Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Cik no jums pirms dažiem gadiem būtu ticējuši, ka Apple izveidos skārienjutīgai viedierīcei paredzētu irbuli? Vai ļautu savā prezentācijā Microsoft džekiem stāstīt par iPad paredzēto Office aplikāciju? Vai prezentētu milzīgu iPad? Tieši tā! Vakar savā prezentācija Apple apstiprināja jau kādu laiciņu aktuālās baumas par iPad Pro planšetdatoru, kurš aprīkots ar displeju, vēl lielāku par 10 collām.

iPadPro_Lifestyle-Gaming-PRINT

iPad Pro ir aprīkots ar 12.9 collu displeju, kura izšķirtspēja ir 2732 x 2048 pikseļi, kas pikseļu skaita ziņā apsteidz pat ar Retina struktūras displejiem aprīkotos 15 collu MacBook Pro portatīvos datorus. iOS operētājsistēmu darbina jaunais Apple A9X 64 bitu procesors, kurš ir 1.8 reizes ātrāks par iepriekšējās paaudzes iPad sastopamo A8X, kā arī grafiskās veiktspējas ziņā divas reizes apsteidz iPad Air 2. Apple norāda, ka šis planšetdators ir par ātrāks par 80 procentiem, savukārt grafiskā apakšsistēma ir jaudīgāka par 90% no pēdējo 12 mēnešu lailā piegādātajiem datoriem.

Akumulatora darbibas laika ziņā, Apple pieturējušies pie tradīcijām – klasiskais 10 stundu darbības laiks ar vienu uzlādes reizi. Jaunais iPad Pro ir aprīkots ar četriem skaļruņiem, kuru katru skaļuma līmenis tiks atsevišķi reālajā laikā regulēts, balstoties uz to kādā leņķi atrodas ierīce. iPad Pro svars ir 712 grami un tas ir 6.9 milimetrus plāns.

screen-shot-2015-09-09-at-10.52.52-am-100613276-large

Līdz ar planšetdatoru, Apple prezentēja arī divus tam paredzētus aksesuārus – Smart Keyboard fizisko tastatūru, kas arīdzan sevī apvieno displeja pārsegu, kā arī Apple Pencil, jeb vienkāršāk runājot – irbuli. Tiesa, irbulis nav viss parasts bakstāmais  – tas atpazīst pieskāriena stiprumu, kā arī Apple sola ļoti mazu aiztures laiku, kas radīšot sajūtu kā strādājot ar īstu zīmuli.

Apple iPad Pro planšetdatori novembrī būs pieejami zelta, sudraba un pelēkā krāsā. Lētākais būs 32 gigabaitu modelis ar WiFI, kas izmaksās 799 ASV dolārus, savukārt dārgākais – ar 4G aprīkotais 128 gigabaitu iPad Pro, kurš pie jaunā saimnieka nonāks apmaiņā pret 1079 ASV dolāriem. Smart Keyboard tastatūru un Apple Pencil irbulis attiecīgi tiks piedāvāti par 160 un 99 ASV dolāriem.

Izsaki savu viedokli