Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Programmas pirmais drosmīgais uznāciens uz digitālā foto apstrādes skatuves tika piedzīvots vairāk kā pirms gada. Produkts savā dzīves cikla sākumā tika mērķēts profesionālu fotogrāfu auditorijai, taču neilgā laika posmā piesaistīja arī amatieru uzmanību.Viens no galvenajiem programmatūras trumpjiem ir vienkāršā un ērtā saskarne, kas ļauj lietotājam ātri atrast nepieciešamos attēlus pat profesionāla fotogrāfa cienīgā arhīvā. Aperture 2 sniedz vairāk kā 100 uzlabojumus. Viens no galvenajiem ieguvumiem ir acīmredzamā ātrdarbība pat pie ļoti vērienīgu projektu parlūkošanas un apstrādes. Arī lietotāja saskarne ir kļuvusi vēl ērtāka un vienkāršāka, tai pat laikā piedāvājot vēl vairāk rediģēšanas iespējas.


Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ fotogrāfi šo darbarīku ir iecienījuši ir iespēja veidot neskaitāmas attēla versijas, vienmmēr saglabājot oriģinālu. Lielākā daļa programmas konkurentu šādā veidā ātri aizpildītu brīvo cietā diska vietu, taču Aperture “patur prātā” veiktās izmaiņas un neveido jaunus failus. Tādējādi vienai fotogrāfijai varam izveidot neskaitāmas versijas un samazināt brīvo vietu uz datu nesēja tikai par dažiem kilobaitiem. Kad vēlaties fotogrāfijas eksportēt no Aperture, tiek izveidoti jūsu izvēlētie faili, nepieciešamajā formātā un kvalitātē. Programmas jaunākā versijā eksportēšanas funkcija ir krietni uzlabota – ir iespējams turpināt strādāt ar citām fotografijām, kamēr fonā notiek ekportēšana.


Tā kā kompānija Apple ir sapratusi, ka Aperture nav iecienījuši tikai profesionāli fotogrāfi, tā samazinājusi cenu par 100 dolāriem. Latvijā tā maksās aptuveni 130 Ls. Jauninājums no vecākas programmas versijas – tikai aptuveni 70 Ls. Jāatzīst, ka pēc šīs programmas izmēģināšanas daudzi vairs nejūt nepieciešamību pēc Adobe Photoshop, kas ir daudz dārgāka un sarežģītāka. Aperture 2 sniedz tieši tās funkcijas, kas nepieciešamas fotogrāfam. Photoshop lai paliek “plastiskajiem ķirurgiem”, kas vajadzības gadījumā bildes pārvērš līdz nepazīšanai.

Diemžēl nāksies apbēdināt PC lietotājus, jo šī programma ir paredzēta tikai Macintosh datoriem ar Os X operētājsistēmu. Windows lietotājiem līdzīgu produktu – Lightroom – piedāvā Adobe, taču lietošanas ērtuma ziņā tas nebūs Aperture 2 konkurents.

Izsaki savu viedokli