Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaules ekonomiskā krīze skar visus. Paradoksāli, bet Apple, kas tradicionāli pārdod produktus, kas praktiski vienmēr ir dārgāki par konkurentu piedāvātajām alternatīvām, piedzīvo rekord veiksmīgu ceturksni.

Apple fiskālā gada pēdējais ceturksnis, kurš beidzās 27. septembrī, kompānijai ir atnesis ievērojamu ienākumu un peļņas pieaugumu. Šajā ceturksnī kompānijai bija 7.9 miljardu dolāru lieli ienākumi, kuri nesa 1.14 miljardus ASV dolāru lielu peļņu. Salīdzinot ar šo pašu laika periodu pirms gada, Apple ienākumi ir pieauguši par aptuveni 34 procentiem.

Kompānija šī ceturkšņa laikā izplatītājiem ir piegādājusi 2,6 miljonus Macintosh datorus, jeb par 21% vairāk kā pirms gada. iPod mūzikas atskaņotāji ir bijuši par 8% pieprasītāki kā pirms gada, tagad sasniedzot 11 miljonus piegādāto vienību ceturkšņa laikā.
Neaizmirsīsim par iPhone, kuri Apple fiskālā gada pēdējā ceturksnī ir pārdoti aptuveni 6 reizes vairāk kā pirms gada, sasniedzot 7 miljonus vienību. Interesanti, ka iPhone pārdoto vienību skaita ziņā ir izdevies apsteigt RIM Blackberry, tādejādi iekarojot vēl nozīmīgāku lomu viedtālruņu tirgū.

Apple priekšsēdētājs Stīvs Džobss to komentēja šādi: “Mēs vēl nezinām kā ekonomikas lejupslīde varētu ietekmēt Apple nākotnē, tomēr mēs esam bruņoti ar spēcīgāko produktu līniju kompānijas vēsturē. Kā drošības garants kompānijas bankas kontos glabājas 25 miljardi ASV dolāri, turklāt Apple nav nekādu parādu.”

Jāpiebilst, ka tādi datoru industrijas milži kā Dell nespēj izpildīt savus ceturkšņa ienākumu plānus.
Dell nav vienīgais, kam neklājas pārāk viegli. Interneta servisu milzis Yahoo šobrīd piedzīvo ļoti grūtus laikus. Kompāniju smagi ir skārusi ekonomiskā krīze un tās akciju cenas turpina krist. Uzņēmuma vadība jau izdara spiedienu, lai atstādinātu no amata Yahoo dibinātāju un priekšsēdētāju Džeriju Jangu.

Yahoo ienākumi ir kritušies par 51% un kompānija plāno jau otro reizi šogad samazināt darbinieku skaitu. Šī gada janvārī Yahoo jau atlaida 1000 darbiniekus, bet drīzumā darbu zaudēs vēl aptuveni 1500 cilvēki. Kopumā Yahoo gada laikā būs atlaidis aptuveni 16% no saviem darbiniekiem. Kompānija šobrīd smagi cīnās, lai samazinātu izdevumus, vienlaicīgi nezaudējot pārāk lielu daļu peļņas.

Pirms nepilnas nedēļas kompānijai tomēr uzspīdēja laimes stariņš, jo Microsoft priekšsēdētājs Stīvs Balmers izteicās, ka Microsoft vēl aizvien interesē Yahoo iegāde. Šis paziņojums paaugstināja Yahoo akciju vērtību par 15%. Kompānijas vadība tomēr uzskata, ka Microsoft piedāvājums iegādāties kompāniju par tikai 3 reizes lielāku cenu, nekā šobrīd ir vērtas tās akcijas nav pietiekams. Microsoft piedāvāja atpirkt katru akciju par 33 dolāriem, kas ir diezgan liela cena, ņemot vērā, ka katras akcijas vērtība šobrīd ir aptuveni 11 dolāri. Februārī, kad tika izteikts pirmais piedāvājums, darījuma summa bija 47 miljardi dolāru.


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli