Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ilgu laiku OS X aprakstu Apple lapā rotāja solījums, ka Mac OS lietotājiem nav pamata uztraukties par datorvīrusiem. Šis paziņojums ir novākts.

Viens no svarīgākajiem OS X “plusiem” ilgu laiku bija kultivētais uzskats, ka OS X sistēmas lietotāji ir pilnībā pasargāti no kaitīgajām aplikācijām. Šādas pārliecības kultivēšana bija viena no Flashback vīrusa veiksmīgās darbības atslēgām – vīruss viegli izplatījās un arī pēc tam, kad informācija par šo kaitēkli bija plaši izplatīta, lietotāji nesteidzās veikt vīrusa izvākšanas pasākumus.

Lai arī Flashback epidēmija, kas pēc dažādu avotu sniegtajiem datiem skāra 550000 – 650000 Apple Mac OS X datoru, ne tuvu nebija pirmā OS X paredzēta datorvīrusa parādīšanās, tomēr šajā reizē izplatība bija īpaši plaša un publicitāte – skaļa.

Pēc šāda, nenoliedzami plaša gadījuma, būtu ļoti smieklīgi saglabāt Apple lapā esošo solījumu par OS X kaitīgās programmatūras neesamību.

Jaunais paziņojums ir krietni piezemētāks – tas sola, ka kaitīgo kodu Mac OS X lietotājs var lejupielādēt no interneta tikai apzināti.

Jācer, ka sākoties nākamā OS X vīrusa epidēmijai, lietotāji neizjutīs vēlmi apzināti lejupielādēt kādu kaitīgo aplikāciju…

Saistītās tēmas: os x

Izsaki savu viedokli