Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā zināms, tad lielākā daļa projektoru ir jānovieto diezgan tālu no sienas, lai iegūtu lielākā izmēra attēlu, taču ko darīt, ja to neļauj telpas izmēri vai iekārtojums? Šādu problēma palīdzēs atrisināt īsa izmetiena projektori, vienu no tiem arī šodien apskatīsim – Epson EB-430.

Pirmais, kas pārsteidz, izņemot šo projektoru no iepakojuma, ir zivs acs stila priekšējā lēca, kas nepieciešama lai nodrošinātu iepriekš minētās priekšrocības. Jāatzīst, ka sasniegtais rezultāts ir diezgan iespaidīgs – novietot projektoru 72 centimetru attālumā no sienas vai ekrāna varam iegūt attēlu, kura diagonāles garums ir 178 centimetri!

Lai arī varētu šķist, ka šādas izvirtības diezgan skarbi ietekmēs attēla kvalitāti, pārliecinājāmies, ka tā nebūt nav, attēls ir pat ļoti ass, salīdzinājumā ar citiem projektoriem, kā arī pateicoties 3LCD tehnoloģijai krāsas ir diezgan dabiskas. Nodrošinātā izšķirtspēja ir 1024×768 pikseļi.

Tā kā projektors paredzēts izglītības iestādēm, tad diezgan svarīga varētu būt veiktspēja apgaismotā telpā, arī par to ir padomāts. 3000 lūmenu gaišums nodrošina to, ka attēls ir redzams un pat ļoti labi redzams izgaismotā birojā, par ko paši arī pārliecinājāmies.

Projektors ir aprīkots ar visai plašu pieslēgvietu klāstu – HDMI, komponentā, divas VGA ieejas, divas audio ieejas, viena audio izeja, viena VGA izeja, viena audio izeja, USB, tīkla kabeļa, kā arī Epson dokumentu kameras.

VGA izeja noderēs tādā gadījumā, ja datoram, kas pieslēgts pie projektora, iespējams pievienot tikai vienu šādu iekārtu, attiecīgi varam izveidot shēmu dators-projektors-monitors, līdz ar to datora monitorā varēsim redzēt to pašu, ko rāda projektors.

Epson dokumentu kamera nodrošina iespēju prezentācijas skatītājiem izrādīt kā dokumentus, tā arī 3D objektus, šī iekārta gan būs jāiegādājas atsevišķi.

Lai atvieglotu darbu, vairākus šādus projektorus ir iespējams saslēgt tīklā, lai no centralizēti regulētu iestatījumus, monitorētu lampas darbības laiku, kā arī temperatūru. Epson sola līdz pat 6000 stundām vienas lampas dzīves ilguma, darbojoties ekoloģiskajā režīmā (2100 lūmeni).

Jāatzīst gan, ka šis projektors ir diezgan skaļš, taču kā jau minējām, tas ir paredzēts izglītības iestādēm, tādējādi lielu diskomfortu neradīs, savukārt, ja nu tomēr izvēlēsieties projektoru lietošanai mājās, tad gan skaļuma līmenis varētu traucēt.

Ierīce tiek piegādāta komplektā ar VGA kabeli, tālvadības pulti un barošanas kabeli. Pults uztvērējs iebūvēts kā projektora priekšpusē, tā arī aizmugurē, pēc vajadzības iespējams vienu no tiem izslēgt.

Savam pamatuzdevumam – darbam izglītības iestādes šodien apskatītais Epson EB-430 būs visnotaļ labs risinājums, tāpat arī kāds varētu dot priekšroku šī projektora lietošanai mājās, pateicoties īsajam izmetienam, kas ļauj iegūt lielu attēlu, mazā attālumā no sienas vai ekrāna, taču kā jau minējām, tad būs jāsamierinās ar salīdzinoši augsto skaļuma līmeni.

Saistītās tēmas: epsonprojektori

Izsaki savu viedokli