Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Apple ir paziņojusi ceturtā ceturkšņa finanšu rezultātus. Taču, kamēr labās ziņas mijās ar sliktajām, zīmīgs ir fakts, ka jau atkal uzņēmuma nav izdevies pārspēt analītiķu prognozes.

Uzņēmumam ir izdevies sasniegt nosprausto mērķi, iekasējot 37,5 miljardus ASV dolāru. Patiesība tas ir nedaudz vairāk kā cerēts, jo prognozes tika lēstas 34-37 miljardu dolāru apmērā.

Tiesa gan, kamēr kopējie ienākumi ir lielāki nekā cerēts un iekasēts pirms gada (36 miljardi dolāru), galvenais finanšu rādītājs – peļņa – samazinās. Pagājušā gada ceturto finanšu ceturksnis tika noslēgs ar 8,2 miljardu dolāru peļņu, taču šogad šis skaitlis ir nokrities līdz 7,5 miljardiem dolāru.

Līdzīga aina atklājas arī ierīču noietā. Salīdzinot ar šo pašu laika periodu (ceturto finanšu ceturksni) pirms gada, iPhone noiets ir audzis no 26,9 miljoniem līdz 33,8 miljoniem vienību (nepilni 26 procenti). iPad planšetdatoru realizācijas apjomi palielinājušies vien par 100 tūkstošiem, sasniedzot 14,1 miljona slieksni. Noieta samazinājumu piedzīvojuši Mac datori, kuru pārdošanas apjomi no 4,9 miljoniem vienību nokrituši līdz 4,6 miljoniem.

Protams, investori no Apple sagaida tikai labas ziņas un jaunākā finanšu atskaite rezultējās akciju cenu kritumā par 3 procentiem. Tiesa gan, tas nebija uz ilgu laiku un cena atgriezās iepriekšējā līmenī, pat nedaudz pārsniedzot to.

apple prezentācija 10. septembris

Saistītās tēmas: applebiznessfinanses

Izsaki savu viedokli