Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saistībā ar neseno FBI lūgumu atbloķēt kāda aizdomās turētā iPhone, kuru Apple noraidījuši, tehnoloģiju gigants publicējis atklātu vēstuli saviem klientiem, kuru parakstījis uzņēmuma vadītājs Tims Kuks.

passcode_ios_7_iphone_hero

Kā Apple norāda savā vēstulē, tad viņi snieguši izmeklētājiem visu informāciju, ko varējuši, nepārkāpjot lietotāja privātumu. FBI vēlas, lai Apple izstrādā iOS versiju, kas ļauju apiet aizdomās turētā iPhone viedtālruņa drošības sistēmu un ļautu izmeklētājiem iegūt datus, kas varētu palīdzēt lietas atrisināšanā. Apple uzskata, ka ar šo prasību varas iestādes ir aizgājušas par tālu, norādot ka ar šādu programmatūras versiju varas iestādes varētu piekļūt ne tikai konkrētajiem viedtālrunim, bet arī citām iOS ierīcēm. Tims Kuks uzskata, ka šāds instruments būtu pārāk bīstams.

Tajā pašā laikā Apple norāda, ka sēro par notikušo apšaudi, kuras rezultātā izmeklētāji vērsušies pie viņiem un nekādā mērā neatbalsta terora aktus, tomēr šādu lūgumu viņi nevar izpildīt.

iOS ierīces sargā ne tikai tikai pieejas kods (ja tāds ir uzstādīts), bet arī aktivizējama sistēma, kas automātiski izdzēš ierīces saturu pēc 10 neveiksmīgiem koda uzminēšanas mēģinājumiem.

Izsaki savu viedokli