Aktuāls

Ir pienācis laiks kārtējam BOOT.Lv apskatam un šoreiz mūsu rīcībā ir nonākuši divi klēpjdatori no M79 datorsalona īpašā Ziemassvētku piedāvājuma klāsta, Asus X52JE un Acer eMachines E732ZG.

[bootgallery]

Abiem datoriem ir identiski centrālie procesori – Intel Pentium P6100, kuru takts frekvence ir divi gigaherci, taču Acer lolojums var lepoties ar jaudīgāku grafisko karti un četriem gigabaitiem operatīvās atmiņas.

Asus X52JE

Displeja vāks ir glancēts, bet pateicoties interesantajam rakstam, putekļi, pirkstu nospiedumi un citi netīrumi nav tik viegli pamanāmi. Datora tastatūra ir melnā krāsā, ar ciparu taustiņu bloku. Tastatūra ir ļoti ērta, taču diezgan skaļa.

15.6 collu displeja izšķirtspēja ir ierastie 1366 x 768 pikseļi un tam ir glancēts pārklājums. Skārienjutīgais paliktnis atbalsta multi-touch sniegtās priekšrocības, kā piemēram, ritināšanu ar diviem pirkstiem.

Kā grafiskā karte tiek izmantota ATI lolojuma Mobility Radeon HD5470, kurai ir 512 megabaitu atmiņa, DDR3 operatīvās atmiņas apjoms sastāda divus gigabaitus, savukārt, cietā diska ietilpība ir 320 gigabaiti. Iebūvētā bezvadu tīkla karte atbalsta 802.11n standartu.

Lietotājam ir pieejamas 3 USB pieslēgvietas, kā arī pieslēgšanai pie lielā ekrāna noderēs HDMI ports. Patīkami, ka iebūvētie Altec Lansing skaļruņi nodrošina saviem izmēriem ļoti labu skanējumu.

Kā datora veiktspēju novērtē Windows 7 Home Premium operētājsistēma iespējams redzēt zemāk pievienotajā ekrānšāviņā:

Acer eMachines E732ZG

Šī portatīvā datora displeja vāks ir reljefains un vizuāli šķiet vienkāršāks nekā iepriekš apskatītajam Asus. Ierīces klaviatūra ir tikpat ērta, tomēr ievērojami klusāka, protams, ar ciparu taustiņu bloku.

Klēpjdatoram ir 15.6 collu displejs ar tieši tādu pašu izšķirtspēju kā iepriekš apskatītajam – 1366 x 768 pikseļi. Aizmugurgaismojums ir nedaudz spožāks kā Asus piedāvātajam X52JE.

Acer eMachines E732ZG var lepoties ar jaudīgu ATI Mobility Radeon 5650 grafisko karti, kurai ir gigabaita atmiņa, tā bez problēmām spēs darbināt lielāko daļu datorspēles, tiesa resursietilpīgākajām spēlēm būs jāsamazina attēla kvalitātes iestatījumi. DDR3 operatīvās atmiņas apjoms ir četri gigabaiti, savukārt cietajā diskā ietilps 500 gigabaiti datu. Arī Acer lolojuma bezvadu tīkla karte atbalsta ātrāko 802.11n standartu.

Arī šim datoram ir 3 USB un viena HDMI pieslēgvieta.

Verdikts: Asus X52JE ir pieejams par 329 latiem kas ir atbilstoša cena par šādas klases un veiktspējas klēpjdatoru, savukārt Acer eMachines E732ZG varam iegūt savā īpašumā par 389 latiem, kas varētu būt lielisks risinājums, cilvēkiem, kas vēlas uzspēlēt datorspēles, bet vēlas ekonomēt līdzekļus. Asus modelim vidējais akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādes reizi ir 3.5 līdz 4 stundas, savukārt, Acer lolojums darbojas aptuveni 3 līdz 3.5 stundas.

Saistītās tēmas: acerasusm79portatīvie datori

Izsaki savu viedokli