Aktuāls

”Apple” varētu aizstāt ”Touch ID” ar sejas atpazīšanas skeneri

Tālruņi, mobilās ierīces

Septembrī notiks pirmais virtuālais F1 čempionāts, iespēja piedalīties arī tev!

Datorspēles

”Apple” izstrādātājiem nodod ”iOS 11” septīto pagaidu versiju

Datori, IT, bizness

CSDD piedāvā Rīgas Tehniskās apskates naktī bez maksas pārbaudīt savu auto

Auto, Moto

Lielākā daļa Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uztraucas par savas automašīnas drošību pilsētā

Auto, Moto

”Samsung Bixby” balss vadības funkcijas nonāk arī līdz Latvijai

Tālruņi, mobilās ierīces

CSDD eksperimenta rezultātā tapuši astoņi ieteikumi gudrai auto un velo braukšanai

Auto aprīkojums

Klāt ir kārtējais BOOT.Lv apskats un šoreiz mūsu rokās ir nonākuši divi HP ProBook sērijas portatīvie datori, kuri būs lieliski piemēroti kā darbam, tā arī mācībām un izklaidei.

Abas ierīces ir ļoti līdzīgas, kā vizuāli, tā arī tehniski, tomēr tām ir viena būtiska atšķirība – izmērs. HP ProBook 4530S ir 15.6 collu, savukārt ProBook 4330S – 13.3 collu dators.

Kā jau ProBook sērijai ierasts, tad abu datoru korpuss ir veidots no metāliska materiāla, tādējādi padarot to noturīgāku pret skrāpējumiem, kas ir īpaši svarīgi datoram, kurš ikdienā tiek diezgan bieži pārnēsāts, tāpat arī šāds korpuss bieži vien izskatās glītāk par plastmasas. Šodien apskatītie datori ir vieni no retajiem, kurus iespējams atvērt ar vienu roku. Ierīces aizvērtā stāvoklī notur enģes, kas šķiet ļoti stingras un noteikti būs ilgmūžīgas.

Jau minējam, ka ProBook 4530S ir 15.6, savukārt 4330S ( – 13.3 collu displejs, izmērs ir vienīgā šo displeju atšķirība, izšķirtspējas – identiskas, 1366×768 pikseļi. Abi nodrošina lielisku attēlu, turklāt pateicoties matētajam pārklājumam nerodas traucējošie atspīdumi. Displejiem ir modernais LED aizmugurgaismojums, kas ne vien patērē mazāk elektroenerģijas, bet arī vienmērīgāk izgaismo visu attēlu.

Ierīcēm ir teju identiskas klaviatūras, vienīgā to atšķirība ir tāda, ka lielākajam datoram ir izdalīts ciparu taustiņu bloks, kas atvieglos darbu, ja bieži nepieciešams ievadīt skaitļus. Klaviatūras ir pārsteidzoši klusas un ērtas, lai pie tām pierastu būs nepieciešamas vien pāris minūtes. Simboli uzdrukāti baltā krāsā, ir pietiekami lieli, kā arī viegli saskatāmi. Arī skārienjutīgie paliktņi atšķiras vien ar to izmēru, jāatzīst, ka arī mazākā 13.3 collu datora skārienjutīgais paliktnis šķiet pietiekami ērts, lai tas bez jebkādām problēmām un galvassāpēm ikdienas darbības veicot varētu aizvietot peli, savukārt lielā ProBook 4530S paliktnis ir jūtami lielāks, tādējādi radot vēl papildus ērtības.

Pieslēgvietu novietojums un daudzums abiem datoriem ir identisks – labajā pusē divas USB un diskdzinis, priekšā – audio pieslēgvietas un atmiņas karšu lasītājs, savukārt kreisajā – vēl divas USB, HDMI, tīkla kabeļa, VGA, kā arī lādētāja pieslēgvietas. Kā jau redzams, tad pieslēgvietu klāsts ir visai plašs, dažiem cilvēkiem gan varētu nepatikt tas, ka audio pieslēgvietas novietotas ierīču priekšpusē.

Arī tehniskie parametri ierīcēm ir identiski – Intel Core i3-2310M centrālais procesors, kas darbojas 2.1 gigaherca frekvencē, 3 gigabaitu operatīvā atmiņa, 320 gigabaitu cietais disks, kā arī Intel HD 3000 grafika. Kā jau noprotams, tad jaunākās datorspēles uz ierīcēm spēlēt nevarēs, taču kāda vienkāršāka spēle, kā arī citas darbības, kurām nav nepieciešama pārlieku liela grafiskās kartes jauda, abiem šodien apskatītajiem ProBook sērijas datoriem problēmas neradīs. Ikdienas darbiem, kā piemēram sērfošanai tīmeklī, filmu baudīšanai, darbam ofisa programmās ar šādām ierīcēm būs vairāk kā pietiekami, paliks ar, īpaši procesora, jaudas rezerves brīžiem, kad būs nepieciešams veikt ko sarežģītāku. Noteikti jāņem vērā, ka abi datori aprīkoti ar jau uzinstalētu Windows 7 Home Premium operētājsistēmu, tātad pēc to izpakošanas, atliks vien nospiest ieslēgšanas taustiņu, ievadīt operētājsistēmas pieprasīto informāciju, kas būs pa spēkam arī nepieredzējušam lietotājam un varēs sākt darbu! Komplektācijā iekļautie akumulatori ļaus sērfot tīmeklī ar vienu uzlādes reizi attiecīgi līdz pat sešām ar pusi stundām lielākajam datoram un līdz sešām mazākajam. Šāds rezultāts gan sasniedzams ar samazinātu displeja apgaismojuma līmeni, kā arī pārlieku neizmantojot flash saturu, kas noslogo ierīci.

Uz diezgan pozitīvo aspektu fona esam saskatījuši vien tikai divus negatīvus, turklāt diezgan subjektīvus mīnusus, pirmais ir jau minētās priekšpusē novietotās audio ligzdas, savukārt otrais – datori nav no tiem plānākajiem. Katrā ziņā šie noteikti nav no tiem mīnusiem, kas liktu uzreiz atcelt domu par šādu ierīču iegādi. Kā jau ProBook sērija ir paredzēta darbam un līdz ar to iespējamai biežai līdznēsāšanai, tad komplektā ar datoriem ir iekļautas elegantas somas, kurā pietiks vietas kā pašam portatīvajam datoram, tā arī lādētājam, dokumentiem un pārējiem ikdienā nepieciešamajiem sīkumiem. Abi datori pieejami par identisku cenu – 359 latiem. Protams, par šādu ciparu iespējams iegādāties arī jaudīgāku datoru, taču noteikti ne tik uzticamu kā HP ProBook sēriju un iespējamā alternatīva nebūs aprīkota ar izturīgu metāla korpusu, visticamāk arī akumulatora darbības laiks būs ievērojami zemāks. HP ProBook 4530S un 4330S būs lieliska izvēle tiem, kam nav nepieciešama liela grafiskās kartes jauda, bet uzticama un izturīga ierīce!

Saistītās tēmas: hpportatīvie datoriprobook

Izsaki savu viedokli