

Atlicis vairs tikai viens svarīgs tehniskais parametrs, kuru nedrīkst nepieminēt – datora darbības ilgums no akumulatora. Pārbaude tika veikta izvēloties enerģijas plānu “Quiet Office”. Šajā režīmā tiek samazināts datora enerģijas patēriņš, taču saglabājas pilnīgi pietiekama veiktspēja, lai bez pamanāmām aizturēm veiktu visas vajadzīgās darbības šī apskata sagatavošanai. Šādā režīmā, ar aktīvu WiFi, dators no akumulatora spēja darboties vairāk, kā 4 stundas.

Asus K53TA-SX008V cena datorsalonā M79  ir 395 lati

[bootgallery]

Izsaki savu viedokli