Aktuāls

”Apple” sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti

Tālruņi, mobilās ierīces

”Nokia” jaunais telefons varētu saņemt līdzīgu ekrānu kā ”Galaxy S8”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar skaistām uzvarām aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms Biržos

Auto, Moto

”OxygenOS 4.5” atnesīs dažas ”OnePlus 5” funkcijas ”OnePlus 3/3T” viedtālruņos

Tālruņi, mobilās ierīces

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

Jau kopš pirmās paaudzes Apple iPhone iznākšanas, šīs kompānijas jaunie viedtālruņu modeļi uzskatāmi par vieniem no gaidītākajiem un lielāko ažiotāžu izraisošajiem. Līdz pat iPhone 5 modelim, kompānija katru gadu izlaida atjauninātu modeli, savukārt pagājušajā gadā līdz ar iPhone 5S debitēja arī nedaudz lētākais iPhone 5C, kas gan neguva kārotos panākumus. Arī šogad Apple sagatavoja divus iPhone.

IMG_7663

Gribot, negribot kompānijai nācās turēt līdzi mūsdienu viedtālruņu standartiem un no sākotnējā 3.5 collu displeja, iPhone izauga līdz 4 collām 5 un 5S modeļos, savukārt iPhone 6 ir pieņēmies līdz pat 4.7 collām, savukārt tā lielais brālis, planšettelefonu kategorijā ietilpstošais iPhone 6 Plus ir aprīkots ar 5.5 collu displeju.

Šajā apskatā fokusēsimies uz Apple iPhone 6, kuru testam mums sagādāja Tele2.

Dizains

Dizaina līnijā jaunais iPhone ir piedzīvojis gan pamanāmas, gan sataustāmas pārmaiņas. Ja iPhone 4, 4S, 5, 5S bija vairāk vai mazāk kantaini, tad iPhone 6 ir ieguvis apaļākas formas. Šādas izmaiņas paveiktas gan vienkārši tāpēc, ka nu jau bija pienācis laiks lielākām pārmaiņām, gan arī tādēļ, ka šāda izmēra kantains telefons būtu pagalam neērts turēšanai rokā. Noapaļotas ir ne vien sānu malas, kas veidotas no alumīnija, bet arī priekšējās daļas stikla malas, kas piedod patīkamu sajūtu, lietojot šo ierīci.

IMG_7667

Apple inženieri fokusējušies uz slaido līniju, padarot ierīci vien 6.9 milimetrus plānu un pamanoties šādā platībā ietilpināt visu, izņemot kameru. Kā piliens darvas medus mucā ir iPhone 6 kamera, kas kaitinoši izlīdusi ārā no ierīces korpusa. Manai nepatikai pret šādu risinājumu ir arī praktiski iemesli – ja noliekam iPhone uz plakanas virsmas, tad ierīces atbalstās tieši uz kameras izvirzījuma, ja par kameras aizsargstiklu, kas veidots no safīra, nevajadzētu pārlieku satraukties (ja vien nenēsāsi iPhone vienā kabatā ar dimantiem), tad alumīnija rāmis gar šo stiklu gan varētu visnotaļ ātri saskrāpēties. Arī plastmasas līnijas, kas jož cauri viedtālruņa aizmugurējās daļai, manuprāt, nav nodēvējamas par tām glītākajām, tiesa arī tam ir tehnisks pamatojums – zem tām atrodas antenas.

IMG_7670

Līdz šim visos iPhone displeja bloķēšanas/atbloķēšanas, ierīces ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņi bija novietoti augšējā malā, taču ņemot vērā iPhone 6 displeja, attiecīgi arī visas ierīces pieņemšanos izmēros, tas būtu pagalam neērts risinājums un nu šis taustiņš novietots viedtālruņa labajā malā, kā jau tas industrijā ierasts. Pārējais izkārtojums klasisks – kreisajā pusē skaļuma regulācijas taustiņi un klusuma režīma slēdzis, savukārt audio, kā arī Lightning kabeļa (kas kalpo gan uzlādei, gan datu pārsūtīšanai) pieslēgvietas novietotas ierīces apakšā.

IMG_7668

Kopumā iPhone 6 dizaina vēsmas man šķiet patīkamas, tomēr kā pumpa uz modeles sejas izceļās kamera, kā arī plastmasas līnijas. Noapaļotās malas nedaudz atgādina par pirmās paaudzes iPhone, tomēr vismaz manās rokās, pat par spīti lielākajiem izmēriem, iPhone 6 šķiet krietni ērtāks par tā kantainajiem priekšgājējiem.

Tehniskie parametri, veiktspējas salīdzinājums ar iPhone 5S

Apple iPhone 6 ir aprīkots ar :

  •  4.7 collu Retina displeju, kurš nodrošina 1334×750 pikseļu izšķirtspēju
  • A8 mikroshēmojumu, kurā iekļauts M8 kustību palīgprocesors
  • 8 megapikseļu aizmugurē novietoto un 1.2 megapikseļu priekšpusē novietot kameru
  • Mājas taustiņā iebūvētu pirkstu nospiedumu lasītāju
  • Barometru
  • Sīkāks tehnisko parametru izklāsts, kā arī salīdzinājums ar citiem iPhone modeļiem pieejams ražotāja mājaslapā

Vairāk nekā nedēļu ikdienā lietojot iPhone 6 neizdevās ne mirkli likt tam aizrīties, bremzēt, uzkārties vai izrādīt citas ātrdarbības/jaudas/optimizācijas trūkuma pazīmes, un tas nav nekāds brīnums – pat pagājušajā gadā izlaistais iPhone 5S joprojām ir ļoti spējīgs un jaudīgs viedtālrunis. Apple parasti necenšas savās mobilo ierīču prezentācijās izcelt gigahercus un (operatīvās atmiņas) gigabaitus, tomēr noskaidrots, ka iPhone 6 ir aprīkots ar 2 kodolu 1.39 gigahercu centrālo procesoru, kā arī viena gigabaita operatīvo atmiņu un 1810 miliampērstundu akumulatoru. Jāņem vērā, ka šos rādītājus nebūtu korekti salīdzināt ar, piemēram, Android ierīču tehniskajiem parametriem.

iPhone 6 pret iPhone 5S galerija:

iPhone 6 ir iebūvēts NFC atbalsts, tiesa tas pagaidām izmantojams tikai un vienīgi Apple Pay mobilajos maksājumos. Lai veiktu maksājumu ar Apple Pay, atliek pietuvināt ierīci NFC maksājumu terminālim un apstiprināt maksājumu, izmantojot TouchID, jeb pirkstu nospiedumu lasītāju, kas iebūvēts mājas taustiņā. Pagaidām gan Apple maksājumu sistēma pieejama vien Amerikas Savienotajās Valstīs, taču kompānija norāda, ka strādā pie tā, lai šis risinājums nonāktu līdz citu valstu iedzīvotājiem. Uz jautājumiem par to vai kaut kad aplikāciju izstrādātājiem tiks atvērta piekļuve ierīcē iebūvētajam NFC risinājumam, Apple neatbild.

iPhone 6 un iPhone 5S salīdzinājums veiktspējas testos:

Geekbench 3

geekbench

3DMark Ice Storm Unlimited

3dmark

Sunspider

sunspider

Kamera

Apple iPhone 6 ir aprīkots ar 8 megapikseļu aizmugurē novietoto fotokameru, kura pēc lielas daļas tehnisko parametru ir identiska iPhone 5S ierīcē sastopamajai. Kamera spēj uzņemt 1080p video ar 30 vai 60 kadriem skundē, kā arī slow-mo video ar 120 vai 240 kadriem sekundē. Papildus tam, ierīces kamera aprīkota ar ātrāku autofokusu, ko Apple nodēvējuši par Focus Pixels, lai gan pamatā ir tā pati fāzes noteikšanas tehnoloģija, kas sastopama profesionālajās kamerās, kā arī sīvāko konkurentu viedtālruņos. Salīdzinot ar iPhone 5S, uzlabojumi autofokusa ātrdarbībā ir jūtami, tiesa ne tik ļoti, lai gribētos sajūsmā lauzt krēslus. iPhone 6 ir aprīkots ar digitālo attēla stabilizāciju, kamēr iPhone 6 Plus – ar optisko, kas ir labāka.

Ar iPhone 6 uzņemtie attēli:

Kā viena no interesantākajām iPhone 6 kameras funkcijām vērtējams uzlabotais slow-mo video, kas nu spēj uzņemt video ar 240 kadriem sekundē.

Ar iPhone 6 uzņemtie slow-mo video:

Akumulators

Apple iPhone 6 akumulatora darbības laiks ar vienu uzlādes reizi pārsteigumus nesagādā. Ja pirms vairākiem gadiem iPhone trumpis bija akumulatori, kuri pat pie ļoti aktīvas lietošanas spēj ierīci darbināt krietni vairāk par vienu dienu, tad nu tas viss ir pagaisis. Lietojot iPhone 6 man izdevās sasniegt tos pašu, ne pārāk iepriecinošos rādītājus, kā ar iPhone 5S – viena pilna diena, lietojot ierīci vidēji aktīvi. Kaislīgākiem spēlīšu faniem uz darbu vai skolu ieteiktu ņemt līdzi lādētāju, 30 minūtes spēlējot Real Racing 3, pazuda 20% no akumulatorā uzkrātās enerģijas. Ja viedtālruni izmanto ļoti minimāli, tad arī varētu iztikt bez ikdienas (nakts) uzlādes.

Kopsavilkums

Droši vien aktuāls varētu būt jautājums, vai iPhone 5S lietotājiem būtu vērts steigties uz veikalu un iegādāt jauno iPhone 6. Ja arī tev iepriekšējo iPhone modeļu displeji šķiet pārāk mazi, tad iPhone 6 būs kā svaigs gaiss, tomēr zinu diezgan daudz lietotājus, kas Apple viedtālruņus izmanto, jo līdz šim tie būtībā bija ar mazākajiem displejiem aprīkotie viedtālruņu flagmaņi, attiecīgi ļoti ērti izmantojami turot tos vienā rokā. Arī iPhone 6 ir lietojams turot vienā rokā, tomēr līdz ar nagiem un šīs ērtības ir stipri atkarīgas no plaukstas lieluma un pirkstu garuma. Lai vieglāk aizsniegtu displeja augšējo malu, Apple parūpējušies par risinājumu, kas displejā attēloto pabīda uz leju – atliek vien divas reizes pieskarties mājas taustiņam. Negribētos saukt risinājumu par ērtu vai glītu, tomēr tiem, kam galīgi neizdosies aizsniegt displeja augšējo malu, tas varētu noderēt. Par nožēlu jāmin, ka Apple programmatūras inženieri nav paspējuši tikt līdzi dzelžu inženieriem un šis skumīgais pusekrāna režīms ir praktiski vienīgais ar ko Apple centušies iOS 8 optimizēt lielākajam ekrānam. Pat interfeisa “atpakaļ” poga joprojām atrodas kreisajā augšējā stūrī, kas pagalam nav ērti uz 4.7 collu displeja. Tomēr kopumā man šāda izmēra iPhone iet pie sirds, jo 4 collu displejus uzskatu par mazu, lai varētu ērti pārlūkot tīmekli, rakstīt un veikt citas darbības.

Apple versija par vienas rokas režīmu:

Untitled-1

Pie mobilo sakaru operatora Tele2 Apple iPhone 6 16 gigabaitu modeļa pilna cena ir 865 eiro, savukārt pērkot ierīci nomaksā, pirmā iemaksa ir 1 eiro un 24 mēnešus katru mēnesi būs jāškiras no 35.99 eiro par ierīci plus vēl atsevišķi jāpieskaita izvēlētā tarifu plāna cena.

Pie LMT Apple iPhone 6 16 gigabaitu viedtālrunis tiek piedāvāts par 699 eiro maksājot uzreiz vai 37 eiro mēnesī (2 gadi) iegādājoties ierīci ar Atvērtais līgumu.

BITE Apple iPhone 6 16GB piedāvā iemaksājot pirmo iemaksu 100 EUR un mēneša maksājumu 33.50 eiro (2 gadi) vai 67 eiro (gads). Pilnā cena, pērkot uz nomaksu ir 904 eiro.

Izsaki savu viedokli