Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Apple produkti vienmēr lielīti kā priekšzīmīgi droši, tomēr kādai neatkarīgai IT drošības kompānijai šķietami nevainojamajā iPhone operētājsistēmā izdevies atrast nopietnu “drošības caurumu”. Datora drošības konsultantu komanda no Independent Security Evaluators (ISE) ir atradusi ievainojamību populārā Apple iPhone operētājsistēmā. Viņi apgalvo, ka hakeri ir spējīgi pārņemt kontroli pār iPhone, izmantojot WiFi bezvadu tīklu, vai, ievilinot iPhone īpašnieku inficētā interneta lapā. Šādā veidā ļaundari ir spējīgi ne vien kontrolēt tālruni, bet arī nozagt īpašnieka personisko un privāto informāciju – vārdu, uzvārdu, tālruņa numurus, īsziņas, paroles – jebkuru failu, kas saglabāts tālruņa iekšējā atmiņā.

ISE apgalvo, ka zin, kā šo “caurumu” aizlāpīt, un arī Apple atzīst, ka ievainojamība pastāv un sadarbību ar ISE neizslēdz “Mēs labprāt saņemam pilnīgi visa veida ieteikumus un kļūdu reportāžas, un tieši šobrīd izskatām ziņojumu no ISE. Mums drošība vienmēr bijusi prioritāte, un līdz šim ir izdevies sekmīgi un laicīgi novērst visai veida draudus.” – tā nevisai iepriecinošos jaunumus komentēja Apple runasvīrs Linns Fokss.

Tas, diemžēl, ir neizbēgami, ka, palielinoties mobilo tālruņu tehniskajām iespējām, proporcionāli palielinās arī programmatūras sarežģītība un iespēja, ka programmētāji kaut kur būs pieļāvuši nepiedodamu kļūdu. Būtu labi, ja Apple reaģētu pietiekami ātri un kļūda tiktu novērsta vēl pirms ir cietis kāds pustūkstoti dolāru vērtā tālruņa īpašnieks.


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli