Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau iepriekš ziņojām, šovakar pulksten 20:00 notika kompānijas Apple rīkots pasākums, kurā tika prezentēti jaunas paaudzes MacBook, MacBook Pro un MacBook Air klēpjdatori, kā arī jauns Apple Cinema 24 collu LED monitors. Reportāžu sāksim ar, mūsuprāt, iespaidīgāko jaunumu – jauno Apple MacBook Pro klēpjdatoru, kas tagad būs aprīkots ar ļoti interesantu skārienjutīgo paneli.

Jāsaka, ka atklātībā nonākušās fotogrāfijas bija visai precīzas, jo jaunajam MacBook Pro klēpjdatoram patiešām ir melns, noapaļots ekrāna rāmis, melna tastatūra, liels multi-touch skārienjutīgais panelis (par 39% lielāks nekā iepriekšējai MacBook Pro versijai), kas ir veidots no stikla, un vienlaicīgi kalpo arī kā peles poga (skārienjutīgais panelis ir piespiežams) un viengabalains alumīnija korpuss. Jā, baumas par to, ka turpmāk Apple pāries uz jaunu ražošanas procesu, kurā viss datora korpuss tiks izgriezts no alumīnija kluča, ir izrādījušās pareizas.

Apple ir uzlabojuši ne tikai datoru dizainu, bet arī to aprīkojumu: jaunie MacBook Pro klēpjdatori būs pieejami ar jaunākās paaudzes Intel Core 2 Duo 2,4 GHz un 2,53 GHz (par papildus piemaksu ir iespējams pasūtīt arī versiju ar 2,8 GHz procesoru) centrālajiem procesoriem, Nvidia GeForce 9400m mikroshēmojumu, kurā ir iebūvēts 16 kodolu grafiskais procesors ar 54 gigaflopu jaudu (tas aizņem 70% no mikroshēmojuma kodola), Nvidia GeForce 9600m GT videokarte ar 32 paralēliem grafiskā procesora kodoliem, 120 gigaflopu jaudu un 512 MB atmiņu, 2GB vai 4GB lielu DDR3 operatīvo atmiņu un 250 vai 320 GB lielu cieto disku, kā arī 15,4 collu lielu LED ekrānu (izšķirtspēja 1440×900 pikseļi). Ja jūs vēlēsieties pieslēgt lielāku ekrānu, tad jūs to varēsiet izdarīt pateicoties mini DisplayPort pieslēgvietai. Tāpat, ja jūs vēlaties, papildus ir iespējams pasūtīt datora versiju ar 128 GB SSD datu nesēju.

Dators būs pieejams divās versijās, kuru cenas būs attiecīgi 1999 un 2499 ASV dolāri. Lētākā no modifikācijām būs aprīkota ar 2,4 GHz centrālo procesoru un 2 GB DDR3 operatīvo atmiņu un 250 GB cieto disku, bet dārgākā varēs lepoties ar 2,53 GHz procesoru, 4 GB DDR3 operatīvo atmiņu un 320 GB cieto disku.

Izsaki savu viedokli