Aktuāls

Pirms kāda laika BOOT.Lv redakcijā nonāca Epson EB-1775W biznesa klases projektors, kā arī ELPDC06 dokumentu kamera, šos produktus arī apskatīsim.

[bootgallery]

Projektora mērķauditorija ir biznesa lietotāji, kuriem bieži jāprezentē savi produkti vai pakalpojumi, līdz ar to ierīce ir ļoti kompakta un viegla – tās izmēri ir 210 x 292 x 44 milimetri, savukārt, svars ir tikai 1.7 kilogrami. Tā kā šis projektors paredzēts biezai līdznēsāšanai, tad komplektācijā iekļauta soma. Pilnai drošība tā gan varētu būt nedaudz labāk nopolsterēta.

Somā atradīsies vieta projektoram, visiem nepieciešamajiem kabeļiem, zibatmiņai, ārējam cietajam diskam, cigarešu paciņai un tā tālāk.

Patīkami pārsteidza vieglā ierīces lietošana, ar datoru to savienojām izmantojot EasyMP Network Projection programmatūru un WiFi. Izmantojot Quick Connection Mode, projektors tik atrast acumirklī un pagāja vien dažas sekundes, kā parādās arī attēls, projektoru varam lietot gan lai dublētu datora monitorā redzamo, gan arī kā papildus displeju. Vismaz ar MacBook Pro 4,1 WiFi savienojumā manāma aizture un filmu baudīšanai tas nederēs, savukārt, prezentācijām ko labāku būtu grūti iedomāties, jāņem vērā, ka arī tieši prezentācijām ierīce ir paredzēta. PC datoriem, kuriem nav WiFi kartes, iespējams izmantot speciālu adapteri, kas līdzīgs USB Zibatmiņai.

Lai kurš katrs nevarētu pieslēgties projektoram, iespējams uzstādīt paroli. Pārraidīts tiek ne tikai attēls, bet arī skaņa, projektorā iebūvēto viena vata tumbiņu nevarētu saukt par skaļākajām un kvalitatīvākajām, taču tomēr tas noteikti ir labāk nekā nekas.

Nākošais patīkamais pārsteigums bija tas, ka ar dienasgaismu salīdzinoši labi izgaismotā telpā attēls ir gaišs un skaidrs, pateicoties 3000 lūmenu lampai. Runājot par lampu – ražotājs tai piešķir viena gada vai arī 1000 stundu garantiju, brīdī  kad tomēr nāksies mainīt šo lampu, tas tik ļoti pa kabatu nesitīs, tās cena ir aptuveni 100 latu, taču vienmēr var vēlēties lētāk.

Tā kā projektoru lampas savas darbības laikā ir ļoti karstas, tad tām vajag kvalitatīvu dzesēšanu, kas nav no tām klusākajām. Ražotājs sola, ka skaļuma līmenis normālā režīmā ir 40 decibeli, savukārt ekonomiskajā – 30 decibeli. Prezentācijas laikā projektora radīto troksni varētu paciest bez problēmām, bet ja šāda ierīce būtu jālieto mājās, skatoties filmu, es labāk izvēlētos televizoru vai monitoru.

Noteikti jāņem vērā automātiskā attēla koriģēšanas funkcija – ar pāris pogas spiedieniem varam dabūt taisnu un asu attēlu teju jebkurā situācijā, turklāt, tas automātiski tiks pielāgots nepieciešamajiem izmēriem.

60 collu lielu attēlus mums izdevās izspiest no aptuveni 1.5 metru attāluma un noteikti jāuzsver, ka attēls ir patiešām kvalitatīvs un krāsas ir ļoti patīkamas, tuvas dabiskajām. Ierīces dzimtā izšķirtspēja un formāts ir attiecīgi 1280 x 800 pikseļi un 16:10, taču tiek atbalstīta izšķirtspēja līdz pat 1080p.

Ierīces aizmugurē novietota viena RCA, viena HDMI, kā arī viena D-sub pieslēgvieta, turklāt datoru varam pieslēgt gan jau minētajā bezvadu veidā, gan arī izmantojot USB 2.0 type B kabeli. Tāpat ierīcei ir arī ierastā USB pieslēgvieta, to varam izmantot, lai no zibatmiņas atrādītu JPEG attēlus vai speciāli pārkonvertētas prezentācijas. Korpusa apakšā ir ļoti ērta, izvelkama kāja, ar kuru varam regulēt augstumu.

Tā kā prezentācijās nereti nākas auditoriju iepazīstināt ar dažādiem dokumentiem, tad arī šādā gadījumā pieejams risinājums – ELPDC06 dokumentu kamera, kas rupji sakot ir 2 megapikseļu kamera uz statīva, kuru varam pievienot kā projektoram, tā arī datoram. Pievienota projektoram tā nodrošina astoņus kadrus sekundē, savukārt, datoram – 15 kadrus sekundē. Kameras statīva augstums ir regulējams tā, lai arī lielāki dokumenti ietilptu bez problēmām, turklāt, kā varat redzēt galerijā pievienotajos attēlos, bez problēmām iespējams nodemonstrēt arī mobilā tālruņa displejā redzamo.

Tā kā lielākoties prezentācijas tiek rīkotas pustumšās telpās, tad kamerai ir divas LED apgaismojuma spuldzes, kuras tomēr varētu vēlēties spožākas. Noteikti jāpiemin autofokusa funkcija, kas ar vienu pogas spiediena nodrošina asu attēlu, kā arī Freeze poga, kas iesaldē attēlu.

Dokumentu kamera arī būs viegli pārnēsājama – tās svars ir aptuveni viens kilograms un arī šīs ierīces komplektācijā iekļauta soma, kuru varam saāķēt kopā ar apskata sākumā minēto projektora somu.

Verdikts: Šodien apskatīties produkti noteikti būs noderīgi biznesā, cilvēkiem, kas bieži rīko prezentācijas dažādās vietās, tomēr jāņem vērā, ka par šādām ērtībām būs jāšķiras no pieklājīgas naudas summas – projektors maksā teju 900 latus, savukārt dokumentu kameru iespējams iegādāties par aptuveni 300 latiem, tomēr šī noteikti būs labi ieguldīta nauda. Ja nu meklējat kādu produktu mājas vajadzībām, tad būtu vērts apsvērt tad Epson piedāvā arī tam paredzētus projektorus.

 

 

Saistītās tēmas: apskatsepsonprojektori

Izsaki savu viedokli