Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau tas tika gaidīts, Apple šovakar prezentējuši savu jaunāko veikumu viedtālruņu lauciņā, prezentējot gan iPhone 6, gan arī iPhone 6 Plus, kas aprīkots ar vēl lielāku – 5.5 collu displeju, tāpat arī no šodienas kompānijas arsenālā iekļauts Apple Watch viedpulkstenis.

qi14u2hrgpx3rgzrzdw0

Apple iPhone ir paaudzes, ja pirmie ierīces modeļi tika aprīkoti ar 3.5 collu displejiem, tad sākot ar iPhone 5, viedtārunis tika izstiepts līdz 4 collām. Līdz ar iPhone 6 modeli ierīce ir paaugusies vēl par 0.7 collām, sasniedzot 4.7 collu atzīmi. Retina displejs nodrošina 1334 x 750 punktu izšķirtspēju, sasniedzot 326 PPI pikseļu blīvumu.

Screen-Shot-2014-09-10-at-1.15.04-AM

Ja pēdējos iPhone modeļos bijām pieraduši pie diezgan kantainām malām, tad tad iPhone 6 tās ir noapaļotas, teorētiski padarot ierīci krietni ērtāku turēšanai rokā. Jāpiemin, ka viedtālrunis ir krietni plānāks – nieka 6.9 milimetri, iPhone 5S bija 7.6 milimetrus biezs.

powerful_xlarge_2x

Abi jaunie iPhone modeļi var lepoties ar A8 procesoru, kas salīdzinājumā ar iPhone 5S iebūvēto A7 ir par 25 procentiem jaudīgāks, kā arī 13 procentiem mazāks. Papildus tam jaunie procesori nodrošina krietni labāku energoekonomiju. Kā Apple paši norāda, tad iPhone 6 un 6 Plus akumulatori ar vienu uzlādes reizi nodrošinās attiecīgi 14 un 25 stundu sarunu laiku 3G tīklā, 10 un 16 dienu darbības laiku gaidīšanas režīmā, kā arī 11 un 14 stundu video atskaņošanu.

mj5ppyrvvsi9m32obko0

Jaunie iPhone atbalsta balss zvanus kā LTE, tā arī WiFi tīklā (ja to atbalsta mobilo sakaru operators), pēdējais ļaus veikt balss zvanus arī tad, ja mobilais savienojums ir ārpus zonas.

Gan iPhone 6, gan arī 6 Plus iestrādāts M8 palīgprocesors, kas atbild par dažādu kustību sensoru darbību, kā arī jaunajās ierīcēs iekļauto barometru. Beidzot Apple savus viedtālruņus aprīkojuši ar NFC tehnoloģijas atbalstu, pagaidām zināms, ka tā tiks izmantota Apple mobilo maksājumu risinājumam, kas nodēvēts par Apple Pay.

Abi iPhone modeļi aprīkoti ar 8 megapikseļu fotokameru, kas apgādāta ar uzlabotu autofokusa sistēmu, ka arī aprīkota ar jaunu attēlu apstrādes procesoru, kurš parūpēsies par labākiem attēliem. iPhone 6 īpašniekiem gan būs jāiztiek ar digitālo attēla stabilizācijas funkciju, kamēr iPhone 6 Plus ierīces ir aprīkotas ar optisko stabilizāciju. Papildus tam viedtālruņi nodrošina jau ierasto HDR attēlu uzņemšanu, slow-motion video ar 240 kadriem sekundē, 1080p video ar 60 kadriem sekundē, kā arī panorāmas attēlu uzņmešanu.

iPhone 6 tiks piedāvāti ar 16, 64 un 128 gigabaitu ietilpību. Subsidēto ierīču cenas ASV būs attiecīgi 199, 299 un 399 ASV dolāri. Viedtālruņu iepriekšpasūtīšana tiks uzsākta 12. septembrī. Ierīču tirdzniecība ASV, Austrālijā, Kanādā, Francijā, Vācijā, Honkongā, Japānā, Puertoriko, Singapūrā un Lielbritānijā tiks uzsākta 19. septembrī. Pagaidām nav zināms kad tiks uzsākta viedtālruņu tirdzniecība Latvijā.

Izsaki savu viedokli