Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sestdien, 1.decembrī, plkst. 17.00 klubā Essential Rīgā, Skolas ielā 2 notiks ceturtā Baltijas Datorspēļu izstrādātāju konkursa INDAGO-2OO7 noslēguma pasākums, kurā apbalvos datorspēļu izstrādes, kā arī datorspēļu 3D personāžu izstrādes konkursa uzvarētājus. Šogad konkursā tika iesniegti 28 datorspēļu projekti un 14 datorspēļu personāžu koncepciju pieteikumi, no kuriem pārbaudījumus izturēja desmit datorspēlēs un pieci personāži. Konkursa darbus, gan strādājot individuāli, gan sadarbojoties vairākiem cilvēkiem komandās, izstrādāja datorspēļu jomas entuziasti vecumā no 15 līdz 35 gadiem. Tos vērtēja gan konkursa vietnes www.indago.lv un datorgrafikas foruma www.cgimage.lv reģistrētie lietotāji, gan arī ekspertu žūrija – Lattelecom Satura biznesa daļas direktors Gints Kiršteins, programmētājs Mārtiņš Možeiko, mākslinieki Harijs Brants un Edgars Groševs, žurnālisti Guntars Graiksts un Andrejs Kļaviņš.

Datorspēļu izstrādes kategorijā pirmo vietu noteiks ekspertu žūrija, bet otro un trešo – publiskais balsojums par labāko datorspēli vietnē www.indago.lv. Savukārt datorspēļu personāžu izstrādes kategorijā trīs labāko darbu autorus noteiks ekspertu žūrijas mākslinieki.

Labāko darbu autori saņems naudas balvas no konkursa atbalstītāja Lattelecom: datorspēļu izstrādes kategorijā 1.vietas ieguvējs 500 latu, 2.vietas – 300 latu, 3.vietas – 200 latu, savukārt spēļu personāžu kategorijā 1.vietas ieguvējs 100 latu, 2.vietas – 50 latu un 3.vietas – 25 latu. Konkursa dalībniekiem pasniegs arī veicināšanas balvas – dāvanu kartes Lattelecom veikalos.

Konkursa noslēguma pasākumā būs arī iespēja aplūkot Latvijas digitālo mākslinieku darbus, notiks spēļu demonstrācijas, kā arī izglītojošas prezentācijas – Gints Kiršteins stāstīs par Lattelecom digitālās televīzijas izstrādi un attīstības perspektīvām; par datorspēļu industrijas īpatnībām un iespējām Ķīnā pieredzē dalīsies Agris Krusts no tīkla spēļu un drošības speciālistu uzņēmuma Nerealitāte, konsoļu spēļu izstrādātāji CTXM dalīsies savās zināšanās par flash-spēļu izstrādi, savukārt Harijs Beļskis no UltraLV stāstīs par vēsturisko spēļu konsoļu attīstību. Ar interesantu stāstu iepriecināt klātesošos solījies arī viens no spēlfilmas Rīgas sargi vizuālo efektu autoriem Māris Āboliņš.

Pagājušajā gadā konkursā uzvarēja pagalma futbola spēles Kvadrāti datorvariants Squares3D, kura ir viena no kopumā INDAGO gaitā tapušajiem 40 spēļu projektiem, ar kuriem iespējams iepazīties, apmeklējot konkursa mājas lapu.

Projekts INDAGO aizsākās 2004. gada sākumā, ar datorgrafikas CGImage.lv un spēļizstrādes forumu Dev.Gamez.lv biedru starpā radušos pretēju viedokļu sadursmi par notiekošo Latvijas spēļizstrādes jomā. Toreiz izstrādātā konkursa koncepcija kļuva par nebijušu notikumu un lika pamatus multimediju un spēļu izstrādes nacionālām tradīcijām. Noritot jau ceturto gadu pēc kārtas un pulcējot iesācējus un pieredzējušus programmētājus un māksliniekus no visas Latvijas, konkurss sekmē jauniešu pievēršanos ar spēļu izstrādi saistītajam profesijām.

Multimediju un spēļu produkti mūsdienās kļūst arvien izplatītāki, to principi tiek izmantoti gan dažādu datorrīku programmēšanai, gan Interneta mediju izstādē, un to pielietojums variē no zinātniski izglītojošām līdz izklaides un kultūras jomām.

Papildu informācija par datorspēļu izstrādes konkursu atrodama projekta INDAGO mājas lapā www.indago.lv, bet par spēļu personāžu konkursu – digitālā grafikas foruma CGImage.lv sadaļā http://cgimage.lv/forum/showthread.php?t=6401.

Datorspēļu izstrādes konkursa INDAGO atbalstītāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA Lattelecom, SIA Nerealitāte, SIA Art Of Game, spēļu vortāls Gamez.lv, datorgrafikas forums CGImage.lv, spēļizstrādes forums Dev.Gamez.lv un TV raidījums Nākotnes Parks.

Lattelecom ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Uzņēmums piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Lattelecom grupu veido seši uzņēmumi: Lattelecom, Lattelecom Technology un tā meitas uzņēmums Baltijas Datoru Akadēmija, Lattelecom BPO, Citrus Solutions un LSS.

Izsaki savu viedokli