Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kādu laiku BOOT.Lv redakcijas atradās Samsung R540 portatīvais dators, kuru šodien apskatīsim.

Datora vāks ir veidots no lakotas plastmasas, kura krāsota brūnā krāsa ar koka tekstūru. Tikko izņemts no iepakojuma tas izskatās pat ļoti glīti, taču jāņem vērā, ka ikdienā lietojot šo datoru, lakotais pārklājums ātri vien notaukosies un būs jāņem talkā mikrošķiedras lupatiņa.

[bootgallery]

Atverot vāku skatam paveras klaviatūra, kura var lepoties ar lieliem taustiņiem un simboliem, kā arī ciparu taustiņu bloku. Tastatūra ir ērta, taču diezgan skaļa, kas atsevišķos gadījumos varētu radīt diskomfortu, tāpat arī skārienjutīgā paliktņa taustiņi ir vaļīgi un ļoti skaļi.

Tā saucamais palm rest ir veidots arī no plastmasas ar koka tekstūru, tā gan nav lakota, līdz ar to tik ļoti nepievelk pirkšu nospiedumus, putekļus un citus netīrumus. Skārienjutīgais paliktnis nav novietots pa vidu, tas gan ir mūsu pašu ērtībai, jo kā jau minējām, klaviatūrai ir ciparu taustiņu bloks.

Zem skārienjutīgā paliktņa ir novietotas informācijas diodes, starp citu, paliktnis atbalsta ritināšanu ar diviem pirkstiem, kā arī mērogmaiņu. Datorā priekšā ir novietota tikai viena pieslēgvieta, kas paredzēta MMC un SD atmiņas kartēm ( ietilpībā līdz pat 64 gigabaitiem ).

Portatīvā datora kreisajā pusē varam atrast lādētāja, monitora, tīkla kabeļa, HDMI, USB, kā arī audio pieslēgvietas, savukārt, labajā pusē ir diskdzinis un divas USB pieslēgvietas, kuras novietotas viena virs otrs. Šāds izkārtojums, gan varētu traucēt reizē lietot abus portus.

15.6 collu dispejam ir LED aizmugurgaismojums uz izšķirtspēja – 1366 x 768 pikseļi. Attēls ir košs, ass, kā arī krāsas ir patīkamas.

Lācītim vēderā ir paslēpts Intel Core i3 370m centrālais procesors, kura takts frekvence ir 2.4 gigaherci. Operatīvās atmiņas apjoms sastāda 3 gigabaitus, šo atmiņu koplieto integrētā Intel grafiskā karte. Cietajā diskā ietilpst 320 gigabaiti informācijas. Kā šī datora un cietā diska veiktspēju novērtē komplektācijā iekļautais 64 bitu Windows 7 Home Premium kā arī HD Tune piedāvājam aplūkot galerijā pievienotajos ekrānšāviņos.

Ar vienu uzlādes reizi komplektācijā iekļautais akumulators spēj datora darbību nodrošināt nedaudz mazāk kā 3 stundas pie noteikuma, ja netiek veikti resursietilpīgi uzdevumi. Iebūvētā WiFi tīkla karte atbalsta 802.11b/g/n standartus.

Verdikts: Šodien apskatītais Samsung R540 klēpjdators pieejams Latvijas interneta veikalos par aptuveni 400 latiem. Šajā cenu kategorijā tas nebūs nedz pats labākais, nedz arī sliktākais variants. Datora vājākā komponente ir grafiskā karte, kuru tomēr prasītos nedaudz jaudīgāku. Jebkurā gadījumā, kādu primitīvāku datorspēli būs iespējams darbināt, taču ne vairāk.

Saistītās tēmas: portatīvie datorisamsung

Izsaki savu viedokli