Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau vasarā Google deva mājienu par nākamās mobilās operētājsistēmas nosaukumu. Tobrīd visi to dēvēja par Android L, taču bija skaidrs, ka zem “L” burta slēpsies kāda saldā ēdiena nosaukums.

Tas, protams, deva vaļu minējumiem un spekulācijām, starp kuriem bija arī tādas versijas kā lakrica, dažādi citronu (lemon) saldie ēdieni un pat šokolādes tāfelītes “Lion” nosaukums. Tiesa, tas viss izrādījies krietni vienkāršāk un jaunākās Android operētājsistēmas nosaukums ir “Lollipop” (cukurgailītis, ledene).

Lollipop ir Android operētājsistēmas 5.0 versija un vispirms tā būs pieejama jaunajās Nexus 6 un Nexus 9 ierīcēs, bet jau tuvāko nedēļu laikā to varēs uzstādīt arī Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 un Google Play versijas ierīcēs.

Saprotams, ka Android 5.0 varēs lepoties ar vairākiem būtiskiem uzlabojumiem. Google norāda, ka šī operētājsistēma nodrošinās ērtāku informācijas sinhronizāciju, plašākas personalizēšanas iespējas, augstāku drošību un ilgāku akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi.

Lollipop Forest

Taču šodien atklātībā nonāca ne tikai jaunākās Nexus sērijas viedierīces un Android jaunākā operētājsistēma, bet arī Asus ražotais Nexus Player. Tā ir televizoram pievienojama ierīce, kas nodrošinās plašas izklaides iespējas.

Ierīce ļaus ne tikai kopīgot saturu no citām Android ierīcēm, ļaujot atskaņot filmas, video un demonstrēt bildes, bet arī uzspēlēt Android spēles, kas atrodamas Google Play veikalā. Turklāt saturs tiks dublēts, ļaujot filmu sākt skatīties vienā ierīcē, bet pabeigt citā (tas pats attiecas uz spēlēm).

player-overview-1600

Nexus Player darbina 1,8 GHz četru kodolu Intel Atom procesors un 1 GB operatīvā atmiņa, bet operētājsistēmas funkcijas veic Android TV.  Iebūvētās atmiņās apjoms sasniedz 8 GB. Ierīce apgādāta ar Wi-Fi 802.11 ac bezvadu savienojumu un HDMI pieslēgvietu.

Nexus Player iepriekšpasūtīšana sāksies 17. oktobrī, bet pie pirmajiem pircējiem tas nonāks jau 3. novembrī. Ierīces cena būs 99 ASV dolāri, bet papildus kontrolieris maksās 39 dolārus.

player-entertainment-1024

Saistītās tēmas: androidgooglenexus

Izsaki savu viedokli