Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šoreiz mūsu rokās ir nonācis Acer Aspire 5749 portatīvais dators, kurš iekļauts datorsalona M79 akcijas piedāvājumā, līdz ar to, pieejams par zemāku cenu kā ierasts.

Dators ir diezgan klasiska stila, lielākoties dominē pelēka krāsa, taču sastopama arī melnā – displeja rāmī un klaviatūrā, kā arī ierīces apakšējā daļā un skaļruņu režģī. Detaļas, kuras ir pelēkā krāsa veidotas no reljefainas, matētas plastmasas, pirmkārt, pie šāda materiāla tik ļoti nelips pirkstu nospiedumu un putekļi, otrkārt, relfefaina virsma nodrošina to, ka mazie skrāpējumi nebūs tik uzkrītoši redzami.

Gan displejs gan tā rāmis ir glancēti, rāmī iebūvēta tīmekļkamera, kas noderēs, ja vēlaties veikt videozvanu, izmantojot, piemēram Skype. Kā jau iepriekšējos budžeta klases portatīvo datoru apskatos lasāms, tad ierīcēm ir diezgan kvalitatīvi displeji, arī šis Acer lolojums nav izņēmums. Tiek nodrošināts košs, ass un visādi citādi kvalitatīvs attēls 1366×768 pikseļu izšķirtspējā, tam ir LED aizmugurgaismojums, kas visu displeja laukumu izgaismo vienmērīgi, kā arī patērē mazāk enerģijas, būtiski tas būs brīžos, kad darbināsim datoru, izmantojot komplektācijā iekļauto sešu šūnu akumulatoru. Runājot par akumulatoru – ja nedaudz samazināsim displeja aizmugurgaismojuma līmeni, tad ar vienu uzlādes reizi tas spēs nodrošināt nepārtrauktu, vairāk nekā 3 stundu ilgu darbu.

Virs klaviatūras ir novietota diezgan stilīgs, metālisks skaļruņu režģis, kurā iestrādāta liela, taču glīta ieslēgšanas/izslēgšanas poga. Kā jau lielākajai daļai 15.6 collu portatīvo datoru ierasts, tad arī šim ir klaviatūra ar ciparu taustiņu bloku, kas noteikti ies pie sirds tiem, kam ikdienā bieži nākas strādāt ar skaitļiem. Uz taustiņiem ir arī kirilicas simboli. Lai arī vizuāli šķiet, ka taustiņiem varētu būt lielāks gājiens nekā ierasts portatīvajiem datoriem, tomēr tā nebūt nav, jāpiemin arī, ka tie ir diezgan klusi.

Skārienjutīgais paliktnis ir diezgan ērts, kā arī izmēra ziņā pietiekams, lai ikdienas darbībās aizvietotu peli. Tam ir viens taustiņš, kuru uzspiežot labajā pusē būs labais, kreisajā – kreisais klikšķis. Iespējams arī ērti ritināt lapas, tam paredzēts paliktņa labais sāns.

Datora kreisajā sānā atrodas lādētāja, VGA, tīkla kabeļa, HDMI un viena USB pieslēgvieta, savukārt labajā – divi USB porti un diskdzinis. Priekšpusē novietots atmiņas karšu lasītājs, kā arī audio pieslēgvietas. Izmantojot minēto HDMI varēsim datoru pieslēgt, piemēram, televizoram, lai baudītu filmu uz lielāka ekrāna.

Lai arī pieejams par ļoti patīkamu cenu, tehnisko parametru ziņā nebūt nav tas vājākais un spēs paveikt arī sarežģītākus uzdevumus. To darbina 2.3 gigahercu Intel Core i3-2350M centrālais procesors un četru gigabaitu operatīvā atmiņa. Grafiskā karte ir integrētā, līdz ar to prasīgas spēles darbināt nevarēs, taču ar kādu vienkāršāku tiks galā bez problēmām. Cietā diska ietilpība ir 500 gigabaiti. Acer Aspire 5749 ir aprīkots ar bezmaksas Linux operētājsistēma, tātad tev nav jāpārmaksā par programmatūru, kuru iespējams nemaz nelietosi – instalē kādu vēlies pats!

Acer Aspire 5749 varētu būt laba izvēle, ja nepieciešams diezgan jaudīgs portatīvs dators, par maksimāli zemu cenu. Intel Core i3 centrālais procesors spēj nodrošināt lielisku veiktspēju, turklāt pozitīvi ka operatīvās atmiņas apjoms un cietā diska ietilpība ir pieklājīgos rādītājos, attiecīgi četri un 500 gigabaiti. Šodien apskatītais portatīvais dators pieejams par 289 latiem, kas ir ļoti laba cena priekš šādas ierīces!

Saistītās tēmas: acerportatīvie datori

Izsaki savu viedokli