Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nesen BOOT.lv redakcijas rokās nonāca kāds interesants produkts no mazāk pazīstama ražotāja Great Wall – U310 stacionārā datora un klaviatūras apvienojums. Šodien esam sagatavojuši jums šī datora apskatu, kurā pastāstīsim par tā izskatu, lietojamību un veiktspēju.

Tātad, ārēji dators atgādina vienkāršu klaviatūru. Pirmo reizi kad to paņēmu rokās un sīkāk nepapētīju, tiešām šķita, ka tā ir vienkārši smaga bezvadu klaviatūra, taču priekšstatu nodeva Intel Atom uzlīme un daudzie datoram raksturīgie porti klaviatūras aizmugurē. Garumā un platumā U310 iekļaujas standarta klaviatūras izmēros, taču ir manāmi biezāks un smagāks. Korpuss un pogas ir veidoti no melnas matētas plastmasas, taču vieta starp pogām – no tādas pašas krāsas glancētas plastmasas. Pogas ir zema profila, gluži kā portatīvajiem datoriem. Dažiem tas var patikt, toties citiem traucēt komfortabli rakstīt. Par ieslēgtu Num Lock, Scroll Lock un Caps Lock, kā arī cietā diska darbību un to, ka dators ir ieslēgts, ziņo zilas diodes virs atsevišķā ciparu taustiņu bloka. Protams, dators neiztiks arī bez dažiem ventilācijas caurumiem, taču tie acīs nekrīt un jebkurā gadījumā neizskatās slikti. Turot šo datoru/klaviatūru rokās lētuma iespaids nerodas. Iespējams, ka pie tā ir vainīgs solīdais svars un cieši pieskrūvētais, no kvalitatīvas plastmasas veidotais korpuss kas atstāj labu iespaidu. 

Klaviatūras priekšpusē un labajā malā nekādu pieslēgvietu vai pogu nav, toties kreisajā pusē jūs atradīsiet vienu USB portu, austiņu un mikrofona ieeju kā arī ieslēgšanas pogu. Aizmugurē ir atrodams lielākais klāsts ieeju, izeju utt. – vēl četri USB porti, LAN ieeja, COM Serial ports, kā arī ligzda, kurā spraužams no barošanas bloka izejošais vads. Un jā, barošanas bloks šim datoram ir ārējs, taču par to nevajadzētu uztraukties jo bloks ir tiešām mazs un viegls. Jāpiemin, ka aizmugurē ir manāma arī aiztaisīta HDMI izeja.

Ķersimies klāt datora lietojamībai. Lietojamība ir šī datora lielākais trumpis – ja jūs neinteresē jaudīgs dators, un būtībā to gatavojaties izmantot interneta pārlūkošanai un filmu vērošanai, Great Wall U310 būs nenoliedzami lieliska izvēle. Tiks ietaupīta gan vieta, gan elektrība, gan nauda. Dators aizņem tieši tik daudz vietas, cik aizņemtu jūsu klaviatūra, tā kā sīkāki paskaidrojumi var izpalikt. Tā kā datoram ir netbuka iekšas, arī enerģiju tas patērē ļoti maz – tikai 26 vatus, lai arī ražotājs solīja 17.5. 

Laiks pastāstīt par veiktspēju. Protams, sākumā ir jāpastāsta par datora tehniskajiem parametriem, kas attiecīgi ir

  • Intel Atom  D525 1.8GHz divu kodolu centrālais procesors
  • 1GB DDR3 operatīvā atmiņa
  • 250GB cietais disks
  • Intel GMA 3150 integrētais grafiskais procesors ar 250 megabaitu atmiņu
Windows 7 iebūvētajā datora vērtēšanas sistēmā U310 ieguva tikai 2.8 punktus, taču jāpiemin, ka lielākas uz leju vilcējs bija tieši grafiskais procesors. Runājot par praktiskāku veiktspēju, dators bez problēmām tiek galā ar 720p izšķirtspējas video, taču nepieciešamības gadījumā ar nelielām problēmām atskaņos arī ar FullHD jeb 1080p video. Protams, jaunākās spēles uz šī datora izbaudīt nevarēs, taču ar 2005. gada un vecākām spēlēm datoram vajadzētu vairāk vai mazāk tikt galā.
Kā jau minējām, sērfošanai internetā un video atskaņošanai dators būs lielisks, toties ievērojami bremzēs kad nāksies tikt galā ar kādām prasīgākām programmām.

Īsumā sakot, dators lieliski noderēs kā darbam, tā ģimenei. Tas netiks galā ar jaunākajām spēlēm un prasīgākām programmām, taču, kā jau minējām, ar pašu svarīgāko – interneta pārlūkošanu problēmu nebūs. Jāpiemin, ka Great Wall U310 Latvijā pagaidām nav pieejams, taču drīzumā varētu parādīties.

Saistītās tēmas: apskatsatomdatorsgreatintelklaviatūrastacionāraiswall

Izsaki savu viedokli