Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau iepriekš prognozēts, vakar Apple nāca klajā ar diviem jauniem planšetdatoriem. Un, neraugoties uz iepriekš izskanējušo baumu apjomu, kompānijai ir izdevies pārsteigt plašo tehnoloģiju pasauli.

Apple iPad mini 2

Pirmais pārsteigums ir iPad mini 2 planšetdators. Pretēji vairāku ekspertu prognozēm, izstrādājums tomēr ir saņēmis Retina displeju. Tagad iPad mini 2 7,9 collu displejs (joprojām malu attiecība ir 4:3) nodrošina 1536×2048 pikseļu izšķirtspēju, savukārt pikseļu blīvums ir dubultojies, sasniedzot 324 ppi.

Tiesa gan, attiecībā uz ātrdarbību jāmin, ka kompānija „mini” modeli ir atkal atstājusi mazā brāļa lomā, apgādājot to ar vājāku divu kodolu Cortex-A9 procesoru. Tiesa gan, būtisks uzlabojums šajā paaudzē ir PoweVR SGX (6. paaudzes) grafiskā karte.

Baumas par to, ka izstrādājums saņems pirkstu nospiedumu sensoru „home” pogas vietā, nav izrādījušās patiesas. Vel viena vilšanās ir fakts, ka planšetdators ir par 0,3 mm biezāks, sasniedzot 7,5 mm biezumu, un par 23 gramiem smagāks, sverot 331 gramu.

iPad mini 2 iebūvētās atmiņas apjoms variē no 16 līdz pat 128 GB. Starp piedāvāto krāsu opcijām varam atrast baltas/sudraba un pelēkas/melnas kombinācijas. Jau ierasti, izstrādājums saņēmis gan Wi-Fi, gan 3G/LTE tīklu atbalstu.

Pārdošanā izstrādājums nonāks novembrī un tā cena sāksies no 399 ASV dolāriem, kas ir par 60 dolāriem vairāk nekā pirmās „mini” paaudzes cena, tās debijas laikā.

ipad mini 2

Apple iPad Air

Acīmredzot lielākais vakara pārsteigums bija Apple iPad Air modifikācijas debija.

Izstrādājums saņēmis jaunāko A7 procesoru, kam palīdzēs M7 palīg-procesors. Tiesa gan, būtiskākās izmaiņas vērojamas dizainā – rāmja līnijas ir par 43 procentiem šaurākas, bet planšetdatora biezums ir par 20 procentiem mazāks, sasniedzot 7,5 mm. Rezultātā samazinājies arī izstrādājuma svars (no 653 gramiem uz 469 gramiem) un, kā apgalvo izstrādātājs, to ir daudz vieglāk turēt rokās.

9,7 collu IPS LCD displejs nodrošina jau ierasto 1536×2048 pikseļu izšķirtspēju.

apple-ipad-air-635

Līdzīgi kā iPad mini 2 gadījumā, arī iPad Air tomēr nav saņēmis pirkstu nospiedumu lasītāju, turklāt krāsu kombinācijas ir ierobežotas līdz divām – sudraba/balta un pelēka.

Iebūvētās atmiņas apjoms variēs no 16 GB līdz pat 128 GB.

Apple iPad Air pārdošanā nonāks jau 1. novembrī un tā cena sāksies no 499 ASV dolāriem.

apple ipad 5 jauns

Papildus tam visam Apple ir nācis klajā ar jauniem SmartCover vāciņiem, kas pieejami sešās krāsās un nopērkami par 69 dolāriem (mini versijai) un 79 dolāriem (Air versijai).

apple-ipad-air-03-570x381

Saistītās tēmas: appleipadipad mini

Izsaki savu viedokli