Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau ziņojām, vakar pulksten 20:00 notika kompānijas Apple rīkots pasākums, kurā tika prezentēti jaunas paaudzes MacBook, MacBook Pro un MacBook Air klēpjdatori, kā arī jauns Apple Cinema 24 collu LED monitors. Reportāžu sākām ar, mūsuprāt, iespaidīgāko jaunumu – jauno Apple MacBook Air klēpjdatoru, kas tagad būs aprīkots ar ļoti interesantu skārienjutīgo paneli, bet šodien jūsu uzmanībai piedāvājam jauno Apple MacBook klēpjdatora modeli, kas turpmāk varēs lepoties ar alumīnija korpusu.

Jaunajam MacBook klēpjdatoram, līdzīgi kā MacBook Pro, ir melns, noapaļots ekrāna rāmis, melna tastatūra, liels multi-touch (reaģē uz 4 pirkstiem) skārienjutīgais panelis (par 39% lielāks nekā iepriekšējai MacBook versijai), kas ir veidots no stikla un vienlaicīgi kalpo arī kā peles poga (skārienjutīgais panelis ir piespiežams), bet tā alumīnija korpuss būs izgriezts no viena alumīnija gabala. Jā, baumas par to, ka turpmāk Apple pāries uz jaunu ražošanas procesu, kurā viss datora korpuss tiks izgriezts no alumīnija kluča, ir izrādījušās pareizas. Jāpiemin, ka datora skārienjutīgo paneli būs iespējams pielāgot savām vajadzībām ar speciālas programmatūras palīdzību.

Tāpat ir atjaunots arī vēdera saturs. Jaunie MacBook klēpjdatori būs pieejami divās versijās, un lētākā no tām maksās 1299 dolārus un būs aprīkota ar jaunākās paaudzes Intel Core 2 Duo 2,0 GHz centrālo procesoru, Nvidia GeForce 9400m mikroshēmojumu, kurā ir iebūvēts 16 kodolu grafiskais procesors ar 54 gigaflopu jaudu (tas aizņem 70% no mikroshēmojuma kodola), 2GB (paplašināma līdz 4GB) lielu DDR3 operatīvo atmiņu un 160 GB lielu cieto disku, kā arī 13,3 collu lielu LCD ekrānu ar LED aizmugurapgaismojumu (izšķirtspēja 1280 x 800 pikseļi). Ja jūs vēlēsieties pieslēgt lielāku ekrānu, tad jūs to varēsiet izdarīt pateicoties mini DisplayPort pieslēgvietai.

Dārgākā versija, savukārt, maksās 1599 dolārus, un tai būs jaudīgāks centrālais procesors (Intel Core 2 Duo 2,4 GHz ar 3MB L2 kešatmiņu), lielāku cieto disku (250 GB) un tastatūras aizmugurapgaismojumu. Jāpiemin gan, ka šiem datoriem un jaunajiem MacBook Pro modeļiem būs tikai divi USB 2.0 porti. Ražotājs sola, ka Apple MacBook klēpjdatori bez atkārtotas uzlādes spēšot darboties līdz 5 stundām no vietas.

Diemžēl Apple jaunās paaudzes modeļu vidū vairs nav sastopama versija, kuras cena būs 1099 dolāri, bet tā vietā ražotājs piedāvās iepriekšējās paaudzes modeļus par 999 dolāriem. Jaunie modeļi jau šodien nonāks veikalu plauktos ASV, un līdz mēneša beigām tie būšot nopērkami arī Latvijā.

Izmantotie resursi:
Gizmodo.com

Izsaki savu viedokli