Aktuāls

Šķiet, ka kompānijas Apple ikdiena nav iedomājama bez dažādiem tiesas procesiem un apsūdzībām, kas tiek saistīti ar patentu pārkāpumiem. Interesanti, ka tagad Apple zaudējis kādā tiesas procesā, kura uzmanības centrā nonākuši aptuveni 20 gadus veci peidžeru tehnoloģijas patenti.

Prasības izteicējs ir Teksasā bāzētā kompānija Mobile Telecommunications Technologies. Kompānija jau pagājušajā gadā iesūdzēja tiesā Apple par vairāku Wi-Fi tehnoloģiju atbalstošu produktu (planšetdatori, viedtālruņi un Apple nodrošinātie servisi) apgādāšanu ar tehnoloģiskajiem risinājumiem, kuru patenta tiesības minētā Teksasas kompānija saņēma deviņdesmitajos gados.

Teksasas tiesā tika nolemts, ka Apple patiešam ir pārkāpis piecus no sešiem apskatītajiem patentiem un lika kompānijai izmaksāt 237,2 miljonus ASV dolāru jeb vienu dolāru par katru Apple pārdoto ierīci, kas saņēmusi attiecīgo tehnoloģisko risinājumu.

Interesanti, ka Apple argumentēja, ka pārkāptie patenti izsniegšanas brīdī nav ietvēruši nekādas inovācijas. Tiesa, vienlaikus Apple piedāvāja vienošanos par tiesas procesa izbeigšanu apmaiņā pret vienu miljonu ASV dolāru.

apple-money-logo

Saistītās tēmas: applepatenti

Izsaki savu viedokli