Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka elektroniskajās ierīcēs plaši lietotie litija jonu akumulatori reizēm mēdz pārkarst un eksplodēt, un BOOT.Lv jau iepriekš ir rakstījis par vairākiem šādiem gadījumiem (skatīt saistītos rakstus). Tomēr šoreiz stāsts ir daudz interesantāks, jo kompānija Apple kādai 11 gadus vecai Lielbritānijas iedzīvotājai, kura centās atgūt naudu par savu eksplodējušo iPod Touch multimediju atskaņotāju, paziņoja, ka naudu pilnā apmērā viņa atgūs tikai tad, ja parakstīs līgumu klusēšanu.
Kā jau jūs droši vien nojaušat, meitene un viņas tētis atteicās parakstīt līgumu par klusēšanu, un rīkojās pilnīgi pretēji – viņi par šo starpgadījumu informēja medijus. Cietusī ģimene atzina, ka, ieraugot līguma striktos nosacījumus, viņi esot nobijušies, jo, ja ģimene jebkad kaut netīši ieminētos par eksplodējušo iPod Touch atskaņotāju, Kalifornijas uzņēmums pret viņiem varētu uzsākt tiesas procesu, pieprasot kompensāciju par līguma noteikumu pārkāpšanu.

Meitenes tētis preses pārstāvjiem pastāstīja, ka viņa meitas iPod Touch multimediju atskaņotājs esot strauji uzkarsis un sācis sņākt, un viņš apgalvo, ka esot pat redzējis no tā nākam ārā tvaikus. Tad viņš šo atskaņotāju izmeta pa mājas durvīm, un aptuveni 30 sekundes vēlāk ierīce esot eksplodējusi, uzlidojot aptuveni 3 metru augstumā un izdalot dūmus.

Šis nav pirmais gadījums, kad Apple cenšas apklusināt klientus, kuru iPod atskaņotāji ir vai nu aizdegušies vai eksplodējuši, jo tas, protams, nenāk par labu uzņēmuma tēlam. Pagājušonedēļ kļuva zināmi vairāki šādi gadījumi, dažos no kuriem atskaņotāja īpašnieki pat guva traumas.

Atgādinām, ka 2006. gadā Apple un Dell atsauca miljoniem litija jonu akumulatoru, jo ar tiem aprīkotie klēpjdatori mēdza aizdegties.

Ārvalstu blogos regulāri parādās informācija par eksplodējušiem Apple iPod atskaņotāju akumulatoriem, un šī gada martā kāda Ohaio štata iedzīvotāja pat iesūdzēja kompāniju Apple tiesā pēc tam, kad viņas dēla bikšu kabatā eksplodēja iPod Touch atskaņotājs, kā rezultātā zēns guva apdegumus.

Izmantotie resursi:
Timesonline.co.uk

Saistītie raksti:

Dievs, tavs Dell deg!
Neatsaukts Nokia mobilā tālruņa akumulators eksplodē un ievaino sievieti

Dell klēpjdators uzliesmo un draud nodedzināt biroju

Izsaki savu viedokli